ناپدید شدن برخی اقلام تاریخی سواركاری در موزه ! بعلاوه عكس

ناپدید شدن برخی اقلام تاریخی سواركاری در موزه ! بعلاوه عكس به گزارش اسب من برخی اقلام همچون زین شاهنشاهی در خلال جابجایی عتیقه جات سواركاری از موزه قصر فیروزه به موزه المپیك ناپدید شدند. هرچند بعد از پیگیری های كمیته ملی المپیك برخی وسایل پیدا شدند اما هنوز تمامی اقلام در دسترس موزه ورزش، المپیك و پارالمپیك قرار نگرفته است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، بعد از افتتاح موزه ی ورزش، المپیك و پارالمپیك در مجموعه كمیته ملی المپیك مقرر شد كه تمامی اشیاء و عتیقه جات و افتخارات ورزش ایران به این موزه انتقال یابد. بر این اساس و در خلال انتقال عتیقه جات سواركاری از موزه ی قصرفیروزه حدود ۱۸ قلم جنس نفیس در خلال تنها چند روز ناپدید شد. همچون اقلام ناپدید شده می توان به زین اسب شاهنشاهی اشاره نمود كه البته بعدا این زین جزو اقلام پیدا شد.
برای انتقال این اقلام چند روزی قبل گروهی برای فیلم برداری و فهرست كردن اقلام به موزه ی قصر فیروزه رفتند و از عتیقه جات فیلم و عكس برداری كردند اما پس از انتقال این اقلام به موزه جدید معلوم شد كه عتیقه جات انتقال یافته بسیار كمتر از زمان فیلمبرداری بوده است.
بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا، برخی از این ۱۸ اقلام ناپدید شده تابحال پیدا شده، ولی هنوز ۳ یا ۴ قلم جنس نفیس تحویل موزه ی ورزش، المپیك و پارالمپیك نشده است و مشخص نیست سرنوشت نهایی آنها چیست و الان در دست چه كسی است؟
ورود كالسكه شاهنشاهی به موزه ورزش

1398/05/16
15:43:21
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: اسب , المپیك , سواركاری , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری