تاسف دو كوه نورد ایتالیایی از وضعیت دماوند بعلاوه عكس

تاسف دو كوه نورد ایتالیایی از وضعیت دماوند بعلاوه عكس به گزارش اسب من كوهنوردان ایتالیایی از وضعیت نامناسب كمپ دماوند ابراز تاسف كرده و خواهان حفظ این كوه شدند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، دو مسافر و گردشگر ایتالیایی كه صعود خودرا از مسیر جنوبی دماوند آغاز نموده بودند از وضعیت نابسامان كمپ دماوند گلگی كردند و خواهان حفظ محیط زیست دماوند شدند.
حمید مساعدیان رئیس انجمن پزشكی كوهستان با تائید این موضوع، در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: مشكلات باقی گذاشتن زباله در كوهستان و رعایت نكردن مسائل محیط زیستی را علاوه بر دماوند، در علم كوه و سبلان هم داریم كه نیاز به فرهنگ سازی دارد. با فرهنگ مورد نظر فاصله بسیاری داریم و سفارش می كنم كه با اصلاح خود و فرهنگ كوهنوردی مان، حداقل آبروی خودرا در سطح بین المللی حفظ نماییم. این قبیل مشكلات در كشورهای دیگر خیلی كم است.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، دو كوهنورد ایتالیایی با ارسال عكس زیر به انجمن پزشكی كوهستان نوشتند:
" این آن چیزی است كه در كمپ بارگاه سوم دماوند پیدا كردیم. دماوند یك میراث جهانی است، آنرا تمیز نگه دارید و از آن محافظت كنید. "
الساندرو و پاتریتزیا، ایتالیا
این عكس متعلق به دومین كمپ مسیر جنوبی دماوند است. انتظار می رود كه فدراسیون كوه نوردی و كوه نوردان در باره این معضل فكری كنند تا گردشگر هایی كه برای نخستین بار به ایران می آیند سفر آخر خودرا تجربه نكنند. البته متاسفانه كسی پاسخگوی وضعیت كمپ ها و مسیرهای دماوند نیست!1398/06/19
12:07:15
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: اسب , پزشك , سفر , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری