آزادی همچنان بی ثبات در مدیریت؛

تغییر مدیریت دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت، شهرداری چی ها می روند!

تغییر مدیریت دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت، شهرداری چی ها می روند! اسب من: تغییرات مدیریتی دو مجموعه ورزشی آزادی و انقلاب كه مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی انجام آنرا در بدو ورود به این شركت آغاز كرد، همچنان ادامه خواهد داشت.خبرگزاری مهر - گروه ورزش: از اقدامات قابل توجه حسن كریمی در صندلی اول شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی، تصمیماتی بود كه وی برای تغییر مدیریتی در دو مجموعه ورزشی بزرگ پایتخت اتخاذ نمود و حتی در مورد یكی از آنها كار را به «هت تریك» كشاند؛ اما اینجا به جایی ها به همین جا ختم نشده و مقرر است كماكان ادامه داشته باشد.
حسن كریمی ۱۰ دی ماه سال ۹۶ با حكم وزیر ورزش جایگزین مصطفی مدبر شد كه از آذرماه سال ۹۲ مدیریت شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی را بر عهده داشت. وی كه معاون استانداری تهران را در كارنامه داشت، خیلی زود برای تغییرات مدیریتی در مجموعه های ورزشی پایتخت و انتخاب نیروهای موردنظر خود برای آنها دست به كار شد طوری كه دو ماه پس از شروع به كارش مبادرت به تعیین مدیر جدید برای مجموعه ورزشی انقلاب كرد.
البته قبل از آن حسن كریمی برای تغییر مدیریت مجموعه ورزشی آزادی اقدام نموده بود كه در دو مرحله دیگر هم تكرار شد؛ حالا هم كه پنج ماه از سرپرستی فعلی مجموعه آزادی می گذرد، صحبت هایی در خصوص تغییر مدیریتی باردیگر در این مجموعه مطرح گردیده است. البته ظاهراً این دفعه سوژه جا به جایی است نه بركناری.
لاله از مجموعه «انقلاب» رفتنی شد
محمد لاله ۱۵ اسفندماه سال ۹۶ حكم مدیریت خود برای مجموعه ورزشی انقلاب را از مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی دریافت كرد. پس از گذشت ۱۴ ماه اما وی می خواهد به پیشینه اصلی خود بازگردد. وی كه بعنوان شهردار پردیس به این مجموعه آمد بزودی با یكی دیگر از شهرداری ها یا شاید هم استانداری ها شروع به همكاری می كند. بنا بر این برای شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی كه طی یك سال و نیم گذشته مدیریت این مجموعه را دست نخورده باقی گذاشته بود، چاره ای نمی ماند جز تغییر مدیریتی.
ظاهراً این اقدام هم منجر به رفت و آمدهای جدید مدیریتی آزادی خواهد شد. مجموعه ای كه طی سال های گذشته بی ثبات ترین دوران خودرا به لحاظ مدیریتی سپری كرده است.
ادامه رفت و آمدهای مدیریتی در «آزادی»
خبرنگار مهر كسب اطلاع كرده كه با رفتن لاله از مجموعه ورزشی انقلاب، علی اكبر شعبانلو سرپرست فعلی مجموعه ورزشی آزادی از این مجموعه به انقلاب نقل مكان خواهدنمود و این یعنی ادامه بی ثباتی و بی سروسامانی مدیریتی در این مجموعه بزرگ كه ماه ها از آن می گذرد و ظاهراً قرار نیست نقطه پایانی داشته باشد.
آغاز به كار حسن كریمی برای ایجاد تغییرات مدیریتی در مجموعه های ورزشی با آزادی بود. وی یك ماه بعد از ورود به شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی ناصر محمودی فر را جایگزین حسن طباطبایی كرد. این كار بهمن ماه ۹۶ انجام شد. پنج ماه بعد یعنی در تیرماه سال ۹۷ اما فرهاد نیكوخصال جای محمودی فر را گرفت. نیكوخصال در حالی بعنوان سرپرست مجموعه ورزشی آزادی ارائه شد كه قبل از آن هم مدیریت این مجموعه را عهده دار بود اما خردادماه سال ۹۵ با حكم مدبر - مدیرعامل وقت شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی - بركنار و جای خودرا به حسن طباطبایی داده بود.
البته این دوره سرپرستی نیكوخصال در مجموعه ورزشی آزادی بیشتر از پنج ماه دوام نداشت چونكه او آذرماه سال ۹۷ جای خودرا به علی اكبر شعبانلو داد كه بیشتر از پیشینه ورزشی، فعالیت در شهرداری ها را در كارنامه دارد. حالا پنج ماه از سرپرستی شعبانلو در مجموعه بزرگ آزادی می گذرد كه بازهم صحبت هایی در خصوص تغییر مدیریتی در این ورزشگاه مطرح گردیده است. چونكه تصمیم گرفته شده شعبانلو از آزادی به انقلاب نقل مكان كند و بجای محمد لاله روی میز ریاست این مجموعه بنشیند.
در این صورت باید فرد جدیدی بعنوان سرپرست مجموعه ورزشی آزادی معرفی شود. وی چهارمین نفری خواهد شد كه طی یك سال و نیم گذشته، مدیریت این مجموعه بزرگ را عهده دار می شود.
آرامش به «آزادی» نمی آید!
به گزارش اسب من به نقل از مهر، اینكه باید برای مجموعه ورزشی انقلاب به خاطر رفتنِ اختیاری محمد لاله مدیر جدید منصوب شود، امری كاملاً بدیهی است و به همان اندازه جابه جایی سرپرست مجموعه ورزشی آزادی غیرمعقول و غیر منطقی است به خصوص با بی ثباتی های مدیریتی كه این مجموعه در ماه های گذشته داشته و البته انتصاب های انتقادی كه برای آن انجام شده است.
در ۱۶ ماه گذشته دو سرپرستی كه برای ورزشگاه آزادی انتخاب شدند (محمودی فر و نیكوخصال) به بهانه اختتام دوره سرپرستی كنار گذاشته شدند. حالا هم كه دوره سرپرستی شعبانلو در این مجموعه پنج ماهه شده، بحث جابه جایی او مطرح است كه قاعدتاً به انتخاب گزینه جدید برای سرپرستی آزادی منجر خواهد شد.
با این اوصاف در ورزشگاهی كه از میان تمام مجموعه های ورزشی كشور، محوری ترین نقش را در ورزش ایران داشته و همچنان خواهد داشت، بی ثباتی مدیریتی كماكان ادامه خواهد داشت در حالی كه تابحال شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی بعنوان متولی این مجموعه، پاسخی به چرایی آن نداده است.
مدیریت این شركت سرپرستانی را از مدیریت آزادی كنار گذاشته كه خود مبادرت به انتخاب و انتصاب آنها كرده بود و همین مسئله، این سوال را به وجود آورده كه چرا تابحال هیچیك از آنها در آزادی ماندگار نبوده اند؟
به هر حال ورزشگاه آزادی بااینكه قدمت زیادی دارد اما همچنان گزینه اول و آخر برای برگزاری بیشتر رویدادهای ورزشی در پایتخت است اما صندلی لغزنده مدیریت این ورزشگاه بیشترین لطمه را به آن وارد میكند. به خصوص كه این ورزشگاه به بازسازی اساسی در بخش های مختلف نیاز دارد، موضوعی كه وزیر ورزش هم به آن ورود داشته و حتی بودجه ای اختصاصی برای آن مطالبه شد اما آیا با این بی ثباتی مدیریتی، این طرح سرانجام قابل اعتمادی خواهد داشت؟


منبع:

1398/02/26
15:21:38
5.0 / 5
5093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری