رویدادهای ورزشی هفته؛

شمارش معكوس برای انتخابات جنجالی و كوك شدن سازبرای تیم ملی فوتبال

شمارش معكوس برای انتخابات جنجالی و كوك شدن سازبرای تیم ملی فوتبال اسب من: حضور نمایندگان فوتسال ایران در بین بهترین های جهان، توقف مدعیان لیگ فوتبال، معرفی كاندیداهای كمیته المپیك و انتخاب ناظر برای آن مهمترین اتفاقات ورزشی هفت روز گذشته بود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در این هفت روز مشخص شد كه مهمترین انتخابات ورزش با حضور چه افرادی بعنوان كاندیدا برگزار می گردد. خیلی از اتفاقات و رفت و آمدهای ورزشی هم در جهت همین انتخابات بود مانند اقدامی كه سازمان بازرسی كل كشور برای معرفی ناظری ویژه داشت، آزمون زبان كه از كاندیداهای دبیركلی گرفته شد و...
در این هفته همینطور نتیجه بررسی صلاحیت كاندیداها برای انتخابات بسكتبال مشخص شد، سرمربی تیم ملی فوتسال و تیمش در رده سوم و چهارم جهان ایستادند، مدعیان لیگ برتر فوتبال در هفته هجدهم متوقف شدند، هندبال ایران صاحب ۶ كرسی آسیایی شد، نكونام از هدایت تیم خونه به خونه استعفا كرد و...
مهمترین اتفاقات و رویدادهای این هفت روز ورزش به این شرح است:
رقابت ۲۸ نفر برای ۱۱ صندلی كمیته ملی المپیك
انتخابات كمیته ملی المپیك در حالی سه روز دیگر برگزار می گردد كه بر مبنای نتیجه نهایی از دو هفته تعیین شده برای ثبت نام كاندیداها، ۲۸ نفربرای این انتخابات و تصدی پست های مختلف كاندیدا شده اند. بر این اساس
سیدرضا صالحی امیری محمود خسروی وفا كاندیدای ریاست شده اند. پنج كاندیدای دبیركلی علی مرادی، شاهرخ شهنازی، محمد درخشان، مهدی علی نژاد و صادق فرجی هستند. دو كرسی نایب رئیسی ۱۱ كاندیدا به نام های محمود خسروی وفا، رباب شهریان، علی مرادی، هادی ساعی، هاشم اسكندری، محمود مشحون، فضل الله باقرزاده، حسین بابویی، مجید شایسته، طاهره طاهریان و غلامرضا نوروزی دارد.
همچنین مهدی علی نژاد، هادی ساعی، كیكاووس سعیدی و میترا نوری كاندیداهای خزانه داری هستند. ضمن اینكه علیرضا رحیمی، مهدی تاج، فضل الله باقرزاده، مجید كیهانی، خسرو قمری، محمد علیپور، سید عبدی افتخاری، محمدعلی صبور، صادق فرجی، محمد درخشان، زهرا اینچه درگاهی، مسعود خلیلی، احمد ضیایی، مجید شایسته، محسن رضوانی و علی دادگر برای عضویت در هیات اجرایی كاندیدا شده اند.
البته محمود مشحون (نایب رئیسی) و هادی ساعی (خزانه داری) دیگر كاندیداهای این انتخابات بودند كه اعلام انصراف كردند. توقف مدعیان در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال
هجدهمین هفته از هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی برگزار گردید كه تیم های مدعی قهرمانی برابر حریفان خود متوقف شدند و امتیازات ارزشمندی را از دست دادند. در این هفته پرسپولیس كه صدرنشین است برابر تیم نفت تهران متوقف گردید و دو امیتاز خانگی را از دست داد. استقلال هم در دیداری حساس برابر تراكتورسازی به تساوی رسید. پیكان كه یكی از مدعیان در نیم فصل اول بود برابر ذوب آهن شكست خورد و پارس جنوبی هم برابر سپاهان دو امتیاز خانگی را از دست داد.
​با نتایجی كه در هفته هجدهم رقم خورد صدر جدول تغییر زیادی نداشت و سرخپوشان تهرانی همچنان با ۴۱ امتیاز در صدر ماندند و فولاد و پارس جنوبی و استقلال با ۳۲، ۳۱ و ۲۷ امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند. بهترین نتیجه هفته هجدهم را سایپا گرفت كه با برتری برابر استقلال خوزستان خویش را ۲۷ امتیازی كرد و به رده ششم جدول رده بندی صعود كرد.
تكواندوكاران ایران به مدال گرنداسلم نرسیدند
در این هفت روز ورزش مسابقات تكواندو گرنداسلم در ووشی چین مورد پیگیری قرار|گرفت. در این مرحله از رقابت ها میرهاشم حسینی نماینده وزن دوم المپیكی كشورمان با قبول شكست برابر رقیب روسی خود در دیدار رده بندی از رسیدن به نشان برنز بازماند. ابوالفضل یعقوبی دیگر نماینده ایران در همین وزن در اولین مبارزه خود مقابل حریفی از كره جنوبی باخت و از دور رقابتها كنار رفت.
رونمایی از اعضای جدید كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد
بعد از تغییر و تحولات اخیر در كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد كه توسط اعضای شورای فنی صورت گرفت، محمد طلایی بعنوان مربی در كادر فنی ماندگار شد و رسول خادم هم بعنوان مسئول فنی معرفی گردید. طبق تصمیم شورای فنی قرار بر این شد تا از این پس بعضی از مربیان بعنوان مربیان ادواری در كادر فنی حضور یابند و تمرین آزادكاران را زیر نظر بگیرند. بدین ترتیب و بر مبنای تصمیم جدیدی كه در این هفته اتخاذ شد، برای اردوی جدید آزادكاران علاوه بر محمد طلایی بعنوان مربی ثابت، علیرضا رضایی، مسعود مصطفی جوكار، فردین معصومی، مهدی برائتی و هادی حبیبی هم بعنوان اعضای كادر فنی معرفی گشتند. همینطور دو مربی دیگر هم به معرفی هیأت كشتی استان های مازندران و كرمانشاه به این جمع اضافه خواهند شد. اردوی تیم ملی كشتی آزاد در حال پیگیری است.
قهرمانی زودهنگام پتروشیمی در لیگ تنیس روی میز
در فاصله دو هفته مانده به آخر رقابت های لیگ برتر تنیس روی میز، تیم پتروشیمی عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد. این تیم در هفته هشتم این مسابقات كه یكشنبه برگزار شد، موفق شد در مصاف با نفت آبادان پیروز شود و اینگونه در فاصله دو هفته مانده به آخر این رقابت ها قهرمانی خویش را مسجل كند. هم اكنون پس از پتروشیمی كه با ۲۲. ۵ امتیاز صدرنشین لیگ تنیس روی میز است، تایدواتر با ۱۵. ۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

لغو اعزام ركابزنان به كاپ جهانی بلاروس
فدراسیون دوچرخه سواری اعزام ركابزنان سرعتی به كاپ جهانی بلاروس را لغو نمود. به قول محسن سلگی مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری، دعوتنامه حضور در این مسابقات برای ایران ارسال شده اما فدراسیون با عنایت به حضور تیم ملی در اردوی مالزی ترجیح داد نماینده ای در این مسابقات نداشته باشد. چراكه در كاپ بلاروس تنها چند نفر ورزشكار سرعتی شركت می كنند اما در اردوی مالزی امكان حضور تمام اعضای تیم وجود دارد.
اعتراض رسمی پرسپولیس به تصمیمات داوری
باشگاه پرسپولیس در نامه ای به سازمان لیگ نسبت به اشتباهات داوری به شدت اعتراض كرد. در بخشی از این نامه كه یكشنبه به سازمان لیگ ارسال شد، تاكید شده بود كه« اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس به روندی ادامه دار تبدیل گشته، اما نتایج خوب تیم فوتبال پرسپولیس سبب پنهان ماندن آن شده است. »، در این نامه به صورت ویژه به مسائل داوری بازی با نفت تهران پرداخته شد و ضمن عرضه نظرات كارشناسان داوری، مستندات موجود هم مطرح گردید.
محكومیت ۵۹۶ میلیون تومانی سپاهان
كمیته تعیین وضعیت بازیكن فدراسیون فوتبال بعد از بررسی مدارك و مستندات دعوی مطالبه وجه عبدالله كرمی قلعه طوقی به طرفیت باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مباركه سپاهان، در این هفت روز ورزش رای خویش را اینگونه اعلام نمود: باشگاه سپاهان محكوم به پرداخت مبلغ ۵/۸۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (۵۸۵ میلیون تومان) بابت قرارداد فصل های ۹۴-۹۳ و ۹۵-۹۴ و ۱۱۷/۰۰۰/۰۰۰ (۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) بابت هزینه رسیدگی در حق عبدالله كرمی. بر مبنای رای صادر شده و در صورتی كه در مهلت ۳۰ روز بعد از ابلاغ رای باشگاه محكوم، مبادرت به پرداخت وجه فوق و كسب رضایت خوانده نكرده باشد، پرونده به كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال می گردد.
برگزاری پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی
یكشنبه گذشته یعنی ۱۷ دی ماه مصادف با درگذشت جهان پهلوان تختی بود. امسال هم همچون سالهای گذشته، مراسمی در این روز و با حضور گسترده مردم و علاقمندان به این اسطوره ورزش ایران در آرامگاه ابن بابویه تهران برگزار گردید. در پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان چهره های ورزشی، هنری و سیاسی فراوانی همچون ناصر ملك مطیعی، محمد نصیری، رسول خادم و جمعی از قهرمانان و پیشكسوتان كشتی نظیر علی اكبر حیدری، خیرالله امیری، محمدرضا طالقانی و همینطور روسای بعضی از فدراسیون های ورزشی و هنرمندان سینما و تلویزیون حضور داشتند. همینطور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش هم به نیابت از مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، پیامی را در این مراسم قرائت كرد.

آزمون زبان از كاندیداهای دبیركلی كمیته ملی المپیك
ستاد نظارت بر انتخابات كمیته ملی المپیك در نخستین نشست خود آزمون زبان از كاندیداهای دبیركلی كمیته ملی المپیك را تصویب كرد. بر این اساس طی این هفته از پنج كاندیدای این پست یعنی مهدی علی نژاد، شاهرخ شهنازی، محمد درخشان، علی مرادی و صادق فرجی آزمون زبان گرفته شد. هر پنج كاندیدا هم حضور در آن را با موفقیت پشت سر گذاشتند.
قهرمانی دانشگاه آزاد در نیم فصل لیگ تكواندو
دیدارهای هفته نهم تا یازدهملیگ برتر تكواندو دوشنبه گذشته با حضور ۱۱ تیم برگزار گردید. در این هفته تیم دانشگاه آزاد در سه رقابت برابر تیم های هیات تكواندو شمالشرق، تعاونی انقلاب شهریار و پاس قوامین ۹ امتیاز به حساب خود واریز كرد و قهرمانی نیم فصل را با ۲۸ امتیاز به خود اختصاص داد. شهرداری ورامین در انتها نیم فصل با ۲۷ امتیاز صاحب جایگاه دوم جدول رده بندی شد.
كسب ۶ كرسی آسیایی هندبال توسط ایرانیان
به دنبال انتخاب علیرضا رحیمی بعنوان نایب رئیس كنفدراسیون هندبال آسیا و بر مبنای تصمیم اخیر هیات اجرایی این كنفدراسیون، پنج نفر دیگر از هندبال ایران صاحب كرسی آسیایی شدند. بر این اساس میترا نوری بعنوان عضو كمیته توسعه و روابط عمومی، سعید رجایی بعنوان عضو كمیته پزشكی، علیرضا حبیبی بعنوان عضو كمیته مربیان، محسن كرباسچی بعنوان عضو كمیته پیشكسوتان و رویا رحیمی بعنوان عضو كمیته قضایی كنفدراسیون هندبال آسیا انتخاب شدند. اعضای كمیته های اجرایی كنفدراسیون هندبال آسیا برای یك دوره چهارساله و تا آخر سال ۲۰۲۱ در این سمت حضور خواهند داشت.
انتخاب ناظر ویژه سازمان بازرسی كل كشور برای انتخابات كمیته المپیك
معمولا خیلی از مجامع انتخاباتی در ورزش با حضور نماینده از سازمان بازرسی كل كشور برگزار می گردد. این نهاد نظارتی برای انتخابات پیش روی كمیته ملی المپیك هم ناظری ویژه منصوب نمود. البته سازمان بازرسی به صورت معمول نماینده ای در امور ورزشی دارد اما این نماینده به صورت ویژه برای انتخابات ۲۵ دی ماه كمیته ملی المپیك انتخاب شده است. این ناظر ویژه موظف شده كه در فاصله یك هفته مانده به برگزاری مجمع انتخاباتی كمیته ملی المپیك، فعالیت های انتخاباتی این كمیته را پیگیری كرده تا از تخلفاتی مانند حضور افراد دوتابعیتی در انتخابات جلوگیری شود.

ساز اركسترها برای تیم ملی فوتبال كوك می گردد
اركستر سمفونیك تهران به رهبری شهرداد روحانی و اركستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان از مجموعه های وابسته به بنیاد فرهنگی هنری رودكی در قالب امضای تفاهمنامه ای مشترك با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، پیش از آغاز جام جهانی فوتبال روسیه به اجرای برنامه های مختلفی در مراسم بدرقه تیم ملی كشورمان در تالار وحدت تهران و ایام حضور این تیم در جام جهانی می پردازند.
ناظم الشریعه سوم جهان شد، تیم ملی فوتسال چهارم
از سوی سایت «فوتسال پلنت» سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران كه در بین بهترین گزینه های كاندیدای بهترین سرمربیان ملی قرار داشت بعنوان سومین مربی برتر جهان انتخاب گردید. همینطور تیم ملی فوتبال ایران پس از برزیل، آرژانتین و اسپانیا چهارم شد و تیم زیر ۲۰ سال ایران در رده هفتم بهترین تیم های ملی جهان قرار گرفت. حسین طیبی ملی پوش ایرانی هم نفر پنجم بهترین بازیكن جهان را از آن خود كرد. علیرضا صمیمی و سپهر محمدی دو دروازه بان تیم ملی ایران هم عناوین هفتم و هشتم را به خود اختصاص دادند. توحید لطفی هم كه جزو ۱۰ كاندیدای برترین بازیكن جوان قرار داشت، پس از بازیكنانی از اسپانیا، برزیل و آرژانتین بعنوان ششم رسید.
دست هاشمی از فدراسیون تیراندازی كوتاه شد
پس از ارسال نامه از جانب فدراسیون جهانی به كمیته ملی المپیك كشورمان در خصوص اعلام نام رئیس فدراسیون تیراندازی ایران، این كمیته نام علی دادگر را بعنوان رئیس فدراسیون كشورمان اعلام نمود. این نامه با امضای شاهرخ شهنازی به فدراسیون جهانی تیراندازی ارسال و اعلام شده است كه علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی مورد تایید این كمیته است. درسایت فدراسیون جهانی هم این تغییرات اعمال شده و نام علی دادگر و رضا ملك محمدی بعنوان رییس و دبیر فدراسیون تیراندازی ایران ثبت شده است. این در شرایطی است كه طی روزهای گذشته هاشمی مجددا تلاش هایی داشت در خصوص اینكه ریاست تیراندازی حق قانونی وی است.
نكونام استعفا داد یا نه؟
جواد نكونام سرمربی تیم فوتبال خونه به خونه بابل دو روز بعد از شكست مقابل مس رفسنجان از سمت خود استعفا داد. نكونام، چند هفته قبل هم از هدایت خونه به خونه استعفا داده بود اما بعد از صحبت با مالك این باشگاه به كارش ادامه داد. دلیل این استعفای نكونام مشكلات مالی و حواشی بوده است كه در چند وقت اخیر در مورد خونه به خونه وجود داشته است.
صعود مدعیان به نیمه نهایی بسكتبال
مسابقات بسكتبال لیگ برتر باشگاه های كشور پنجشنبه با برگزاری دیدارهای سوم پلی آف مورد پیگیری قرار|گرفت. دیدارهای این مرحله در حالی برگزار گردید كه تیم های پتروشیمی بندرامام، شهرداری تبریز، نفت آبادان و مهرام تهران در دو دیدار اول و دوم پلی آف برابر حریفان خود صاحب برتری شده بودند. این تیمها در دیدارهای سوم نتایج متفاوتی گرفتند. سه تیم راهی نیمه نهایی شدند اما مهرام با شكست برابر دانشگاه آزاد كارش را به بازی چهارم كشاند و باید از دو بازی باقی مانده یكی را ببرد تا به جمع تیم های برتر راه پیدا كند.

شكست تراكتور برابر نفت و تساوی پیكان
هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر پنجشنبه با برگزاری سه دیدار شروع شد. در چارچوب این روز از رقابت ها تیم نفت تهران كه هفته قبل برابر پرسپولیس به تساوی بدون گل رسیده بود در ورزشگاه تختی تهران برابر تراكتورسازی به برتری ۲ بر صفر رسید. پیكان در ورزشگاه خانگی برابر سپیدرود رشت بدون گل متوقف گردید و استقلال خوزستان هم یك بر صفر پدیده مشهد را شكست داد.

1396/10/22
22:35:28
5.0 / 5
4526
تگهای خبر: المپیك , پیشكسوت , تنیس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری