قارداشی: برای كسب سهمیه المپیك عدالت را رعایت می نماییم، نمی خواهیم بدهی به جا بگذاریم

قارداشی: برای كسب سهمیه المپیك عدالت را رعایت می نماییم، نمی خواهیم بدهی به جا بگذاریم به گزارش اسب من رئیس فدراسیون تنیس روی میز در مورد اعزام ورزشكاران به مسابقات كسب سهمیه المپیك اظهار داشت: بین ورزشكاران عدالت به صورت كامل برقرار است و فقط شایستگی را مبنای توجه قرار می دهیم. البته باید بودجه و امكانات را تقسیم نماییم.


مهرداد علی قارداشی، رئیس فدراسون تنیس روی میز در گفتگو با ایسنا به مسابقات كسب سهمیه المپیك ۲۰۲۰ توكیو اشاره و بیان كرد: تمركز فدراسیون برای كسب سهمیه روی همه ورزشكاران است اما باید منابع را بر مبنای اولویت بندی تقسیم نماییم. قبلا ثابت كردیم كه توجهمان معطوف به همه ورزشكاران است. حالا هم تیم نوجوانان و جوانان دختر را به صورت كامل به مسابقات آسیایی اعزام می نماییم. علاوه بر این هر سه رده نوجوان، جوان و بزرگسال با هم در اردو شركت می كنند تا با یكدیگر توپ بزنند و اعتماد به نفس جوان ترها بالا برود.
وی در ادامه اضافه كرد: بین ورزشكاران عدالت به صورت كامل برقرار است و فقط شایستگی را مبنای توجه قرار می دهیم. البته باید بودجه و امكانات را تقسیم نماییم. با این وجود شرایط مالی برخی ورزشكاران مثل شهسواری و صامت بگونه ای است كه در برخی از مسابقات شركت می كنند. مریم در ماه های آینده به تور بلغارستان و شهسواری هم به تور جهانی می رود.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز به برگزاری مسابقه انتخابی برای ورزشكارانی كه به دنبال كسب سهیمه المپیك هستند اشاره نمود و اظهار داشت: برای دختران انتخابی می گذاریم. امكان دارد چهار نفری كه به مسابقات آسیایی اعزام می شوند به انتخابی تیمی و انفرادی المپیك هم بروند.
وی در ادامه بیان كرد: دور قبل خانم محجوبه عمرانی، مریم صامت، الینا تیتارنكو و ندا شهسواری به انتخابی المپیك اعزام شدند؛ بازی های خوبی انجام دادند و تا پای سهمیه هم رفتند اما خانم شهسواری به المپیك راه پیدا كرد چون آسیای میانه یك سهمیه داشت.
در شرایط كمبود بودجه توانایی پوشش ورزشكاران زیادی نداریم
قارداشی در واكنش به اینكه قبل از این اعلام شده بود فدراسیون شهسواری را به مسابقات جهانی می فرستد، بیان كرد: شرایط مالی فدراسیون ها نسبت به قبل متفاوت می باشد. بطور قطع كمبود بودجه دلیل اعزام انفرادی شهسواری به مسابقات جهانی است. در شرایط كمبود بودجه مجبوریم مدیریت كنیم؛ در این شرایط شما هم نفرات برتر رنكینگ را اعزام می كنید. با این وجود فدراسیون به ورزشكارانی كه به صورت شخصی در مسابقات شركت می كنند هم توجه دارد و ۱۰ تا ۲۰ درصد هزینه را به آنها كمك می نماید. شهسواری هم با هزینه شخصی اعزام می شود و فدراسیون به او كمك می نماید در نتیجه بقیه ورزشكاران هم باید توانایی پرداخت بخش اصلی سفر خویش را داشته باشند و علاوه بر این رنكینگشان خوب باشد. در شرایط كمبود بودجه توانایی پوشش تعداد زیادی از ورزشكاران را نداریم؛ یك ضرب المثل در این مورد می گوید یك ده آباد بهتر از صد شهر خراب است.
وی در مورد حضور در المپیك اظهار داشت: كار در فدراسیون های توپی و راكتی دشوار می باشد با این وجود ۶ بار پشت سر هم سهمیه المپیك گرفتیم. اگر ادعا می نماییم كه بهترین فدراسیون هستیم به علت كسب مدال های تاریخی است و گرنه بعضی از رشته ها هر دوره به المپیك می روند و مدال می گیرند اما مدالی كه پس از ۷۲ سال به دست می آید ارزش زیادی دارد.
به خاطر هزینه بالا، جذب مربی خارجی امكان پذیر نیست
قارداشی در مورد ادامه همكاری حمیده ایرانمنش با تیم ملی اظهار داشت: خانم ایرانمنش تا اطلاع ثانوی تمام اختیارات سرمربی را دارد، یعنی اگر ۱۰ سال دیگر هم سرمربی نداشته باشیم، خانم ایرانمنش كارش را ادامه می دهد و با تعیین سرمربی باز هم در كادر فنی باقی می ماند چون از عملكردش راضی هستم. در ۲۵ سال گذشته هیچ وقت رنگینگ زیر ۱۵۰ نداشتیم اما با هدایت و درایت ایرانمنش در مسابقات جهانی شهسواری آنرا به دست آورد. در مورد مربی خارجی هم باید بگویم كه هزینه ها خیلی زیاد است و فعلا شدنی نیست.
باید مدیریت نماییم تا بدهی به جا نگذاریم
وی در مورد انتخاب سیمین رضایی برای داوری در بازی های المپیگ اظهار داشت: خانم رضایی افتخار جامعه ورزش است. وقتی وزیر ورزش تصمیم می گیرد در حضور وزیر ورزش عراق از خانم رضایی تقدیر كند نشان دهنده ارزش بالای كارش است. در تاریخ ۷۲ ساله ایران چنین داوری را نداشتیم و به او افتخار می نماییم.
رئیس فدراسیون تنیبس روی میز در واكنش به انتقاد رضایی از دستمزد كم داوران بیان كرد: باید شرایط كنونی كشور را درك نماییم. فروش نرفتن نفت سبب كاهش بودجه دولت شده و به همین نسبت زیرمجموعه ها را هم تحت تاثیر قرار داده است. در نتیجه فدراسیون ها هم باید منابع خویش را مدیریت كنند. این داوران وقتی به سطوح بین المللی می رسند پول بیشتری می گیرند و كسانی كه شغل بهتری دارند، با حق اختیار خود بعضی مسابقه ها را قضاوت نمی كنند. با این وجود حق الزحمه لیگ خوب است و میزان دریافتی به درجه، روز و ساعت بستگی دارد. البته بعضی از ادارات هم مسابقه برگزار می كننند كه داوران آنجا دستمزد بیشتری می گیرند.
وی در مورد بدهی فدراسیون به داوران در سال های قبل اظهار داشت: در سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ داوران مطالبات حق الزحمه خویش را كه حدود ۱۰۰ میلیون تومان بود، دریافت نكرده بودند، از دی ماه ۹۴ بعنوان رئیس فدراسیون انتخاب شدم و از آغاز سال ۱۳۹۵ تسویه این مطالبات را آغاز كردم كه تا مرداد ماه سال ۹۷ ادامه داشت. یعنی دوسال و نیم طول كشید تا این مطالبات پرداخت گردید ازاین رو باید منابعمان را مدیریت نماییم كه بدهی به جا نگذاریم.
به نسبت خودمان اسپانسر جذب كردیم
قارداشی با اشاره به اینكه به نسبت خودمان اسپانسرهای زیادی را جذب كردیم اظهار داشت: در مجمع عمومی فدراسیون مشخص شد كه ۳۰۰ میلیون تومان بیشتر از مبلغی كه وزارت برای جذب اسپانسر تخمین زده بود، به دست آوردیم و همین سبب شده تا در این شرایط اقتصادی به كسی بدهكار نباشیم، اعزام هایمان را انجام و حقوق كارمندان را بدهیم.
وی در این مورد اضافه كرد: ۷۲ كشور در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ سوئد شركت كرده بودند كه از این تعداد فقط ۱۶ كشور دو تیم پنج نفره از زنان و مردان اعزام كردند. ایران هم جزو همین كشورها بود. هزینه پریناز حاجیلو و صبا صفری هر كدام چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان شد اما حتی یك گیم هم بازی نكردند و سرمربی فقط از شهسواری، صامت و اشتری استفاده نمود. با این وجود تجربه خوبی برایشان بود و بازی ورزشكاران بزرگ را دیدند. در بخش مردان هم این شرایط وجود داشت با این تفاوت كه آقای لطف الله نسب از امین احمدیان و افشین نوروزی بهره برد اما حتی یك گیم هم به میعاد لطفی بازی نداد. این ورزشكاران با اینكه بازی نكردند اما زمانی بخواهند رزومه قهرمانی خویش را ارادئه دهند عضویت تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۱۸ را هم ذكر می كنند.
قارداشی به گرانی تجهیزات تنیس روی میز اشاره نمود و اظهار داشت: تنیس روی میز، اسكی، تیراندازی و بدمینتون ورزش هایی گران هستند و این دست روسای فدراسیون نیست؛ هر فرد دیگری رئیس تنیس روی میز شود باز هم قیمت دو جفت رویه راكت و چوب آن ۶ میلیون تومان است.1398/05/19
18:21:39
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: اردو , اسكی , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری