سلطانی فر: باید از محل ارزان قیمت صندوق توسعه ملی برای اقلام ورزشی سهمیه بگیریم

سلطانی فر: باید از محل ارزان قیمت صندوق توسعه ملی برای اقلام ورزشی سهمیه بگیریم به گزارش اسب من وزیر ورزش و جوانان از برگزاری نمایشگاه تولیدات داخلی در جمهوری آذربایجان اطلاع داد و اظهار داشت: این نمایشگاه در جهت پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی اقلام ورزشی و استانداردسازی در باكو برپا خواهد شد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این جلسه اظهار داشت: با موافقت همتای جمهوری آذربایجان این نمایشگاه دایر خواهد شد تا محصولات ورزشی باكیفیت داخلی برای رقابت در عرصه منطقه ای و بین المللی فراهم گردد.
وی ادامه داد: همه تولیدكنندگان بزرگ دنیا كه امروز صادر كننده هستند در شروع ضعف ها و كمبودهایی در این راه داشتند كه با حمایت ها توانستند محصولات با كیفیت به جهان صادر كنند.
سلطانی فر افزود: نمایشگاه بین المللی تجهیزات ورزشی كه در این سال ها دایره شده نشان داده است كه تولیدكنندگان داخلی در حال رشد هستند و در كنار تولید محصولات با كیفیت در بازاریابی هم موفق ظاهر شدند.
وزیر ورزش و جوانان تصریح كرد: اقتصاد ورزش همانطور كه در دنیا بزرگ است، در ایران كوچك دیده می شود و رقم آن در مقایسه با دنیا قابل توجه نیست. در حالیكه می توان درآمدهای خوبی را از این طریق به دست آورد كه در بخش ورزش همگانی و قهرمانی تعیین كننده هستند.
سلطانی فر درباره حق پخش هم اظهار داشت: این درست كه دنبال حق پخش باشیم و پیگیر هم هستیم اما به همه بخش های مختلف وزارت ورزش سفارش كردم تا با عنایت به رویكرد و اجبار هایی كه داریم از تولیدات داخلی استفاده كنند.
وی ادامه داد: در بخش فعالیت های اقتصاد ورزش ارزیابی كردیم كه باشگاه های ورزشی در مقایسه با سه سال قبل از ۱۸ هزار حالا به ۲۶ هزار افزایش یافته است و این حاكی از روند رشد است.
وزیر ورزش و جوانان درباره تسهیلات بانكی در صنعت ورزش توضیح داد: یكی از برنامه های ما این است بتوانیم از محل ارزان قیمت صندوق توسعه ملی سهمیه بگیریم تا بتوانیم برای تولید داخلی اقلام ورزشی استفاده نماییم.
در ادامه این نشست ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان اعلام نمود كه فدراسیون های ورزشی و ادارات كل و هیأت های استانی اجازه خرید اقلام ورزشی خارجی مشابه داخل را ندارند.
وی اظهار داشت: رویكرد ما به اقلام ورزشی تولید محصولات داخلی باكیفیت است و این جزو وظیفه ذاتی ماست.
فرامرزیان تصریح كرد: حتی به تمام ادارات كل هیأت های ورزشی اعلام كردیم كه اجازه خرید اقلام ورزشی خارجی مشابه داخلی را ندارند و اگر كسی برخلاف این دستور العمل رفتار كند جرم به حساب می آید.
وی خطاب به نمایندگان صنعت ورزش اظهار داشت: ما همه تولیدكنندگان را در یك فضای رقابتی باید بشناسیم تا خرید نماییم متأسفانه در این زمینه فراخوانی كه اعلام می نماییم بسیار كم شركت می كنند و این سبب می شود تا به خوبی نشناسیم.
معاون وزیر ورزش افزود: در سال۹۷ به صورت قانونی اقلام ورزشی خریداری كردیم و یكی از بزرگترین موفقیت ما این است كه برندهایی با كیفیت داخلی در جامعه ورزشی تبلیغ نماییم.
فرامرزیان درباره اختصاص یك درصد از ارزش افزوده به ورزش اظهار داشت: در گذشته اختصاص این سهم الزامی بود كه حالا اختیاری شده است و با تمام دستگاه ها رایزنی كردیم تا این یك درصد را به نحوی استفاده كنند كه در اختیار كاركنان دستگاه ها قرار گیرد.
نشست فعالان اقتصادی صنعت ورزش عصر امروز چهارشنبه ۱۹ تیر با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك، محمود خسروی وفا رئیس كمیته ملی پارالمپیك، معاونین وزارت ورزش، حسن كریمی مدیر عامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی، رؤسای فدراسیون های ورزشی و مدیران استانی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید.
در این جلسه نمایندگان فعالان اقتصادی صنعت ورزش كه در بخش صنعت كفش ورزشی، توپ ورزشی و پوشاك ورزشی فعالیت داشتند به نقش این صنایع در زمینه اشتغالزایی اشاره كردند و از بی توجهی و عدم حمایت برخی دستگاه ها در تقویت صنعت ورزش گلایه كردند.
تشكیل كارگروه ویژه برای تقویت بخش صنعت ورزش، حضور در نمایشگاه های بین المللی، استفاده از مشاور اقتصادی زن در كنار مدیران زن در صنعت ورزش، پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی همچون مسائلی بود كه در این جلسه از جانب فعالان اقتصادی صنعت ورزش عنوان شد.
تشكیل كارگروه ویژه برای تقویت بخش صنعت ورزش، حضور در نمایشگاه های بین المللی و استفاده از مشاور اقتصادی زن در كنار مدیران زن در صنعت ورزش در زمره پیشنهادهای مطرح شده این نشست بود.
منبع:

1398/04/20
13:41:19
5.0 / 5
4299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری