سلطانی فر: دیگر امكان پرداخت پاداش سكه به قهرمانان وجود ندارد

سلطانی فر: دیگر امكان پرداخت پاداش سكه به قهرمانان وجود ندارد به گزارش اسب من وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: مقرر است آئین نامه ی جدیدی برای پاداش مدال آوران با عنایت به نوسانات سكه و ارز عرضه شود كه در این آیین نامه میزان پاداش مدال آوران برای مسابقات آینده تعیین خواهد شد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از اردوهای ورزشكاران ناشنوای اعزامی به بازیهای آسیایی هنگ كنك در جمع خبرنگاران اظهار نمود: كاروان ناشنوایان با 134 ورزشكار در 8 رشته ورزشی آبان ماه در بازیهای آسیایی هنگ كنگ شركت خواهد نمود كه با عنایت به كارنامه موفقی كه اغلب ورزشكاران ناشنوا در بازیهای جهانی آسیایی و المپیك قبل داشتند من مطمئنم در این دوره هم افتخارات خوبی را كسب خواهند كرد.
وی اظهار داشت: جامعه آماری ناشنوایان كه در ورزش آماتور و حرفه ای فعالیت می نمایند قابل توجه است كه من یقین دارم با حمایت هایی كه از جانب كمیته ملی المپیك و هیات رئیسه فدراسیون ناشنوایان انجام شده است كاروان ناشنوایان در بازیهای آسیایی رتبه ی خوبی را كسب خواهد نمود.
وی اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا بتوانیم در استان ها و شهرستان ها هم مكاهای خاصی را برای ناشنوایان اختصاص دهیم تا مشكلی برای حضور در مسابقات نداشته باشند و روند آماده سازی خویش را به بهترین شكل ممكن انجام دهند.
وی در پاسخ به این پرسش كه یكی از دغدغه ملی پوشان ناشنوا یكسان نبودن پاداش آنها با سایر ورزشكاران است اظهار نمود: با عنایت به نوسانات نرخ سكه در سالهای گذشته دیگر امكان پرداخت پاداش به قهرمانان و مدال آوران در تمام رشته ها به صورت سكه وجود ندارد. ما در حال بازبینی آئین نامه پاداش مدال آوران در بازیهای آینده هستیم تا تكلیف را برای تمام ورزشكاران مشخص نماییم كه متكی به سكه نباشند. ناشنوایان هم انتظار دارند كه پاداش برابری با سایر ورزش كاران همچون جانبازان و معلولان داشته باشند اما متاسفانه با عنایت به نوسانات نرخ سكه ما با محدودیت منابع مالی مواجه بودیم و دیگر قادر به پرداخت سكه به مدال آوران خود نیستیم.
وزیر ورزش و جوانان در انتها اظهار داشت: باید در آئین نامه جدید بررسی نماییم كه چقدر امكان پرداخت پاداش به مدال آوران خود داریم و شرایطی ایجاد نماییم كه از نظر تامین اعتبارات، پاداش مدال آوران را بتوانیم پرداخت نماییم. این كه پاداش ناشنوایان هم در آینده با سایر ورزشكاران یكسان دیده شود یا خیر، در این خصوص پارامترهایی وجود دارد كه باید بررسی شود تا ببینیم ورزشكار ناشنوا آیا دراین پارامترها قرار می گیرند یا خیر و سپس تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.
در آخر این مراسم وزیر ورزش به همراه سید رضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك و تقی زاده معاون حقوقی مجلس و هماهنگی امور استان ها و حسن كریمی مدیر عامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی از اردوهای تیم های فوتبال، فوتسال و تكواندوی اعزامی به نهمین دوره بازیهای آسیایی ناشنوایان بازدید كردند.
اولین كاروران ناشنوایان جهت شركت در این بازیها مقرر است 4 آبان راهی هنگ كنگ شود.
همچنین در انتها این مراسم تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان ضمن تشكر از حمایت های وزیر ورزش و جوانان و رئیس كمیته ملی المپیك اظهار نمود: با عنایت به دغدغه مالی تلاش كردیم تعداد ورزشكاران خویش را كاهش دهیم و حضور كیفی در بازیهای آسیایی داشته باشیم. من از وزیر ورزش درخواست دارم حمایت ویژه ای از ورزشكاران ناشنوا به بازیهای آسیایی داشته باشد.1398/07/08
20:38:46
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری