بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ مشخص شد

سهم ورزش ایران از بودجه سال آینده

سهم ورزش ایران از بودجه سال آینده به گزارش اسب من لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ حاكی از رشد ۱۷.۲۵ درصدی مجموع بودجه وزارت ورزش و جوانان، ۲۱.۷۷ درصدی مجموع بودجه كمیته ملی المپیك و ۹.۸۱ درصدی كمیته ملی پارا المپیك نسبت به قانون بودجه سال ۹۸ است.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، بر مبنای لایحه بودجه سال آینده مجموع بودجه وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری و عمرانی معادل یك هزار و ۴۵۱ میلیارد و ۶۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، مجموع بودجه جاری و عمرانی كمیته ملی المپیك معادل ۱۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و بودجه كمیته ملی پارا المپیك در بخش جاری و عمرانی معادل ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برآورد شده است كه جمعا رقم بودجه ای معادل یك هزار و ۶۱۵ میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای مجموعه وزارت ورزش و جوانان، كمیته ملی المپیك و كمیته ملی پارا المپیك نشان داده است.
امروز هفدهم آذرماه رئیس جمهوری لایحه بودجه سال آینده را به مجلس شورای اسلامی تقدیم كرد كه بر مبنای آن مجموع بودجه سال آینده ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان است كه از دو بخش بودجه عمومی و بودجه شركت های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانك ها تشكیل می شود.
وزارت ورزش و جوانان
بر اساس این لایحه، بودجه جاری وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۹ معادل ۸۷۰ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و بودجه عمرانی این وزارتخانه در سال آینده معادل ۵۸۱ میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان برآورد شده است كه جمعا حاكی از بودجه یك هزار و ۴۵۱ میلیارد و ۶۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری و عمرانی است كه البته نیازمند تصویب در مجلس شورای اسلامی خواهد بود و رقم دقیق آن بعد از تصویب لایحه و تبدیل آن به قانون مشخص می شود.
این درحالی است كه در سال ۹۸ بر میزان بودجه مصوب سال ۹۸ وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری معادل ۶۰۹ میلیارد و ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، همینطور بودجه عمرانی این وزارتخانه ۶۲۸ میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان مصوب شد تا بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۸ معادل یك هزار و ۲۳۸ میلیارد و ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شود.
مجموع بودجه وزارت ورزش و جوانان در بخش های رشد و گسترش ورزش همگانی، ورزش همگانی دانشجویان، ایجاد توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی كشور، گسترش ورزش قهرمانی دانشجویان، گسترش ورزش كارگران، پشتیبانی از توسعه ورزش قهرمانی، برنامه حمایت، هدایت و ارتقا امور فرهنگی در ورزش، حمای و هدایت امور فرهنگی و تربیتی و تقویت سرمایه اجتماعی جوانان، برنامه پژوهش كاربردی در امور ورزش و جوانان، برنامه آموزش های مهارتی در حوزه ورزش و برنامه توسعه خدمات فرهنگی و اجتماعی نیروی كار نظر گرفته شده است.
كمیته ملی المپیك
بودجه جاری كمیته ملی المپیك بر مبنای لایحه بودجه تقدیمی از جانب دولت به مجلس شورای اسلامی در سال ۹۹ معادل ۱۲۷ میلیارد تومان و بودجه عمرانی این كمیته ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است تا در مجموع بودجه جاری و عمرانی كمیته ملی المپیك در سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شود.
باید تصریح كرد كه بر مبنای قانون بودجه سال ۱۳۹۸، بودجه جاری مصوب كمیته ملی المپیك ۱۰۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و بودجه عمرانی آن ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود كه نشان دهنده بودجه مصوب جاری و عمرانی ۱۰۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی كمیته ملی المپیك در سال ۹۸ است.
همچنین مجموع بودجه كمیته ملی المپیك در بخش برنامه گسترش ورزش قهرمانی و برنامه آموزش غیر رسمی فنی و حرفه ای در نظر گرفته شده است.
بودجه كمیته ملی پارا المپیك
بودجه كمیته ملی پارا المپیك در سال آینده بر مبنای لایحه پیشنهادی دولت در بخش جاری معادل ۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در بخش عمرانی معادل ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است كه جمعا معادل ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می شود. گفتنی است بودجه جاری این كمیته در سال ۹۸ بر مبنای قانون بودجه معادل ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در بخش عمرانی معادل ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مصوب شد كه جمعا حاكی از بودجه ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی جاری و عمرانی كمیته ملی پارا المپیك امسال است.
برای مشاهده جدول مربوط به لایحه بودجه سال 99 وزارت ورزش و جوانان، كمیته ملی المپیك و كمیته ملی پارا المپیك اینجا كلیك كنید.
1398/09/17
13:53:11
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: آموزش , المپیك , خدمات , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری