فقط یك راه حل می ماند؛

معضل پاداش در فدراسیون دوومیدانی، كاری از دست رئیس برنمی آید!

معضل پاداش در فدراسیون دوومیدانی، كاری از دست رئیس برنمی آید! به گزارش اسب من بحران جدید دوومیدانی و اعتراض های پرتعداد مربیان به نحوه و مقصد پرداخت پاداش وزارت ورزش به این آسانی حل شدنی نیست.به گزارش اسب من به نقل از مهر، مبحث اعزام در سفرهای ورزشی فدراسیونها با اینكه در ظاهر امر تنها یك سفر به حساب می آید اما در صورت مدال آوری بحث پاداش ها به خصوص پاداش تخصیص یافته از جانب وزارت ورزش و جوانان بر اهمیت آن خواهد افزود.
موضوعی كه اگر به درستی مدیریت نشود می تواند حتی به بحرانی بزرگ تبدیل گردد، اتفاقی كه در فدراسیون دوومیدانی به وقوع پیوسته است.
فدراسیون دوومیدانی، این جزیره چندگانه ماده های ورزشی كه به دلیل تعدد شاخه های موجود مربیان پرشماری هم دارد، مسئولان فدراسیون در بازی های آسیایی نام هاشم صیامی دبیر فدراسیون و تیمور غیاثی سخنگوی سازمان تیم های ملی را بعنوان مربی به وزارت ورزش و جوانان عرضه كردند. شاید در آن زمان كسی حساسیت خاصی روی این مورد نداشت اما حالا و با روشن شدن مبلغ پاداش به كادر همراه و معرفی شده به وزارتخانه موج اعتراض ها بالا گرفته است.
بسیاری از مربیان كه شاگردانشان مدال آور مسابقات بوده اند می گویند چرا باید پاداش مدال آوری ورزشكاران به افرادی اختصاص پیدا كند كه نقش مستقیمی در این موفقیت نداشته اند و تنها به علت سمت خود در فدراسیون موقعیت حضور در سفرهای با احتمال بالای كسب مدال را داشته اند.
در این میان فدراسیون دوومیدانی توجیه نسبتاً منطقی دارد. فدراسیون از جلسه ای بین مجید كیهانی رئیس، هاشمی صیامی دبیر فدراسیون و تیمور غیاثی مدیر تیم های ملی خبر می دهد كه قبل از بازی های آسیایی برگزار شده و قرار بر این بوده كه در صورت اختصاص پاداش به این سفر تنها بخش اندكی از آن توسط این افراد دریافت شود و مابقی بین مربیان استانی و قهرمان ساز تقسیم شود. جلسه ای كه البته غیاثی آنرا تكذیب می كند.
صرف نظر از درست یا اشتباه بودن چنین تصمیمی كه به نظر می آید فاقد استانداردهای لازم برای برقراری عدالت در دوومیدانی بوده باشد، عملی نشدن آن تا این لحظه مشكل و معضل اصلی رئیس فدراسیون است.
صدای اعتراض خیلی از مربیان قهرمان ساز كه خویش را محق دریافت پاداش می دانند و حالا همین پاداش را در دستان مسئولان كمتر كوشیده فدراسیون می بینند به خصوص در آستانه آخر ریاست چهارساله كیهانی و انتخابات بعدی می تواند برای كیهانی دردسر ساز شود.
اگرچه هاشم صیامی دبیر فدراسیون در نقل قول های غیررسمی كل این پاداش را به فدراسیون بخشیده است اما غیاثی حتی از یك ریال این پاداش هم نمی گذرد و آنرا حق سالها فعالیتش در دوومیدانی می داند.
با این حساب كلاف سردرگم بحث پاداش ها در دوومیدانی به دست رئیس باز نمی گردد و شاید تنها یك راه برای حل این معضل باقی مانده باشد؛ مجمع فدراسیون!
از آنجایی كه مجمع عمومی فدراسیون دوومیدانی در آینده ای نزدیك برگزار می شود و در صورت مجوز قانونی از جانب وزارت ورزش و جوانان مبحث چگونگی تخصیص این پاداش می تواند در این نشست مطرح شده و در مورد آن تصمیم گیری شود.
با این وجود به نظر می آید وزارت ورزش و جوانان می بایست تجدید نظری جدی در مورد نظارت دقیق تر بر افراد اعزامی به رقابتهای مختلف داشته باشد چون كه امكان دارد پاداش یك عمر تلاش عده ای به كام دیگری تمام شود.


منبع:

1398/04/02
13:45:00
5.0 / 5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری