كسب ۳۴ سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۰ توسط ورزشكاران ایران

كسب ۳۴ سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۰ توسط ورزشكاران ایران به گزارش اسب من دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك اظهار داشت: تا امروز ۳۴ سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو را كسب كرده ایم كه والیبال نشسته مردان، وزنه برداری، تیروكمان، تیراندازی، جودو و تكواندو شانس نخست مدال آوری در توكیو هستند.


هادی رضایی در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: تابحال ۳۴ سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو را در رشته های وزنه برداری، تیروكمان، تیراندازی، قایقرانی و تكواندو كسب كردیم كه امیدوار به كسب دو سهمیه دیگر توسط جودوكاران نابینا و كم بینا در مسابقات جهانی قزاقستان هستیم.
وی اظهار داشت: چون سیاست كمیته ملی پارالمپیك اعزام كاروان كیفی و مدال آور به بازیهای پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو است، ازاین رو تنها كسانی بعد از كسب سهمیه به پارالمپیك اعزام می شوند كه ركورد آنها در حد طلا، نقره و برنز باشد و گروه چهارمی كه قهرمان آسیا هستند و شانس كمی برای مدال آوری دارند. البته اعزام گروه چهارم به توكیو با این سیاست انجام می شود كه این ورزشكاران در میدان المپیك محك بخورند و برای بازیهای پاراآسیایی ۲۰۲۲ آماده شوند.
دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك پیرامون این پرسش كه در كدام یك از رشته های پارالمپیكی شانس زیادی برای كسب مدال داریم، اضافه كرد: والیبال نشسته مردان، وزنه برداری، تیروكمان، تیراندازی، جودو و تكواندو جزو اولویت نخست ما برای مدال آوری هستند. البته بسته حمایتی كمیته ملی پارالمپیك تنها شامل رشته هایی می شود كه سهمیه كسب كنند و ركورد آنها در حد سیاست كمیته باشد، در غیر این صورت تحت حمایت كمیته پارالمپیك قرار نمی گیرند.
رضایی همینطور در پاسخ به این پرسش كه ملی پوشان پارالمپیكی از چه زمانی حقوق دریافت می كنند، اظهار داشت: كسانی كه بعد از كسب سهمیه ركورد آنها در حد طلا باشد، از اول فروردین به آنها حقوق پرداخت خواهد شد كه سقف میزان پرداختی ۵ میلیون تومان است. حقوق مدال آوران نقره و برنز هم طی ۶ ماه در سال پرداخت می شود. البته هنوز هیچ كدام از ورزشكاران حقوقی دریافت نكردند و منتظر بودجه هستیم. همینطور ورزشكارانی كه در جریان اردو موفق به ارتقای ركورد خود شوند علاوه بر حقوق، پاداش هم دریافت خواهند كرد.
وی در مورد استعفای خود از هیات اجرایی كمیته ملی پارالمپیك هم اظهار نمود: من از هیات اجرایی استعفا ندادم بلكه چون مسئولیت دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك را هم برعهده دارم این طور صلاح دیدیم كه یك نفر دیگر به بعنوان اعضای هیات اجرایی اضافه شود.
رضایی در انتها در مورد انتقاد یكی از شناگران معلول در خصوص اعزام دیرهنگام آنها به مسابقات جهانی لندن برای كسب سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو تصریح كرد: اعزام سه شناگر معلول و نابینا و كم بینا به مسابقات جهانی لندن بموقع و مناسب می باشد و هیچ تاخیری در اعزام آنها صورت نگرفته است چونكه مسابقات مهم آنها كه برای كسب سهمیه پارالمپیك برگزار می گردد در ایام پایانی است كه در آن زمان شناگران به خاطر تطبیق شرایط آب و هوایی دیگر مشكلی از نظر تغذیه، خواب و مسائل دیگر نخواهند داشت.
1398/06/13
14:47:05
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری