عبدی افتخاری:

سهمیه ایران در المپیك زمستانی دو ورزشكار است

سهمیه ایران در المپیك زمستانی دو ورزشكار است اسب من: رئیس فدراسیون اسكی اصرار كرد كه كاروان ورزش ایران در المپیك بازیهای زمستانی شامل دو ورزشكار خواهد بود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسكی و سرپرست كاروان اعزامی به بازی های المپیك زمستانی جوانان (۱۹ دی تا ۲ بهمن) امروز دوشنبه با حضور در محل كمیته ملی المپیك در مورد شرایط كاروان اعزامی به این بازی ها توضیح داد.
وی اظهار داشت: از سال ۲۰۱۲ برگزاری المپیك زمستانی جوانان در دستور كمیته بین المللی المپیك قرار گرفت و نخستین دوره آن با حضور ورزشكاران ۷ رشته انجام شد.
وی افزود: در نخستین دوره المپیك زمستانی جوانان ۲ نماینده داشتیم در دومین دوره هم ۲ نماینده اعزامی داشتیم. برای سومین دوره هم ۲ سهمیه در آلپاین، صحرانوردی و اسكی كوهستان در نظر گرفته شده است.
افتخاری با اشاره به اینكه این دوره بازی ها به میزبانی لوزان سوئیس برگزار می شود، اشاره كرد: از سه سال پیش برای اعزام كاروان به این بازی ها برنامه داشتیم، به برخی استانها برای گرایش و فعالیت بیشتر در اسكی تجهیزات دادیم ضمن اینكه از حضور مدرس خارجی هم بهره مند شدیم.
سرپرست كاروان اعزامی به سومین دوره المپیك زمستانی جوانان اشاره كرد: سال قبل برای اولین بار اسكی بازان رده سنی جوانان و به تورنمنت های بین المللی اعزام كردیم. در این مورد فدراسیون جهانی به جهت چگونگی عملكرد در دو سال قبل در رده سنی جوانان حمایت خوبی از ما داشت.
وی با اشاره به اینكه تمرینات اسكی بازان برای المپیك زمستانی جوانان از ماه ها پیش آغاز شد، در مورد روند پیگیری آن در هر یك از بخش های آلپاین، اسكی كوهستان و صحرانوردی توضیحاتی ارائه نمود. افتخاری در مورد بدهی نداشتن فدراسیون اسكی اشاره كرد: سه سال پیش كار را شروع كردیم طلبكارها به فدراسیون ها آمده بودند و طلب خودرا می خواستند ما هم باید اعزام هایی به خارج از كشور انجام می دادیم. اما امروز فدراسیون اسكی روزانه كارهایش را انجام می دهد و مشكلی وجود ندارد. رئیس فدراسیون اسكی با اشاره به اینكه نمایندگان ایران آمادگی خوبی برای المپیك زمستانی دارند، اظهار داشت: این مساله در رقابت روز گذشته هم مشهود بود اما برای پیش بینی شرایط و نتیجه گیری آنها در المپیك باید به وضعیت دیگر كشورها هم توجه داشت.


منبع:

1398/09/12
14:34:33
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: اسكی , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری