حریفان ایرانیان در جام جهانی شطرنج ۲۰۱۹ را بیشتر بشناسید

حریفان ایرانیان در جام جهانی شطرنج ۲۰۱۹ را بیشتر بشناسید اسب من: رقابت های جام جهانی شطرنج 2019 از 18شهریور ماه در روسیه برگزار می گردد كه چهار نماینده ایران در این مسابقات شركت خواهند كرد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، نمایندگان شطرنج ایران جهت شركت در جام جهانی ۲۰۱۹ هجدهم شهریورماه راهی روسیه می شوند. این مسابقات در شهر خانتی مانسیسك انجام خواهد شد. مسابقات جام جهانی شطرنج از ۱۸ شهریور ماه تا ۱۲ مهرماه انجام می شود. در این مسابقات ۱۲۸ بازیكن از ۴۷ كشور جهان به رقابت با یكدیگر می پردازند.
در دور اول این رقابتها نمایندگان ایران حریفان خودرا شناخته اند.
علیرضا فیروزجا - آرمن پاشاكیان از ارمنستان
فیروزجا با ریتنیگ بین المللی ۲۷۰۲ در مقابل این حریف ارمنی قرار خواهد گرفت. فیروزجا حالا در رده ۳۷ جهانی، ۱۰ آسیا و اول ایران قرا دارد. آرمن پاشاكیان با ریتینگ بین المللی ۲۵۹۹ در رده ۲۵۲ جهانی، ۱۸۴ اروپا و ۱۴ كشور خود قرار دارد.
به نظر می رسد كه فیروزجا در بازی اول می تواند این حریف ارمنی را شكست دهد و به دور بعدی رقابت ها صعود كند. فیروزجا در صورت برد این حریف ارمنستانی با یكی از نمایندگان روسیه و یا پرو بازی خواهدنمود.
پرهام مقصودلو -ماكسیم چیگائف از روسیه
مقصودلو با ریتنیگ بین المللی ۲۶۶۴ در رده ۷۸ جهانی، ۱۶ آسیا و دوم ایران قرار دارد. حریف این شطرنج بازماكسیم چیگائف از روسیه است. این حریف روسی با ریتینگ بین المللی ۲۶۴۴ در رده ۱۱۳ جهانی، ۷۹ اروپا و ۲۶ روسیه قرار دارد.
این بازی می تواند جذابیت های خودرا داشته باشد و امید می رود مقصودلو بتواند این شطرنج باز روس را شكست دهد. مقصودلو در صورت برد با یكی از نمایندگان ارمنستان و یا مصر بازی خواهدنمود. احتمال می رود كه نماینده ارمنستان بازی با مصر را برنده بیرون رود و به دور بعدی راه پیدا كند.
محمد امین طباطبایی - باسم امین از مصر
محمد امین طباطبایی با ریتنیگ بین المللی ۲۶۴۲ در رده ۱۲۲جهان، ۲۰ آسیا و۳ ایران قرار دارد. حریف مصری او باسم امین با ریتنیگ بین المللی ۲۶۹۹ در رده ۳۸جهان، اول آفریقا و اول مصر قرا دارد.
طباطبایی اساسا بازی آسانی نخواهد داشت ولی با عنایت به عملكرد اخیر این بازیكن امیدواریم كه در مقابل این حریف قدر مصری یكه تازی كند و بتواند از میدان این رقابت ها با پیروزی بیرون رود. طباطبایی در صورت برد این حریف مصری با یكی از نمایندگان روسیه و یا آمریكا بازی خواهدنمود.
احسان قائم مقامی - یانگ یی یو از چین
احسان قائم مقامی با ریتینگ بین المللی ۲۵۴۴ در رده ۴۸۱ جهان، ۶۰ آسیا و ۵ ایران قرار دارد. حریف او یانگ یی یو از چین با ریتینگ بین المللی ۲۷۶۳ در رده ۱۰ جهانی، سوم آسیا و دوم كشور چین قرار دارد.
قائم مقامی اساسا بازی دشواری پیش رو دارد. برنده این دیدار با برنده مسابقه هند و ونزوئلا بازی خواهدنمود.
منبع:

1398/06/18
23:32:17
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: بازی , پیروزی , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری