پیوند ورزش، هنر و رسانه در مراسم بدرقه پیكر خبرنگار ورزشی

پشت سرش آب بریزید شادمانی با شادی رفت!

پشت سرش آب بریزید شادمانی با شادی رفت! اسب من: مهدی شادمانی رفت... پشت سرش آب بریزید... بر سرش نقل و نبات و گل بریزید... مهدی شادمانی با خنده و شادی رفت!


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، پیكر مهدی شادمانی ـ خبرنگار باسابقه ورزشی ـ برای آخرین بار به یاد روزهایی كه گزارش ورزشی تهیه می كرد، در ورزشگاه شهید شیرودی بر دوش دوستداران و فعالان عرصه ورزش، رسانه و هنر قرار گرفت، تشییع و برای همیشه به سمت خانه ابدی، قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) بدرقه شد.
محمد جواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات)، محمد خدادی ( معاون مطبوعاتی)، صالحی امیری (رئیس كمیته ملی المپیك)، عادل فردوسی پور، علی دایی، حبیب رضایی، ابوالحسن ریاضی (مدیرعامل موسسه همشهری)، حجت الاسلام دعایی (مدیر موسسه اطلاعات)، حجت الاسلام زائری، سید حسن آقامیری، پرویز اسماعیلی (معاون اطلاع رسانی ریاست جمهوری)، آرش میراسماعیلی (رئیس فدراسیون جودو)، عبدالحمید احمدی (معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان)، محمدباقر قالیباف، سید محمود رضوی، علی خطیر (معاون سابق باشگاه استقلال)، ناصر فریاد شیران، جهانگیر كوثری و هادی طباطبایی همچون فعالان حوزه رسانه، ورزش و هنر بودند كه در مراسم خاكسپاری پیكر مهدی شادمانی حاضر شدند.
در این مراسم همین طور پیام تسلیت علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی قرائت شد.
مراسم خاكسپاری پیكر شادمانی با قرائت قرآن و نوای «یا حسین(ع)» شروع شد. سپس عادل فردوسی پور، حجت الاسلام محمدرضا زائری، آذری جهرمی و ابوالحسن ریاضی به ایراد سخنرانی پرداختند.فردوسی پور: مهدی خیلی به من درس دادعادل فردوسی پور در مراسم خاكسپاری پیكر مهدی شادمانی در ورزشگاه شهید شیرودی در سخنانی اظهار داشت: خیلی دشوار است كه كلمات را كنار هم بگذاریم و درباره مهدی شادمانی صحبت نماییم مهدی فراتر از دوست و همكار برای ما بود چقدر حرفه ای و دقیق و خالصانه كارش را دوست داشت.
وی افزود: وجه دیگر وی در این ۴ سال بود كه با وجود بیماری اش عشق را در زندگی اش برای ما معنا كرد و ما این جا را كشاند. مهدی خبرنگار میدانی نبود. او جایگاه رفیعی داشت و در این سه ـ چهار سالی كه با بیماری اش مبارزه كرد، خیلی به من درس داد. روحش قرین رحمت و یادش در ذهن همه ما زنده خواهد ماند.
فردوسی پور درانتها تاكید كرد، مهدی شادمانی هیچگاه ناامید نشد و برای زنده ماندن و زندگی كردن كوشش كرد و این برایم رشك برانگیز بود.وزیر ارتباطات: مهدی می گفت مرگ اصلا راحت نیستدر ادامه این مراسم محمد جواد آذری جهرمی ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ در سخنانی ضمن تسلیت به خانواده شادمانی و همین طور تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، اظهار داشت: مهدی شادمانی كه چهار سال با بیماری اش مبارزه كرد، نماد امید، زندگی و مقاومت برای ما بود. مهدی شادمانی آخرین بار مطلبی نوشت و آن اینكه آماده شده است برای سفر آخرت و مرگ اصلا راحت نیست. وی در لحظاتی كه با بیماری درگیر بود، پیام های شادی آور منتشر می كرد، اما در دلش همیشه این را می اظهار داشت كه آماده شدن برای سفر آخرت چقدر دشوار است.
جهرمی افزود: او چهار سال فرصت آماده كردن خودش را داشت باوجود این كه آماده بود همچنان می اظهار داشت كه آماده نیستم در این مدت آنقدر روی خودش كار كرد كه پاك پاك به خانه ابدی رفت.
او در آخر اظهار داشت: روحیه امید از مهدی شادمانی در جامعه ما بجای ماند به روح پاكش درود می فرستیم و امیدواریم نزد شهدای كربلا محشور باشد.رنجی كه هر روز را با لبخند آغاز می كرد


در بخش دیگری از این مراسم، ابوالحسن ریاضی، مدیرعامل موسسه همشهری با قرائت اشعاری در توصیف مرگ، اظهار داشت: همه ما می میریم اما اندكند كسانی كه درد و رنج و باور به انتها رسیدن، آنان را به زندگی و شادی بیشتر سوق می دهد. مهدی شادمانی از این دسته افراد بود. هرچه دردش بیشتر می شد، لبخندش بیشتر می شد او انسانی بود كه خواستار شادی بود.
وی افزود: مهدی را دوست داشتیم چون بخش پنهان و توانایی ما بود. او پاره ای از ما بود كه هر روز درد می كشید اما انرژی داشت. تكه ای كه رنج هر روز را با لبخند آغاز می كرد.
مدیرعامل موسسه همشهری سپس اظهار داشت: باور مرگ، مهدی شادمانی را بزرگ كرد. او یگانگی، زندگی، تلاش و بودن را برای خود و دیگران به نمایش گذاشت. مهدی را دوست داریم چون به همه ما یادآوری كرد با همه دردها باید امید داشت.
ریاضی درانتها اظهار داشت: دوستان و همكاران مهدی در همشهری یاد و خاطره او را در این تابستان گرم گرامی می دارند.


خوب است اینگونه بمیریم


بر طبق این گزارش، حجت الاسلام محمدرضا زائری هم در سخنانی اظهار داشت: سیاه و سفید، سیاسی و ورزشی، مرد و زن، حزب اللهی و ضدانقلابی همه رفتنی هستیم؛ اما وقتی باید رفت چه خوب كه مثل مهدی شادمانی برویم. مهدی شادمانی بارش را بست، میهمانان مراسم تشییعش را با توییت دعوت كرد، آخرین پیام ها را داد و آخرین حرف هایش را با خانواده اش زد.
او افزود: وقتی رفتنی قطعی است، خوب است اینگونه بمیریم. اگر رفتن كسی معلوم شد و حال و هوای مهدی را پیدا كرد مهم می باشد. در ایام آخر مهدی شادمانی همواره سوالات زیادی داشت و بالاتر و بالاتر می رفت و من احساس كوچك تر شدن می كردم او حالا از همه ما بلندتر است با این همه خنده و شادی در عكسش به دیار حق تعالی رفت.
زائری درانتها اظهار داشت: مهدی شادمانی رفت؛ پشت سر او آب، نقل و نبات و گل بریزید؛ مهدی شادمانی با خنده و شادی رفت.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مراسم تشیع پیكر مهدی شادمانی، خبرنگار ورزشی بعد از خواندن نماز میت به پیش نمازی سید محمود دعایی، بر دوش دوستدارانش به سمت قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) بدرقه شد.
همین طور اعلام شد، مراسم ترحیم مرحوم مهدی شادمانی روز سه شنبه، از ساعت ۴ الی ۵ و نیم در مسجد الرضا واقع در میدان نیلوفر برگزار می گردد.


مهدی شادمانی روزنامه نگار ورزشی كه سابقه فعالیت در رسانه هایی همچون همشهری جوان، جهان فوتبال و دنیای ورزش را داشت، بعد از نزدیك به سه سال مبارزه با بیماری سرطان، بامدادان شنبه ۹ شهریور چشم از جهان فروبست.

منبع:

1398/06/10
23:39:36
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: اسب , المپیك , باشگاه , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری