رضوانی با مهر مطرح كرد:

دغدغه بزرگ فدراسیون و هیات های استانی، شناگرانی كه استخر ندارند!

دغدغه بزرگ فدراسیون و هیات های استانی، شناگرانی كه استخر ندارند! اسب من: رئیس فدراسیون شنا با اشاره به دغدغه بزرگ این فدراسیون اظهار داشت: نامه ای را به وزیر ورزش ارسال خواهیم كردتا مدیران كل را مجاب به واگذاری استخرها برای ساعتی در روز به هیات های استانی كند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، بحث واگذاری استخرها به بخش خصوصی مشكلاتی برای هیات های استانی در راه استعدایابی و كار قهرمانی به وجود آورده است و همین سوژه شنا ایران را در زمینه قهرمان پروری با مشكل جدی مواجه كرده است. با تصویب ماده ۸۸، اماكن ورزشی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته و همین امر فضای ناسالم رقابتی برای هیات های استانی به وجود آورده است.
استخر دغدغه بزرگ فدراسیون است
رئیس فدرسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره پیگیری های فدراسیون شنا برای در اختیار قرار گرفتن استخرها برای هیات های استانی اظهار داشت: یكی از دغدغه های بزرگ فدراسیون شنا و هیات های استانی بحث استخرهاست. برخی از هیات ها به سبب ارتباطی كه بین رئیس هیات و مدیران كل وجود دارد استخر برای تمرین در اختیار دارند. استان خراسان رضوی با ریاست مشتاق همچون این هیات هایی است كه استخر در اختیار دارد چونكه مشتاق چندین دوره ریاست هیات این استان را دارد و ارتباط خوبی با مدیران كل استان برقرار كرده.
شریان استعدادیابی قطع شده است
محسن رضوانی افزود: اما این اتفاق و هماهنگی در سایر استان ها وجود ندارد، قانونی جهت استفاده استخر برای هیات ها نیست. متاسفانه به سبب بحث درآمدزایی، استخر در اختیار بخش خصوصی قرار دارد. با تصویب ماده ۸۸ ادارات كل مجبور به اجاره دادن استخرها به بخش خصوصی هستند. با ورود بخش خصوصی دیگر امكان رقابت برای هیات ها نیست چونكه هیات به دنبال درآمدزایی نیست و هدفش استعدادیابی است. در واقع رقابت ناسالمی بین هیات های استانی و بخش خصوصی برای گرفتن استخر وجود دارد. همین موجب می شود تا ۹۰ درصد استخرهای كشور در اختیار بخش خصوصی باشد.
ادارات كل می توانند همراهی كنند
وی اشاره كرد: راهكار و پیشنهاد این است تا حداقل ساعتی در روز، استخر در اختیار هیات های استانی قرار گیرد و این مساله نیز باید به صورت قانون در بیاید تا ادارات كل مجاب به اجرای آن باشند. این اتفاق در استان اصفهان رخ داده و امری شدنی است. یك تفاهم نامه با مدیر كل استان به امضا رسید و استخر استان از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در اختیار هیات قرار گرفت.
ارسال نامه به وزیر ورزش
رضوانی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر اضافه كرد: به دنبال این هستیم تا در این زمینه نامه ای به وزیر ورزش ارسال نماییم تا وزارت ورزش مدیران كل را مجاب كنند ساعتی در روز استخرها در اختیار هیات قرار دهند تا بتوانند كار استعدادیابی و قهرمان پروری را انجام دهند. با چهار ساعت در روز می توان كار را متحول كرد.
آرزویی كه رئیس فدراسیون دارند
رئیس فدراسیون شنا درباره نتایج تیم ملی در رقابتهای قهرمانی جهان اظهار داشت: تنها ۱۰ كشور در مسابقات قهرمانی جهان شنا موفق به كسب مدال می شوند، سایر كشورها حضورشان در فینال و مسابقات افتخار بزرگی برایشان حساب می شود. آرزوی من این است مسئولان ارشد ورزش كشور یك دفعه در مسابقات قهرمانی جهان شنا شركت نمایند و از نزدیك شاهد رقابت شناگران باشند و فضای مسابقات را از نزدیك ببینند تا متوجه شوند دنیای ورزش شنا چیست. یك دنیای كاملا المپیكی. تعداد كشورهای مدال آور در این رشته كم است و ایران نیز جز كشورهای دسته میانی قرار دارد.
ركوردی كه انتظارش را نداشتند
رضوانی در ادامه درباره ركورد یاوری اظهار داشت: علیرضا یاوری حدود یك ماه پیش در مسابقات كرواسی ركوردی ثبت نمود كه كسی باور نمی كرد، او ركوردشكنی كرد. اما در قهرمانی جهان ۵ ثانیه بالاتر از ركورد خودش را ثبت نمود. انتظار شنا بهتر از او نداشتیم اما توقع این بود یك ثانیه بالاتر ركورد بزند نه ۵ ثانیه. همین سوژه توسط كادر فنی در حال بررسی است. بنیامین قره حسنلو نیز شنا خوبی داشت. یك عده با صحبت هایی كه دارند هدفشان فضاسازی است و صحبت هایی انجام می دهند كه واقعیت امر نیست. واقعیت این است كه بعد از تورنمنت كرواسی كه شناگران در نقطه پیك بودند دیگر انتظار نتیجه خاص نداشتیم چونكه هر شناگر تنها دوبار در سال به نقطه پیك می رسد.
امیدوار به كسب سهمیه
رئیس فدراسیون شنا درباره كسب سهمیه المپیك توسط شناگران ایران اظهار داشت: بسیار امیدوار هستم، بخصوص درباره بینامین قره حسنلو و سینا غلامپور. مهدی انصاری نیز به صورت چراغ خاموش و با غیرت در حال تمرین است. ان شالله این اتفاق رخ خواهد داد.


منبع:

1398/05/13
19:38:41
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری