ملی پوش متهم به دوپینگ دوومیدانی ایران در انتظار پاسخ فدراسیون جهانی

ملی پوش متهم به دوپینگ دوومیدانی ایران در انتظار پاسخ فدراسیون جهانی اسب من: دبیركل ستاد مبارزه با دوپینگ اظهار داشت: دفاعیات حسین كیهانی دونده ملی پوش كشورمان درباب عدم استفاده از ماده ممنوعه ˮاپوˮ به فدراسیون جهانی ارسال شده و منتظر نتیجه این دفاعیات هستیم.


به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامرضا نوروزی در جمع خبرنگاران، درباره مثبت شدن تست دوپینگ حسین كیهانی قهرمان بازی های آسیایی جاكارتا از طرف سازمان مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی دوومیدانی اظهار داشت: این یك بی اخلاقی از جانب فدراسیون جهانی بود كه قبل از صدور رأی نهایی به بازتاب این مسئله اقدام نمود.
وی اشاره كرد: فدراسیون جهانی دوومیدانی یك رأی اولیه صادر كرد كه طی آن عنوان شده بود تست دوپینگ حسین كیهانی به سبب وجود ماده ممنوعه "اپو "در نمونه آزمایشش در مسابقات قهرمانی آسیا مثبت است و این ورزشكار باید در ارتباط با این ادعا از خود دفاع كند.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی افزود: دفاعیات اولیه حسین كیهانی به فدراسیون جهانی ارسال شده و تابه حال رأی نهایی این فدراسیون صادر نشده است.
ایشان سپس درباب صحبت های این ورزشكار در خصوص ترشح طبیعی ماده "اپو" در بدنش، اعلام نمود: "اپو" ماده ای است كه در ارتفاعات در داخل بدن بعضی از ورزشكاران ترشح می شود و نوع خارجی آن هم وجود دارد، اما فدراسیون جهانی مدعی است كه نوع خارجی این ماده در بدن حسین كیهانی وجود داشته كه باید دید نتیجه دفاعیات چه می شود.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی در ادامه از رشد قابل ملاحظه آموزش های این فدراسیون در بحث آنتی دوپینگ آگاهی داد و اظهار داشت: این مسئله سبب شده تا بواسطه فعالیت هایی كه انجام می دهیم جزو كشورهای پاك باشیم.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، حسین كیهانی دونده كرمانشاهی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاكارتا در ماده سه هزار متر با مانع به مدال طلا رسید اما چند ماه قبل در مسابقات قهرمانی آسیا كه چهارم شد، تست دوپینگش مثبت اعلام شده است.
منبع:

1398/03/29
14:42:08
5.0 / 5
4124
تگهای خبر: آموزش , بازی , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری