هم و غم بی غم برای ریاست؛

سرپرست چوگان كاندیدای ریاست است!، وزارت ورزش شائبه ایجاد نكند

سرپرست چوگان كاندیدای ریاست است!، وزارت ورزش شائبه ایجاد نكند اسب من: درحالی كه معاون وزیر ورزش تاكید كرده است سرپرستان فدراسیون ها نمی توانند كاندیدای ریاست باشند اما در فدراسیون چوگان برخلاف نظر وی عمل شده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، این روزها رشته ورزشی چوگان كه به نام ایران در یونسكو به ثبت جهانی رسید روزگار خوبی ندارد و بنظر می رسد بعد از ثبت جهانی دیگر از یاد مسئولان رفته است.
حجت الله دهخدایی رئیس سابق فدراسیون چوگان به سبب اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته ها در كمتر از یكسال مجبور به استعفا شد و بر این اساس سكان اداره این رشته ورزشی به یاشار بی غم با عنوان سرپرست سپرده شد.
بی غم، سرپرست جدید از ۲۴ مهرماه به استناد اختیارات مندرج در ذیل ماده ۱۰ اساسنامه فدراسیون های ورزشی از طرف سلطانی فر بعنوان سكاندار این فدراسیون منصوب گردید تا در اسرع وقت نسبت به برگزاری مجمع چوگان اقدام نماید.
هر چند به اعتقاد برخی علاقه مندان به این رشته ورزشی طولانی شدن روند تصدی سرپرستی در فدراسیون چوگان زمینه را برای افرادی كه درصدد لابی كردن و مهندسی انتخابات هستند، مساعد كرده است، تایید صلاحیت افراد كاندیدا نیز به این امر دامن زد.
طبق اخبار انتشار یافته از طرف روابط عمومی فدراسیون چوگان، یاشار بی غم، سیدرضا میرابوطالبی، غزاله امیرابراهیمی و ابراهیم نوزایی چهار كاندیدای نهایی این فدراسیون هستند كه اعلام اسامی این افراد شك و شبهه هایی را رقم زد.
ابتدا اینكه محمد رضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان صراحتاً اعلام نمود سرپرستان فدراسیون هایی مانند چوگان، هاكی، ناشنوایان، قایقرانی، والیبال، كاراته، جودو، هندبال، ورزش های سه گانه و غیره كه مشمول قانون فوق هستند فقط باید پروسه برگزاری مجامع انتخاباتی را انجام دهند. در واقع سرپرست های انتخاب شده، حق شركت در انتخابات بعنوان كاندید را ندارند.

طبق گفته اسبقیان، مدیر كل دفتر مشترك فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان نیز بنا به برخی دلیلهای سرپرستان فدراسیون هایی كه قانون منع به كارگیری بازنشسته ها در آنها اجرا شده نمی توانند كاندیدا شوند و این مساله هم به آنها اعلام شده است.
بی غم در مصاحبه ای با شبكه خبر عنوان نمود سرپرستان نمی توانند بر طبق قانون موجود كاندیدا شوند مگر با اجازه و نظر شخص سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان كه این سخنان رسماً شائبه مهندسی شدن انتخابات را رقم می زند.
بنابراین بنظر می رسد دغدغه جامعه چوگان در خصوص اینكه طولانی شدن تصدی سرپرست جدید در فدراسیون منجر به مهندسی انتخابات و لابی انتخاباتی می شود، به واقعیت نزدیك تر شده است.
دوم اینكه معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان چندی قبل اعلام نمود فدراسیون جهانی چوگان برمبنای اساسنامه ای كه دارد افرادی می توانند مسئولیت فدراسیون ملی را بر عهده بگیرند كه عضو خانواده چوگان باشند در صورتیكه سیدرضا میرابوطالبی فقط از كاندیداهای سنتی این رشته ورزشی است و عضو خانواده چوگان نیست.
باید منتظر ماند و دید كه متولیان ورزش كشور برای مقابله با بروز شائبه در انتخابات فدراسیون چوگان و البته جلوگیری از ایجاد شرایط مهندسی انتخابات از طرف سرپرستی كه خودش كاندیدا شده، چه اقدامی خواهدنمود.


منبع:

1398/03/15
22:09:20
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: اسب , رشته , شركت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری