واكنش محمد نصیری به تكرار مدال جهانی اش بعد از 42 سال

واكنش محمد نصیری به تكرار مدال جهانی اش بعد از 42 سال به گزارش اسب من پیشكسوت وزنه برداری ایران اظهار داشت: از اینكه حافظ قشقایی توانست مدال جهانی بگیرد خیلی خوشحال شدم. من قبل از اعزام او را تشویق كردم و وظیفه ام بود این كار را انجام دهم.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مدال نقره جهانی محمد نصیری برای ۴۲ سال در وزنه برداری ایران تكرار نشده بود كه حافظ قشقایی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ توانست طلسم شكنی كند و ایران را پس از ۴۲ سال در سبك وزن صاحب یك مدال جهانی كند. محمد نصیری در مسابقات جهانی سال ۱۹۷۷ در دوضرب مدال نقره گرفت و بعد از آن دیگر ایران موفق نشده بود به مدال جهانی در سبك وزن برسد. حالا پس از ۴۲ سال حافظ قشقایی باردیگر همان مدال را تكرار كرد.
محمد نصیری در گفتگو با ایسنا در باره ی عملكرد حافظ قشقایی در مسابقات قهرمانی جهان و اینكه طلسم ۴۲ ساله شكسته شد، بیان كرد: از اینكه حافظ قشقایی توانست مدال بگیرد خیلی خوشحال شدم. پیش از اعزام تیم به مسابقات جهانی زمانی كه وزیر و صالحی امیری به اردوی تیم ملی آمدند، دست حافظ را گرفتم و او را به وزیر معرفی كردم. همین طور گفتم تنها كسی است كه پس از سالها آمده و می خواهد خودش را در سبك وزن نشان دهد. من خودم او را تشویق كردم و وظیفه ام است كه این كار را انجام دهم.
نصیری در پاسخ به این پرسش كه مسابقه دسته ۵۵ كیلوگرم را دیده است و به نظرش ركوردهای قشقایی چگونه بوده است، اشاره كرد: مسابقه را ندیدم و فقط خبرش را خواندم. برای من خوشحال كننده بود و واقعا افتخار كردم. البته این وزن خطرناك می باشد و وزنه برداران باید زحمت زیادی بكشند. امیدوارم دولت هم او را تشویق كند تا انگیزه ای برایش شود و در سالهای آینده موفق تر باشد. نفراتی كه در سن پایین تر هستند دارند تمرین كنند، مربیان هم زحمت می كشند و امیدوارم در آینده بتوانند نتیجه بگیرند.
پیشكسوت وزنه برداری ایران در پاسخ به این پرسش كه چرا فكر می كند دسته ۵۵ كیلوگرم وزن خطرناكی است، اشاره كرد: اینكه قشقایی بتواند خودش را در این وزن نگه دارد خطرناك می باشد چون وزن كم كردن دارد و خیلی ها هم با اصول وزن كم كردن آشنایی ندارند. وزن كردن قوانینی دارد و اصلا بحث وزن كم كردن نیاز به آموزش دارد.
نصیری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه چرا در این سالها ایران نتوانسته بود در سبك وزن مدال جهانی بگیرد، اشاره كرد: چون از مكمل ها استفاده می نمایند وزنشان بالا می رود. وزن كم كردن هم دشوار است بدین جهت خیلی نمی توانند خودشان را نشان دهند.1398/06/30
15:05:03
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: آموزش , اردو , پیشكسوت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری