تلاش برای افزایش اعتبار دریافتی؛

مصوبه دولت برای تخصیص ۶ میلیاردی به كمیته ملی المپیك

مصوبه دولت برای تخصیص ۶ میلیاردی به كمیته ملی المپیك اسب من: مقرر است دولت در مرحله دوم تخصیص بودجه به كمیته ملی المپیك 6 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار در اختیار این كمیته قرار دهد اما صالحی امیری در كوشش برای افزایش این رقم مصوب است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، به فاصله حدود دو ماه پس از نخستین واریزی دولت به حساب كمیته ملی المپیك كه از محل اعتبارات سال جاری انجام شد، مقرر است بزودی مرحله دوم تخصیص بودجه به این كمیته نیز صورت گیرد اما هنوز رقم دقیق آن معین نمی باشد.
البته دولت، بودجه ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی را برای تخصیص به كمیته ملی المپیك در دومین مرحله توزیع اعتبارات مصوب كرده است اما رضا صالحی امیری در تلاش است این رقم را حتی الامكان افزایش دهد.
پیگیری مسابقات انتخابی المپیك ۲۰۲۰ توكیو در رشته های مختلف و حضور تیم ها و ورزشكاران ایران در این میادین موضوعی است كه رئیس كمیته ملی المپیك به خاطر آن پیگیرِ افزایش بودجه دریافتی این كمیته در مرحله دوم است تا بتواند سهم بیشتری از رقم بودجه مصوب فدراسیون ها (بودجه سال ۹۷ + ۱۰ درصد افزایش) را در اختیارشان قرار دهد.
این در حالی است كه در اولین مرحله توزیع اعتبارات میان فدراسیون ها، كمیته ملی المپیك معادل ۵۰ درصد اعتبارات مصوب سال قبل فدراسیون ها را در اختیارشان قرار داد. در آن مرحله از تخصیص اعتبارات كه اوایل خردادماه انجام شد، كمیته ملی المپیك از مجموع ۲۰ میلیارد بودجه دریافتی خود از دولت رقمی معادل ۱۲ میلیارد (به طور دقیق ۱۱ میلیارد و ۸۸۹ میلیون تومان) به حساب ۴۷ فدراسیون واریز كرد.
۷۱ میلیارد و ۱۰۴ میلیون تومان كل اعتباراتی است كه كمیته ملی المپیك امسال می تواند از سازمان مدیریت برنامه و بودجه كشور دریافت كند. این رقم با كاهش چهار درصدی رقم اولیه مصوب یعنی ۷۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، نهایی شد.


منبع:

1398/05/04
14:01:52
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: المپیك , تیم , رشته , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری