بازی های خطرناك در ورزش؛

بدعت سرپرست تنیس با كسب كرسی بین المللی

بدعت سرپرست تنیس با كسب كرسی بین المللی اسب من: كسب یك كرسی آسیایی توسط سرپرست موقت فدراسیون تنیس در تناقض با وظایف و ماموریت های سرپرستان در فدراسیون های ورزشی و البته نقض صحبت هایی است كه وزیر ورزش كرده بود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، جامعه ورزشی ایران این روزها با دغدغه ای جدید روبه رو شده اند، سرپرستانی كه با اختتام دوره چهارساله ریاست روسای فدراسیونها پایشان به آنجا باز شده و گاها ترك صندلی سرپرستی حتی پس از شش ماه برایشان تلخ و دشوار است.
نمونه بارز حواشی پیرامون سرپرست در فدراسیون تنیس در حال تجربه است كه احمد نامنی از كارمندان وزارت ورزش و جوانان به محض ورود به فدراسیون دست به تغییرات گسترده ای زد و برخوردهایی داشت كه در قامت مسئولیت های یك سرپرست نمی گنجد.
در حالی كه مسئولان وزارت ورزش و جوانان و در راس آن مسعود سلطانی فر بارها از مدیریت فدراسیونها با سرپرست ابراز ناراحتی كرده و حتی آنرا آفت فدراسیون های ورزشی نامیده است این آفت امروز به جان رشته راكتی و المپیكی تنیس افتاده است.
احمد نامنی در همان اولین روزهای فعالیتش در فدراسیون حدودا خانه تكانی غیرقانونی برای تمام پست های كلیدی فدراسیون داشت و اندكی بعد در اقدامی سوال برانگیز برای كاندیداتوری یك پست آسیایی ثبت نام كرد.
اگرچه محمدشروین اسبقیان مدیر كل دفتر امور مشترك فدراسیون های ورزشی مدعی شده است كه خانواده تنیس از نامنی خواسته اند در این انتخابات شركت نماید اما واقعیت این است كه همین خانواده به شدت از نشستن یك بیگانه با ورزش تنیس بر صندلی آسیایی ناراضی هستند. معین نمی باشد منظور اسبقیان از خانواده تنیس دقیقا چه فرد یا افرادی هستند چونكه هر فردی می داند كسب یك كرسی آسیایی می بایست از آن نماینده ای فعال در آن رشته باشد نه فردی موقتی و بیگانه با تنیس.
یك بام و دو هوای وزارت ورزش در بحث سرپرستی
«چیزی كه برای من خیلی عجیب است و به نظرم آفت فدراسیون ها و ورزش است، سرپرستی اداره شدن فدراسیون هاست. سرپرستی اداره شدن را از هر زاویه نگاه نماییم، قابل نقد است. فردی كه سرپرست است، چون می داند موقتی است، اصلا نمی تواند برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشد؛ در نتیجه دنبال تامین منابع مالی نمی رود. ضمن اینكه ممكنست یكسری ولخرجی ها داشته باشد. با تعیین سرپرست، حتی به مدت سه ماه، به روال جاری فدراسیون ها لطمه می زنیم.»
این اظهارات مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان است درباب مشكلات سرپرستی فدراسیون های ورزشی اما دقیقا در فدراسیون تنیس همین حضور حدودا سه ماهه سرپرست موجب بروز حواشی و عقبگردهایی شده است كه برای جبران آن حداقل به چندسال زمان نیاز است.
سرپرستی كه با حضورش نه تنها آرامش را به فدراسیون نیاورد بلكه خود منشا آشفتگی و بلاتكلیفی هرچه بیشتر شده است و شركتش در انتخابات هیات رئیسه كنفدراسیون تنیس و به ثبت رسیدن نام وی بعنوان رئیس فدراسیون تنیس تناقضی آشكار با اظهارات مسئولان ورزش.
حال باید از وزیر ورزش و جوانان پرسید كه آیا از فعالیت زیرمجموعه خود در نقض آشكار قوانین خبر دارد؟ آیا وزیر ورزش و جوانان موافق حضور یك سرپرست موقت در انتخابات فراملی و بین المللی است؟ و آیا وزیر ورزش برنامه ای برای اختتام دادن به بازی خطرناك مهره های سرباز خود در شطرنج فدراسیون تنیس دارد چونكه ادامه این روند به كیش و مات تنیس، این رشته پرطرفدار و ویژه راكتی می انجامد.


منبع:

1398/09/11
22:33:18
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , تنیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری