پس از لغو بازیهای آسیایی،

فوتسالیست های ناشنوا رقابت های جهانی را هم از دست دادند

فوتسالیست های ناشنوا رقابت های جهانی را هم از دست دادند به گزارش اسب من رئیس فدراسیون ناشنوایان اظهار داشت: به علت همزمانی بازی های آسیایی در هنگ گنگ و قهرمانی جهانی فوتسال ناشنوایان در سوئیس طی نامه ای به فدراسیون جهانی انصراف خود از شركت در مسابقات جهانی را اعلام كردیم كه بعد از آن متاسفانه بازی های آسیایی هم لغو شد.


مهران تیشه گران بعد از لغو اعزام كاروان ناشنوایان به بازی های آسیایی در هنگ كنگ به علت اغتشاشات و بحران سیاسی میزبان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برای اعزام كاروان به بازی های آسیایی هیچ گونه مشكل اعتباری نداشتیم و تمام كارها طبق برنامه انجام شده بود، حتی ورزشكاران اعزامی در 8 رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، والیبال ساحلی، جودو، تكواندو، تنیس روی میز، شنا و دوومیدانی از آغاز سال تا به الان در اردوی آمادگی بودند و شرایط بسیار راضی كننده ای برای اعزام به این مسابقات را داشتند كه متاسفانه به علت ناامن بودن هنگ كنگ و اوج اغتشاشات و بحران سیاسی اعزام تیم ها به نهمین دوره بازیهای آسیایی در آبان ماه لغو و به زمان دیگری موكول شد.
وی اظهار داشت: ما روز گذشته در حالی مبادرت به تعطیلی اردوها كردیم كه تمام ورزشكاران از این مسئله ناراحت و به شدت گریه می كردند. امیدوارم زمان و مكان آینده نهمین دوره بازی های آسیایی هر چه سریع تر از جانب كنفدراسیون ورزش های ناشنوایان مشخص شود تا زحمات ورزشكاران ناشنوا در خلال مدت حضورشان در اردوهای آمادگی بی نتیجه نماند.
رئیس فدراسیون ناشنوایان افزود: هم اكنون كنفدراسیون ورزش های ناشنوایان 4 كشور چین تایپه، بحرین، اردن و قزاقستان را برای برگزاری بازی های آسیایی پیشبینی كرده كه البته در حال بررسی است كه در كدام كشور امكان برگزاری این بازیها وجود دارد تا زمان آنرا تعیین كند.
تیشه گران خاطرنشان كرد: پس از لغو بازیهای آسیایی ناشنوایان تمام برنامه های خویش را معطوف آماده سازی تیم های تیراندازی، كشتی، والیبال و كاراته خواهیم كرد كه خرداد سال آینده باید در مسابقات قهرمانی جهان شركت نمایند. تلاش بر این است تا بتوانیم در مسابقات قهرمانی جهان كشتی در تمام رده های سنی شركت نماییم و جایگاه خوبی را به كشتی ناشنوایان اختصاص دهیم.
وی هم چنین با بیان این كه تیم فوتسال ناشنوایان در مسابقات جهانی سوئیس هم حضور نخواهند داشت، اضافه كرد: به خاطر این كه بازی های آسیایی هنگ كنگ و قهرمانی جهان فوتسال ناشنوایان در فاصله زمانی كوتاه و در آبان ماه برگزار می شد به فدراسیون جهان فوتسال ناشنوایان اعلام كردیم كه امكان حضور در هر دو رویداد برای فوتسالیست های ما وجود ندارد و انصراف خویش را از شركت در مسابقات جهانی اعلام كردیم. البته در جریان نبودیم كه به خاطر بحران سیاسی و اغتشاشات در هنگ كنگ امكان دارد در بازی های آسیایی هم شركت نكنیم. به هر صورت تیم فوتسال ناشنوایان بعد از لغو بازیهای آسیایی متاسفانه جهانی را هم از دست دادند.
رئیس فدراسیون ناشنوایان در پاسخ به این پرسش كه برای آماده سازی تیم تا به امروز چقدر هزینه شده است، تصریح كرد: تا به امروز بیشتر از یك میلیارد تومان برای برگزاری اردوهای 8 رشته ورزشی اعزامی به این بازیها هزینه كردیم كه امیدوارم فدراسیون آسیایی پس از چند ماه تاخیر در برگزاری نهمین دوره بازیهای آسیایی، زمان و مكان جدید بازیها را مشخص نماید تا ورزشكاران انگیزه خویش را از دست ندهند.
تیشه گران همینطور در مورد كمك مالی كمیته ملی المپیك به كاروان اعزامی ناشنوایان به نهمین دوره بازیهای آسیایی اضافه كرد: قرار بود كمیته ملی المپیك در جهت پشتیبانی از كاروان اعزامی ناشنوایان به بازیهای آسیایی البسه ورزشكاران را تامین كند كه امیدوارم این كمك در چارچوب اعتبارات به فدراسیون اختصاص یابد. هر چند تا به امروز كمیته ملی المپیك حامی ناشنوایان بوده و هست، به صورتی كه در جلسه ای كه به تازگی با صالحی امیری داشتیم مقرر شد سالیانه كمیته ملی المپیك 400 میلیون تومان به فدراسیون ناشنوایان كمك نماید.
رئیس فدراسیون ناشنوایان اظهار داشت: طبق صحبتی كه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جریان بازدید وی از اردوهای تیم های ناشنوایان اعزامی به بازیهای آسیایی انجام دادیم درخواست افزایش پاداش مدال آوران و قهرمانان ورزش ناشنوایان به حدود 50 درصد پاداش افراد توانمند و معلول را داشتیم كه امیدوارم در ستاد عالی بازیهای آسیایی و المپیك و پارالمپیك كه شنبه هفته آینده برگزار می شود، این امر محقق شود تا انگیزه ورزشكاران ناشنوا جهت شركت در مسابقات آینده افزایش پیدا كند.
او در آخر اظهار نمود: یكی از برنامه هایی كه به جد پیگیری خواهیم كرد بازسازی و تعمیر ورزشگاه ناشنوایان است كه قرار بود پس از بازیهای آسیایی جلسه ای را مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی در این زمینه داشته باشیم تا كار بازسازی زمین چمن طبیعی، خوابگاه و سالن آمفی تئاتر این مجموعه را كه متعلق به 40 سال پیش است زودتر آغاز نماییم.1398/07/19
22:49:47
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تنیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری