احمدی: جودو شاید در تنگنا و مضیقه قرار بگیرد، مولایی همچنان می تواند ملی پوش ایران باشد

احمدی: جودو شاید در تنگنا و مضیقه قرار بگیرد، مولایی همچنان می تواند ملی پوش ایران باشد به گزارش اسب من معاونت توسعه فرهنگی و همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: سعید مولایی می تواند ملی پوش ایران در تمام رویدادهای بین المللی و المپیك باشد و هیچ مشكلی برای بازگشت او به كشور نیست.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، عبدالحمید احمدی در حاشیه مجمع فدراسیون تیراندازی با كمان در جمع خبرنگاران درباب موضع گیری سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا درباب سعید مولایی، اظهار نمود: همه این ها همان شواهدی است كه قبل از این درباره آن صحبت كردیم و یك لابی صهیونیستی در جهت ایجاد حاشیه برای فدراسیون جودو ایران و برای این قهرمان كشور به وجود آمده است. اقدامات رئیس فدراسیون جهانی جودو چه پیش از برگزاری مسابقات قهرمانی ژاپن و چه در حین آن و مذاكراتی كه با مولایی برای جدایی وی و امكان عزیمت وی در آلمان انجام شده بود، حاكی از برنامه ای بود كه این فدراسیون درباره جدایی مولایی انجام داده بود.
وی اظهار داشت: حرف اساسی همان اطلاعیه ای بود كه كمیته ملی المپیك اعلام نمود. این كارها یك دخالت آشكار سیاسی توسط یك فدراسیون بین المللی است و قابل دفاع نیست و تطبیقی با مقررات آنها ندارد.
وی ادامه داد: بیانیه وزارت خارجه امریكا نه در داخل كشور و نه بر سعید مولایی قهرمان ملی ما تاثیری نخواهد داشت و این ورزشكار مورد حمایت كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش است. ملایی همچنان می تواند ملی پوش ایران و نماینده ایران در المپیك باشد و امیدوارم فدراسیون های جهانی به این جوسازی ها توجهی نكند. این ها مواردی است كه در هیچ بخش ورزش جهان معمول نبوده و این برای نخستین بار در حوزه ورزش جهان رخ داده است.
معاون وزیر درباب تعلیق فدراسیون جودو اشاره كرد: امكان دارد در ادامه اقدامات صورت گرفته برای ما مشكلات و مضیقه ایجاد شود اما این دال بر عملكرد اشتباه فدراسیون جودو نیست. فدراسیون جودو به صورت رسمی و تعریف شده كار خودرا انجام داده و هیچ بهانه ای برای تنگنا قراردادن ما وجود ندارد مگر این كه اقدامات خاص غیرمعمول و مردود باشد كه در این صورت خودشان باید پاسخگو باشند.
او در آخر درباره اقدامات سرمربی پیشین تیم ملی جودو اظهار داشت: من بعید می دانم این اقدامات به نتیجه برسد و هركسی عرق ایرانی دارد باید خودش را با كشور همراه كند و همه اذعان داریم كه مجموع سرمایه گذاری ها برای رشد و پرورش ورزشكاران با بودجه ملی صورت می گیرد. به هر صورت در مواد مختلف كار را رصد می نماییم و امیدوارم با كمترین حاشیه این مساله حل شود.
منبع:

1398/06/13
19:59:11
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری