رئیس هئیت كوهنوردی اصفهان: كسی اجازه ندارد اذهان عمومی را مشوش كند

رئیس هئیت كوهنوردی اصفهان: كسی اجازه ندارد اذهان عمومی را مشوش كند به گزارش اسب من «حادثه سقوط آرمان غیاثی پسر بچه هشت ساله كه ۲۹ شهریور امسال در حین مسابقات سنگ نوردی در فولاد شهر گرفتار صدمه شد»؛ این روزها توجه مسؤلان هیئت كوهنوردی اصفهان را به خود جلب كرده است، اما برگزاری این مسابقه كه آیا مجوز داشته یا خیر، صحبت ها و واكنش های مختلفی به دنبال داشته است.


رئیس هیئت كوهنوردی استان اصفهان در گفتگو با ایسنا، در مورد بی اطلاعی این هیئت از برگزاری این مسابقه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، اظهار داشت: هیئت سنگ نوردی استان، مسئول برگزاری مسابقه است و باشگاه فولادشهر باشگاهی بوده كه تنها اجازه تمرین و آموزش داشته و اختیاری برای برگزاری مسابقه نداشته است.

مهدی نصر اظهار نمود: متولیان مسابقه، درون خودشان تبلیغات داشتند و بعد تبلیغات را عمومیت دادند، اما پیش از آن نه به هیئت اطلاع رسانی شده بود و نه خود هیئت متوجه این برگزاری این مسابقه شده بود. هیئت كمیته صعودهای ورزشی دارد و خود برگزار كننده مسابقات است و نمی پذیریم كه كسی بخواهد خلاف خویش را به گردن هیئت بیندازد.

وی در مورد اینكه چرا هیئت متوجه تبلیغات چندروزه این مسابقات نشد، اظهار داشت: هیئت یك دستگاه و مرجع رسمی است و متولیان مسابقه می توانستند به شیوه درست و اصولی، با هیئت مكاتبه كنند و مانند باشگاه های دیگر با گرفتن مجوز، برنامه هایشان را اجرا كنند، از جانب دیگر برگزاركنندگان این مسابقه هم می دانستند كه باید از هیئت استان، مجوز دریافت كنند، ازاین رو حالا كسی اجازه ندارد اذهان عمومی را مشوش كند.

رئیس هیئت كوهنوردی استان اصفهان با تاكید بر اینكه «خطای كسی را قبول نمی نماییم و بطور قطع با خاطی برخورد خواهیم كرد»، اضافه كرد: باشگاه متخلف، تنها مجوز كوهنوردی و صعود در طبیعت را دارد و پروانه و مجوزی برای برگزاری این مسابقه نداشته و خلاف آئین نامه و بخش نامه ها عمل كرده است.

وی با اشاره به اینكه مرجع رسمی مسابقات در استان، فقط این هیئت است، اضافه كرد: در زمان تصدی ام، سه باشگاه سنگ نوردی در اصفهان بود، اما امروز ۴۷ باشگاه بوجود آمده است و تمام باشگاه ها باید با مهر قانونی، زیر نظر هیئت فعال باشند، این كه هركس شخصا سالن اجاره و مبادرت به برگزاری مسابقه كند، پذیرفته نیست؛ بنده هیچ خصومت شخصی با كسی نداشته و در مسائل سلامت جامعه و ورزش با كسی شوخی ندارم.


رئیس هیئت كوهنوردی استان اصفهان در مورد واكنش دیرهنگام خود به حادثه، اظهار داشت: عوامل برگزاری تصور نمی كردند كه این اتفاق، تا این حد عمیق نفوذ كند و یك روز تمام مساله را پنهان كردند، اما بالاخره دو روز پس از حادثه سقوط آرمان، دبیر هیئت متوجه اتفاق شد و آنرا به من اطلاع داد.
منبع:

1398/07/14
14:10:33
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , دستگاه , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری