حضور ۶۰ هزار معلول در مراسم روز ملی پارالمپیك

حضور ۶۰ هزار معلول در مراسم روز ملی پارالمپیك به گزارش اسب من دبیر ستاد گرامیداشت روز ملی پارالمپیك از مشاركت ۶۰ هزار نفر معلول در مراسم گرامیداشت روز ملی پارالمپیك اطلاع داد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است در این روز ضمن معرفی جنبش پارالمپیك به توسعه ورزش همگانی هم بپردازیم.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، حسین شهریاری دبیر ستاد اجرایی روز ملی پارالمپیك در نشست خبری كه امروز در محل آكادمی ملی پارالمپیك برگزار شد، اظهار نمود: به منظور توسعه ورزش همگانی در میان جامعه معلولان و نابینایان و كم بینایان و همینطور در جهت تقویت ورزش قهرمانی، روز ملی پارالمپیك از سال ۸۲ توسط ایران استارت آن زده شد و در سال های ۸۴ و ۸۵ با حضور ۲۸۰۰ نفر مراسم این روز به صورت جدی برگزار گردید و امروز كه در دوازدهمین دوره برگزاری روز ملی پارالمپیك هستیم ۶۰ هزار نفر معلول در روز ۲۲ آبان كه به نام شكوه و همدلی و همزبانی نامگذاری شده است در ۳۱ استان این روز را جشن خواهند گرفت. پارسال ۵۱ هزار نفر در این روز مشاركت داشتند كه امسال با رشد خوبی مواجه بودیم.
وی در نامگذاری روز و هفته پارالمپیك اظهار داشت: روز ملی پارالمپیك كه از ۱۶ آبان آغاز خواهد شد به نام روز پارالمپیك، عصای سفید نامگذاری شده كه در این روز تلاش داریم به آموزش ورزشكاران نابینا و كم بینا در مدارس و دانشگاه ها بپردازیم و در جهت توسعه ورزش همگانی گام های موثر برداریم. ۱۷ آبان به نام میثاق با امام و تجدید بیعت با ولایت نامگذاری شده و ۱۸ آبان روز پارالمپیك در مدارس و دانشگاه ها، همینطور ۱۹ آبان روز نشاط با خانواده و ۲۰ آبان پارالمپیك و بهزیستی، ۲۱ آبان پارالمپیك و رسانه و ۲۲ آبان كه بزرگداشت روز ملی پارالمپیك است به نام شكوه، همدلی و هم زبانی نامگذاری شده است.
شهریاری اظهار نمود: هدف از برگزاری روز ملی پارالمپیك آموزش و توسعه ورزش همگانی و همینطور معرفی جنبش پارالمپیك است كه تصمیم داریم در این روز ۲۰ كارگاه آموزشی برپا نماییم و به معرفی رشته های پارالمپیكی بپردازیم.
دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت روز ملی پارالمپیك افزود: روز ملی پارالمپیك قرار بود ۲۴ مهر برگزار گردد كه به علت مصادف شدن با ایام عزاداری با یك ماه تاخیر برگزار می گردد.
وی تصریح كرد: به جهت اینكه بتوانیم ورزش جانبازان و معلولان را در میان افراد سالم به خوبی معرفی نماییم امسال پس از آخر روز ملی پارالمپیك مقرر است نمایندگان IPC با حضور در مدارس افراد سالم رشته های معلولان را به صورت نمادین به اجرا بگذارند و فعالیت آنها را مورد آنالیز و بررسی قرار دهند و در نهایت مدرسه برتر كه از استان تهران خواهد بود در پارالمپیك توكیو معرفی خواهد شد. این تصمیمی است كه از جانب كمیته بین المللی پارالمپیك گرفته شده و ۱۴ تا ۱۵ كشور در این زمینه كاندیدا شده اند كه ما هم بعنوان یكی از كاندیداها حضور خواهیم داشت. مدرسه شناسایی شده توسط IPC در بازی های پارالمپیك توكیو بعنوان مدرسه برتر معرفی می شود. البته در این زمینه آموزش و پرورش استثنایی و فدراسیون دانش آموزی هم مشاركت داشتند كه از بین ۵۰۰۰ دانش آموزی كه در طرح ما حضور داشتند توانستیم چند مدرسه را مورد شناسایی قرار دهیم و در نهایت یك مدرسه بعنوان الگو به كمیته بین المللی پارالمپیك معرفی خواهد شد. ما اگر بخواهیم ورزش معلولان را در جامعه به خوبی معرفی نماییم باید در میان افراد سالم تلاش نماییم تا رشته های معلولان در جامعه مطرح شود.
رضایی رئیس ستاد روز ملی پارالمپیك در ادامه اظهار داشت: آیا اماكن ورزشی كه برای افراد سالم توسط شهرداری پیشبینی شده برای ۱۵ درصد از افراد معلول هم چنین طرحی وجود دارد یا بودجه ای كه برای افراد غیر معلول هزینه می شود برای این قشر هم هزینه می شود. متاسفانه افراد معلول مظلوم واقع شده اند. تلاش ما بر این است كه با گرامیداشت روز ملی پارالمپیك بتوانیم ضمن گرامیداشت این روز افراد معلول و نابینا را در جامعه مطرح نماییم تا بتوانیم به نیازهای آنها بهتر پاسخ دهیم.
او همینطور با اشاره به اینكه طبق تفاهم نامه ای كه با كمیته بین المللی پارالمپیك داشتیم قرار بر این است تا آكادمی پارالمپیك ایران بعنوان مركز آكادمی دنیا معرفی شود. البته هنوز این مساله تایید نشده و ما منتظر جواب كمیته بین المللی پارالمپیك هستیم تا آكادمی ملی پارالمپیك را بعنوان مركز آكادمی دنیا معرفی نماییم.
رضایی همینطور از تربیت یك سری از روانشناسان زن و مرد برای رشته های مختلف پارالمپیكی اطلاع داد و اظهار داشت: در آكادمی ملی پارالمپیك كمیته روانشناسی داریم كه توسط اساتید برجسته روانشناس یك سری از مربیان زن و مرد تحت آموزش قرار می گیرند تا بتوانند در خدمت ورزشكاران معلول و نابینا و كم بینا در رشته های مختلف قرار بگیرند. همینطور تصمیم داریم برای گروه رسانه هم كلاس روانشناسی با حضور اساتید خارجی برگزار نماییم.
منبع:

1398/08/15
20:05:55
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری