اعزامِ المپیكی منتفی می شود؟

معضل ویزای شمشیربازان ایران به فدراسیون جهانی كشیده شد

معضل ویزای شمشیربازان ایران به فدراسیون جهانی كشیده شد اسب من: فدراسیون شمشیربازی كه هنوز موفق به ستاندن ویزای ملی پوشان اسلحه سابر برای حضور در مسابقات انتخابی المپیك نشده، پیگیرِ سوژه بوسیله فدراسیون جهانی و وزارت امور خارجه شده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، جام جهانی مصر رویدادی است كه ملی پوشان شمشیربازی اسلحه سابر ایران در صورت حضور در آن می توانند سهمیه خود در بخش تیمی المپیك ۲۰۲۰ توكیو را قطعی كرده یا احتمال كسب آنرا پررنگ تر كنند.
این رقابت ها از جمعه شروع می شود و مقرر است تیم اعزامی ایران بامداد پنجشنبه عازم محل برگزاری مسابقات شود این در حالیست كه با وجود انجام بموقع و كامل اقدامات لازم، هنوز ویزای شمشیربازان صادر نشده و این مسئله حضور شمشیربازان ایران در جام جهانی مصر را مبهم كرده است.
به گفته پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، فدراسیون شمشیربازی ایران طی روزهای گذشته سوژه را بوسیله فدراسیون مصر پیگیری كرد اما حاصل نشدن نتیجه موجب شد كه فدراسیون جهانی را هم در جریان قرار داده و همزمان بوسیله وزارت امور خارجه هم پیگیر وضعیت ویزای ملی پوشان باشیم.
فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه این فدراسیون ۴۰ روز پیش برای صدور ویزای ملی پوشان اسلحه سابر اقدام نمود، اظهار داشت: در مدارك ارسالی هیچ نقص و كمبودی نداشتیم. بدین سبب برای مان عجیب است كه هنوز ویزای شمشیربازان صادر نشده است.
وی اشاره كرد: از آنجائیكه حضور در جام جهانی مصر برای مان اهمیت دارد و اطمینان داریم كه به واسطه این حضور می توانیم سهمیه تیمی برای المپیك را قطعی نماییم، خیلی جدی پیگیر سوژه هستیم. با وزارت امور خارجه كشور رایزنی داشته ایم تا مسئولان مربوطه از جایگاه خود سوژه را دنبال كنند. ضمن اینكه روز گذشته فدراسیون جهانی شمشیربازی را هم در جریان این مسئله و كوتاهی كه از جانب مصری ها صورت گرفته، قرار دادیم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این پرسش كه «امكان دارد اعزام ملی پوشان اسلحه سابر به جام جهانی مصر لغو شود؟»، اظهار داشت: مصمم هستیم به هر طریقی این اعزام صورت گیرد چونكه نتیجه آن برای مان خیلی مهم می باشد. در تماسی كه با فدراسیون شمشیربازی مصر داشتیم حتی بلیت های خودرا ارسال كردیم تا كاملا متوجه باشند كه همه اقدامات مان را بموقع انجام داده بودیم.
باقرزاده اظهار داشت: این احتمال وجود دارد كه به خاطر تاخیر در صدور ویزا، اعزام ملی پوشان بوسیله ویزای فرودگاهی صورت گیرد. یعنی مصری ها برای ما نامه ای ارسال نمایند كه به واسطه آن سفر را انجام داده و در فرودگاه مصر پیگیر ویزا باشیم. البته این نوع اعزام برای ملی پوشان ما كه دیدارهای تعیین كننده ای در پیش دارند، مشكل و آزاردهنده است اما نباید موقعیت پیش رو برای قطعی كردن سهمیه را هم از دست بدهیم.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، مجتبی عابدینی، علی پاكدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی تركیب تیم اعزامی به جام جهانی مصر را می سازند. هم اكنون تیم شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رنكینگ جهانی در جایگاه ششم قرار دارد و در صورت صعود به جمع چهار تیم برتر سهمیه خودرا قطعی می كند.


منبع:

1398/08/23
09:56:58
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری