رجزخوانی سرطان از پدر آوا تا دختر انریكه

رجزخوانی سرطان از پدر آوا تا دختر انریكه اسب من: در كمتر از چند روز، لوییس انریكه ˮژاناˮ دختر 9 ساله اش را از دست داد و ˮآواˮ و ˮآرادˮ نیز پدر 37 ساله شان را، تا بیشتر از هر زمان دیگری بدانیم گاهی مرگ قویتر از هر چیزی است؛ قدرتمندتر از ثروت انریكه و سخت كوش تر از اراده بی مثال مهدی شادمانی...به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، سرطان یا "چَنگار، " بیماری ای است كه در آن سلول های بدن در یك تومور بدخیم بطور غیر عادی تقسیم و تكثیر می شوند و بافت های سالم را نابود می كنند. علت دقیق این پدیده همچنان نامشخص است ولی احتمال دارد عوامل ژنتیكی یا مواردی كه سبب اختلال در فعالیت سلول ها می شوند در هسته سلول اشكال وارد كنند. احتمال بروز سرطان در سنین مختلف وجود دارد ولی با افزایش سن احتمال مبتلاشدن به سرطان زیادتر می شود و آن گونه كه اعلام شده سرطان عامل ۱۳ درصد مرگ انسان هاست.

موفقیت درمان سرطان ها متفاوت می باشد، به این معنا كه بعضی از انواع سرطان با نیت درمان قطعی یا بهبود كامل، برخی دیگر با نیت افزایش طول عمر بیماران و برخی دیگر نیز با هدف بهبود علایم و بهتر شدن وضعیت زندگی بیماران درمان می شوند اما نباید فراموش كرد كه روش های درمان به جنس و میزان پیشرفتگی سرطان یا مرحله بیماری و وضعیت فعالیت ارگان ها و سیستم های بیمار بستگی دارد.

مهدی شادمانی روزنامه نگار بود و از سال ها قبل در تحریریه های مختلف فعالیت رسانه ای خودرا شروع كرد. او از مبتلاشدن به سرطان عجیب و غریب "ساركوم" رنج می برد. ساركوم نوعی از سرطان است كه پزشكان می گویند دلیل مبتلاشدن به آن ناشناخته است و ۲ درصد از سرطان ها را تشكیل می دهد و استخوان یا بافت های نرم مثل عضله و مفصل را گرفتار می كند، از حدود دو سال قبل یك غده سرطانی دردناك در پای مهدی ریشه دوانده بود و در نهایت او را خانه نشین كرد و بعد هم مجبور به شیمی درمانی و سایر مراحل درمان شد.

آن گونه كه مهدی از حال و روزش در شبكه های اجتماعی گزارش می داد در یك هفته دو بار كد ۹۹ خورده بود؛ كدی كه نیاز به كمك برای احیای قلبی داشت. او همان روزها نوشت: "با دعای خیر رفقا زیر سایه حضرت نور از كد خلاصی پیدا كردم و جون سخت تر شدم و هرچند حالم خوب نیست اما ۱۰ برابر شوق زندگی پیدا كردم."
مهدی شادمانی


منبع:

1398/06/11
14:26:41
5.0 / 5
4927
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری