پاك سازی دماوند با هزینه شخصی كوهنوردان بعلاوه عكس

پاك سازی دماوند با هزینه شخصی كوهنوردان بعلاوه عكس اسب من: علاقه كوهنوردان به دماوند موجب شد كه بعد از انتشار تصاویر زباله در دماوند و واكنش های صورت گرفته بعضی از كوهنوردان دست به كار شوند و با هزینه شخصی به پاك سازی بلندترین قله ایران بپردازند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار تصاویر زباله و بنر های تبلیغاتی رها شده در دماوند واكنش های زیادی از طرف كوهنوردان و مردم و دوستداران طبیعت صورت گرفت. این واكنش به شكلی بود كه حتی معاون فرهنگی سفارت اتریش خواهان رسیدگی به فاضلاب و زباله های كوه دماوند شد. معاون فرهنگی سفارت اتریش گفته بود كه درباره انواع اقامتگاه هایی كه در اطراف دماوند لازم است، بهتر است متخصصان پاسخگو باشند اما بعنوان یك توریست معتقدم بازیافت فاضلاب و نوع دفع زباله در دماوند باید مورد توجه قرار گیرد.
حتی كوهنوردان و گردشگر های خارجی از وضعیت بد دماوند و پناهگاه ها آگاهی داده بودند و دو كوهنوردان ایتالیایی كه برای صعود به ایران آمده بودند با انتشار عكسی از مردم ایران خواستند كه این میراث گرانبها را حفظ كنند.
در پی این واكنش ها بعضی از كوهنوردان ایرانی دست به كار شدند و طی اقدامی داوطلبانه وضعیت پناهگاه ها و زباله ها را سامان دادند. فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران نیز اعلام نمود كه در نیمه شهریورماه ۱۳۹۸ در جبهه غربی دماوند پاكسازی پناهگاه سیمرغ و محوطه اطراف آن توسط كوه نوردان داوطلب انجام گرفته كه در ضمن این برنامه 40 گونی زباله جمع آوری شده از پناهگاه و محلی به نام چاله زباله با هزینه شخصی و توسط نیسان به پایین منتقل شده است.
جمع آوری زباله ها توسط كوهنوردان نشان دهنده اهمیت آنان به محیط زیست و كوه دماوند است و امید می رود كه زین پس كوهنوردان زباله های خودرا در كوه رها نكنند.
عكس های جمع آوری زباله توسط گروه داوطلب:منبع:

1398/07/20
14:21:09
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: اقامت , بازی , تخصص , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری