واكنش دبیر فدراسیون دوومیدانی به ادعای مرادی: دخالتی در دعوت ورزشكار به مسابقات جهانی نداریم

واكنش دبیر فدراسیون دوومیدانی به ادعای مرادی: دخالتی در دعوت ورزشكار به مسابقات جهانی نداریم به گزارش اسب من دبیر فدراسیون دو ومیدانی به ادعای دونده ماراتن ایران در مورد از دست رفتن سهمیه مسابقات جهانی در ماده ماراتن به علت بی توجهی فدراسیون دوومیدانی ایران واكنش نشان داد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، محمدجعفر مرادی، دونده ماراتن ایران ادعا نمود كه با عنایت به ركورد و رنكینگی كه كسب كرده است امكان حضور در مسابقات جهانی قطر را داشت اما بی توجهی فدراسیون دو و میدانی ایران سبب از دست رفتن این سهمیه شده است.
هاشم صیامی، دبیر فدراسیون دو ومیدانی در واكنش به اظهارات این دونده به ایسنا اظهار داشت: فدراسیون جهانی برای مسابقات جهانی یك ورودی در نظر می گیرد و ورزشكارانی كه آنرا كسب كنند به این مسابقات دعوت می شوند. گاهی امكان دارد تعداد كسانی كه این ورودی را كسب كرده اند به حد نصاب مورد نظر فدراسیون جهانی نرسد كه در این صورت سایر نفرات بر مبنای رنكینگ جهانی انتخاب می‎ شوند تا تعداد ورزشكاران حاضر در مسابقه به حد نصاب لازم برسد. احسان حدادی و حسن تفتیان از ایران ورودی را كسب كردند و مهدی پیرجهان هم بر مبنای رنكینگ به مسابقات رفت.
او با اشاره به اینكه كسب ورودی لازم برای مسابقات جهانی از راه ركورد ورنكینگ بازه زمانی دارد، اضافه كرد: فدراسیون جهانی تاریخی را برای ثبت ركورد و رنكینگ مشخص می كند و از آن تاریخ به بعد ركوردها را قبول نمی نماید. ركورد ۲.۲۲ محمدجعفر مرادی هم پس از آن تاریخ به دست آمد. او با ركورد ۲.۲۲ در آسیا در جایگاه ۲۴۸ قرار دارد و پیش از آن نمی دانم چند بوده است.
صیامی در پاسخ به ادعای مرادی در خصوص اینكه عدم كسب این ورودی به علت بی توجهی فدراسیون ایران بوده است بیان كرد: ما دخالتی در مورد دعوت ورزشكاران به مسابقات جهانی نداریم. اصلا چنین بحثی درست نیست. ورزشكاران هر جایی مسابقه بدهند كشور میزبان مسابقات در انتها ركوردها را اعلام می كند و فدراسیون جهانی بر مبنای آن ركوردها ورزشكاران را دعوت می كند. به فدراسیون ایران ارتباطی ندارد و اینگونه نیست كه فدراسیون جهانی بر مبنای نظر فدراسیون ایران ورزشكاران را انتخاب و دعوت كند.
دبیر فدراسیون دو و میدانی در انتها اظهار داشت: من روز گذشته این موارد را به مرادی توضیح دادم و همه چیز مثل روز روشن است.1398/07/06
18:07:11
5.0 / 5
4968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری