رضایی:

فدراسیونها حق تصمیم گیری برای اعزام ورزشكاران به پارالمپیك را ندارند

فدراسیونها حق تصمیم گیری برای اعزام ورزشكاران به پارالمپیك را ندارند به گزارش اسب من دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك با اشاره به كسب 59 سهمیه توسط ورزشكاران پارالمپیكی تا این لحظه، اظهار داشت: تنها نهاد تصمیم گیر برای اعزام ورزشكاران و تیم ها به بازیهای پارالمپیك توكیو كمیته ملی پارالمپیك است و فدراسیونها در این خصوص نمی توانند تصمیم بگیرند.


هادی رضایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به كسب 59 سهمیه توسط ورزشكاران پارالمپیكی اظهار نمود: كسب سهمیه ملاك اصلی برای اعزام ورزشكاران و تیم ها به پارالمپیك توكیو نیست و ما بر اساس سیاست خود تنها رشته هایی را عازم توكیو خواهیم كرد كه از نظر مدال آوری در اولویت ما قرار بگیرند.
وی با بیان این كه تنها نهاد تصمیم گیر برای اعزام ورزشكاران و تیم ها به پارالمپیك توكیو كمیته ملی پارالمپیك و كمیته فنی این كمیته است، اظهار داشت: ما امیدوار به اعزام همه ورزشكاران به بازیهای پارالمپیك توكیو هستیم اما با عنایت به سیاست اجرایی كمیته ملی پارالمپیك و ستاد بازیها كه روسای فدراسیونها هم عضو این ستاد هستند تنها نهاد تصمیم گیر برای اعزام ورزشكاران و تیم ها به توكیو كمیته ملی پارالمپیك و كمیته فنی است و هیچ فدراسیونی در این زمینه نمی تواند تصمیم گیرنده باشد.
رضایی تصریح كرد: كمیته ملی پارالمپیك پیشبینی كسب صد سهمیه برای پارالمپیك توكیو را دارد. البته امكان دارد از این تعداد سهمیه هم تنها 30 نفر راهی توكیو شوند و این بستگی به آن دارد كه ورزشكار یا تیم مربوطه در سیاست كمیته ملی پارالمپیك قرار بگیرد یا خیر؟ هدف گذاری ما در این دوره از بازیها تنها اعزام كاروان كیفی و مدال آور است و اگر ورزشكار یا تیمی در سیاست ما قرار نگیرد، اعزام نخواهد شد.
دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك در انتها همینطور درباره وضعیت زهرا نعمتی بعد از ناكامی در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند برای كسب سهمیه المپیك توكیو اظهار نمود: زهرا نعمتی تا امروز برای كسب سهمیه المپیك توكیو در اختیار كمیته ملی المپیك بود اما پس از بازگشت از تایلند باید در اختیار كمیته ملی پارالمپیك باشد چونكه هم اكنون اولویت وی پارالمپیك است نه المپیك. البته او می تواند در مسابقات جهانی آلمان كه سال آینده برگزار می گردد باردیگر در اختیار كمیته ملی المپیك باشد اما الان باید با تیم پارالمپیك برنامه های خویش را دنبال كند.1398/09/10
14:37:10
5.0 / 5
4007
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری