با شركت ۵۷ راس اسب؛

برگزاری شانزدهمین هفته از كورس اسبدوانی پاییزه گنبد

برگزاری شانزدهمین هفته از كورس اسبدوانی پاییزه گنبد به گزارش اسب من هفته شانزدهم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شركت ۵۷ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته شانزدهم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه ۵۷ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۷۶ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۴۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه كمال دلیجه عطا با اسب بازنوش قره بلاغ زودتر از خط آخر گذشت و محمد خوجملی با اسب مشكل و آق اویلی بشگرد با اسب آرشا به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر بود كه كمال دلیجه عطا با اسب سامین عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب كیك قانقرمه و محمد خوجملی با اسب سیتارا به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های تروبرد داخلی دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه متین جرجانی با اسب ریو آچا موفق به كسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب نفس و آق اویلی بشگرد با اسب مون راكت به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه كمال دلیجه عطا با اسب گل بوته زودتر از خط آخر عبور كرد و ابوطالب چاری زاده با اسب بالستیك و آرمین آق آتابای با اسب آی هان به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه بنیامین جرجانی با اسب مبارك اولین نفر از خط آخر عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب بابوی و آق اویلی بشگرد با اسب لیلی ناز نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های تركمن سه تا ۹ ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه یوسف دهش با اسب آریا گز موفق به كسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب شادكام و طاهر گوگ نژاد با اسب شاهو به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.كمال دلیجه عطا بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته شانزدهم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، كمال دلیجه عطا با كسب سه مقام نخست بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت و متین جرجانی، بنیامین جرجانی و یوسف دهش هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته های هفدهم و هجدهم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، ۲۱ و ۲۲ دی ماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/10/15
20:13:43
5.0 / 5
5098
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری