رئیس فدراسیون دوچرخه سواری:

چاره ای جز آوردن مربی خارجی نداریم

چاره ای جز آوردن مربی خارجی نداریم به گزارش اسب من خسرو قمری اظهار داشت: می دانم المپیك میدان سختی است و اگر بخواهیم حضور موفق در المپیك را تدارك ببینیم، مطمئنا ورزشكار باید درفضای رقابت باشد.


رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در گفتگو با ایسنا درباره ی برنامه های فدراسیون برای گرفتن نتیجه در تك سهمیه دوچرخه سواری در المپیك ۲۰۲۰ بیان كرد: ما از آغاز فصل، رنكینگ المپیك را برای ورزشكاران قرار می دهیم و بین چند نفر اول رنكینگ اردو و در نهایت مسابقه انتخابی می گذاریم تا گزینه نهایی برپایه عملكرد و مسیر مسابقه المپیك مشخص شود. به جهت اینكه در المپیك شرایط بهتری داشته باشیم، تلاش می نماییم زمانی كه ورزشكار در داخل ایران هست، او را در فضای رقابتی قرار دهیم و همینطور برنامه برای مسابقات خارجی هم داشته باشیم. از آنجائیكه ورزشكار در استقامت جاده باید درقالب تیم درتورها شركت كند، باید تیم های باشگاهی را به آن سمت ببریم كه در تورها شركت نمایند و الان برای فصل ۲۰۲۰ حدود شش تیم درخواست ثبت نام در اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را داشته اند كه خود آمار خوبی است.
قمری در پاسخ به این پرسش كه دیگر این انتظار از دوچرخه سواری باید وجود داشته باشد در المپیك نتیجه قابل قبولی بگیرد؟ تصریح كرد: در المپیك بیشتر از ۱۶۰ ركابزن در استقامت جاده شركت می كنند و می خواهند جزو سه نفر اول باشند و تلاش كنند زمانی كه از دوچرخه پیاده می شوند، بهترین عملكرد را به معرض نمایش گذاشته باشند. ما هم باید این فضا را برای ورزشكاران خود به وجود آوریم. قبلا سه سهمیه داشتیم و سه نفر نگاه به هم می كردند اما الان یك سهمیه داریم كه وضعیت فرق دارد. البته ما دوست داشتیم بیشتر از یك سهمیه بگیریم و حتی در بخش بانوان هم صاحب سهمیه شویم.
باشگاه ها به مسابقه نروند، در چارچوب تیم ملی اعزام خواهیم داشت
رئیس فدراسیون در مورد اینكه اگر تیم های باشگاهی در نظر نداشته باشند مسابقات برون مرزی گوناگونی شركت نمایند، فدراسیون برنامه ای برای اعزام برون مرزی دارد یا خیر، خاطرنشان كرد: ما در دو حالت می توانیم برای حضور در تورها و مسابقات دعوتنامه بگیریم یكی از راه باشگاه ها و دیگری تیم ملی. من با عنایت به سالها تجربه ای كه دارم می دانم المپیك میدانی سخت و سنگین است و تنها با نشستن در سایه و فكر كردن نمی توان نتیجه گرفت. ما اگر بخواهیم حضور موفق در المپیك را تدارك ببینیم، مطمئنا ورزشكار باید در فضای رقابت باشد و همانند یك ورزشكار حرفه ای در مسابقات شركت نماید.
او اضافه كرد: تلاش ما بر این است ورزشكارانی كه جذب باشگاه های كنتینانتال می شوند، خواسته های ما را تا حدوی بتوانند برآورده كنند. زمانی كه تیم های باشگاهی نمی توانند اعزامی داشته باشند ما در چارچوب اعزام تیم ملی به مسابقات این خلاء را پر خواهیم كرد.
ركابزنان بزرگ اجازه نمی دادند نفرات جوان كنارشان باشند
وی در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به اینكه برخی از دوچرخه سوارهای باتجربه فدراسیون به علل مختلفی كنار رفته اند، فدراسیون در این سالها توانسته پشتوانه هایی داشته باشد كه حالا از آنها برای المپیك ۲۰۲۰ استفاده نماید، خاطرنشان كرد: ۱۰۰درصد و اگر خواستید آنها را معرفی می كنم. زمانی كه ما كوهستان را تحویل گرفتیم یك مدال هم نداشتیم اما حالا سال به سال داریم پیشرفت می نماییم. در جاده هم تا زمانی كه نفرات بزرگ و با تجربه بودند و مدال می گرفتند اجازه نمی دادند ورزشكار جوان كنار آنها قرار بگیرند. امیر حسین جمشیدیان و گنج خانلو و نفرات دیگر پشت درهای بسته بودند. حالا تمام تلاش ما بر این است مسیر مسابقات داخلی مطابق مسیر المپیك شبیه سازی شود و ورزشكار را با شرایط المپیك آماده نماییم. این حداقل كاری است كه در كشور خودمان می توانیم انجام دهیم.

* رایزنی با مربیان خارجی
قمری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه محمود پراش همكاری خویش را با تیم های ملی ادامه می دهد یا خیر، اظهار داشت: ما همكاری آقای پراش را داریم. البته در بخش پیست به امكانات، زیر ساخت و مربیان سطح بالا نیاز داریم تا بتوانیم بیشترین مدال را بگیریم. كشورهای دیگر هزینه زیادی می كنند و بهترین مربیان دنیا را در اختیار دارند. آنها ماهیانه حدود ۲۵ هزار یورو حقوق پرداخت می كنند. ما با كل منابعی كه داریم نمی توانیم حقوق یك مربی سطح بالا را تامین نماییم و باید شرایط كشور را هم در نظر بگیریم. باید قبول نماییم منابع مالی وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك محدود است. البته منابع خوبی از بخش خصوصی می گیریم اما غیر مستقیم است. با این وجود به جهت اینكه شرایط تیم ما در آینده بهتر باشد راهی جز این نداریم كه مربی خارجی سطح بالا به صورت پاره وقت در اختیار بگیریم تا كیفیت تیم ما را بالا ببرد. حالا هم در حال رایزنی با هستیم و نیاز هست شرایط خودمان را به آنها بگوییم.
وی در مورد شانس كوهستان برای رسیدن به سهمیه المپیك هم اظهار داشت: ما تا ۱۰ خرداد سال آینده فرصت داریم در مسابقات شركت نماییم ولی در مورد آن اما و اگرها و معادله هایی وجود دارد. با این وجود تلاش خودمان را ادامه می دهیم.1398/08/12
14:42:27
5.0 / 5
4689
تگهای خبر: اردو , المپیك , باشگاه , پیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری