۱۰هزار دلار ضمانت بانكی برای اعزام ورزشكاران معلول به خارج از كشور

۱۰هزار دلار ضمانت بانكی برای اعزام ورزشكاران معلول به خارج از كشور به گزارش اسب من دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان با اشاره به دریافت ۱۰هزار دلار ضمانت بانكی از ورزشكاران اعزامی به تورنمت های بین المللی اظهار داشت: فدراسیون برای اعزام ورزشكاران به مسابقات بین المللی ۳۰ میلیون تومان ضمانت بانكی دریافت می كند كه به جز دریافت این مبلغ، از ورزشكارانی كه در جریان مسابقات دوپینگ آنها مثبت اعلام گردد ۱۳۰میلیون و برای رشته های كم خطر ۵۰میلیون تومان ضمانت دریافت می كند.محمد حسین پور در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت سامان بلاغی عضو تیم ملی بسكتبال با ویلچر كه مدت یكسال است پس از مسابقات جهانی آلمان در این كشور مانده و اینكه آیا فدراسیون راهكاری در این زمینه اندیشیده است یا خیر؟ اظهار نمود: كاری كه فدراسیون معمولاً برای ورزشكاران اعزامی پیش از هر تورنمنتی انجام می دهد دریافت ضمانت نامه بانكی می باشد كه مبلغ آن ۳۰ میلیون است. البته در هر تورنمنتی حراست وزارت ورزش و جوانان همراه تیم حضور دارد و ورزشكاران تحت كنترل هستند اما باید بپذیریم كه شرایط اروپا با سایر كشورها متفاوت می باشد و پناهندگی خیلی راحت در آن صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: فدراسیون برای اعزام هر ورزشكار به تورنمنت های بین المللی مبلغ ۳۰ میلیون تومان ضمانت بانكی دریافت می كند كه البته به جز دریافت این مبلغ برای ورزشكاران رشته های پرخطر همچون وزنه برداری، دوومیدانی و… كه دوپینگ آنها در جریان مسابقات مثبت اعلام گردد، ده هزار دلار یعنی ۱۳۰ میلیون تومان و برای ورزشكاران رشته های كم خطر این مبلغ ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته می شود.
دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان همینطور افزود: متأسفانه ورزشكارانی كه پس از آخر تورنمنت های بین المللی از بازگشت به كشور امتناع می كنند، برای خود و خانواده هایشان مشكلاتی ایجاد می كنند. هر چند به خاطر مسائل فرهنگی حاكم در كشور مربوطه از اقدام خود پشیمان می شوند، اما متأسفانه به خاطر ترس از بازگشت اقدامی برای بازگشت انجام نمی دهند.
حسین پور پیرامون این پرسش كه آیا تمهیداتی برای بازگشت وی به كشور انجام دادید یا خیر؟ اضافه كرد: عدم بازگشت این بازیكن به كشور درست پس از آخر مسابقات جهانی و هنگام بازگشت تیم به كشور بود كه متوجه شدیم سامان بلاغی همراه تیم نیست، از همان زمان با سفارت آلمان هماهنگی لازم را انجام دادیم و حتی چندین بار با او تماس گرفتیم اما پاسخی دریافت نكردیم تا به الان هم تماسهای زیادی با او داشتیم كه متأسفانه پاسخگو نبوده است. البته از راه دوستانش و خانواده اش اعلام كردیم كه مشكلی برای بازگشت او وجود ندارد و ما از راه سفارت آلمان كمك می نماییم تا به كشور بازگردد، اما هنوز هیچ خبری از او نشده است.
وی در انتها تصریح كرد: آن طور كه در جریان قرار گرفتیم وی از راه پیام هایی كه در خلال این مدت با دوستانش داشته از كاری كه انجام داده پشیمان است، اما تا به الان هیچ اقدامی برای بازگشت به ایران انجام نداده است. حتی با خانواده اش صحبت كردیم كه او را تشویق كنند تا به ایران بازگردد اما تا به الان پاسخی دریافت نكردیم. به هر صورت ما این اطمینان را می دهیم كه این ورزشكار دغدغه ای برای بازگشت به كشور و تیم ملی را ندارد و ما برای بازگشت او به كشور هر كمكی كه لازم باشد، انجام می دهیم.
1398/04/06
10:57:19
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , دوومیدانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری