مشكلات همیشگی را داریم؛

نجمه خدمتی: عادت كردیم با وجود كمبودها تمرین نماییم و نتیجه بگیریم

نجمه خدمتی: عادت كردیم با وجود كمبودها تمرین نماییم و نتیجه بگیریم اسب من: تیرانداز ایران كه در بخش تفنگ بادی بانوان برای المپیك توكیو كسب سهمیه كرده، اظهار داشت: همچنان با مشكلات همیشگی مواجه ایم بااینكه عادت كرده ایم با این كمبودها هم تمرین نماییم و نتیجه بگیریم.به گزارش اسب من به نقل از مهر، اولین سهمیه ورزش ایران برای بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو در رشته تیراندازی و به نام نجمه خدمتی ثبت گردید. وی در مسابقات جهانی كه دو هفته پیش در چین برگزار شد، با حضور در فینال و قرار گرفتن در رده پنجم تفنگ بادی به این سهمیه دست یافت.
خدمتی امیدوار است با وجود بسیاری از كمبودها بتواند در المپیك توكیو حضور موفق تری نسبت به المپیك ریو داشته باشد؛ به خصوص كه به تمرین و نتیجه گیری بدون امكانات عادت كرده است.
تیرانداز ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حالا كه خیالم بابت سهمیه و كسب آن برای المپیك توكیو راحت شده فقط باید روی تمرینات و پیگیری روند آماده سازی متمركز شوم. در همین راستا مقرر است همراه با تیم ملی تیراندازی به آلمان بروم. این اعزام ۲۵ اردیبهشت ماه و برای حضور در مسابقات كسب سهمیه انجام می شود. برای من كه سهمیه گرفته ام، حضور در این رقابت ها فرصتی برای كسب تجربه است به خصوص كه قبل از آغاز مسابقات، اردویی هم در مونیخ خواهیم داشت.
این ملی پوش تیراندازی كشورمان با یادآوری اینكه در سومین مرحله رقابت های گزینشی برای المپیك موفق به كسب سهمیه شد، اشاره كرد: در هر مرحله از مسابقات و در هر بخش تفنگ بادی و خفیف، دو سهمیه برای المپیك توزیع شد. تابحال وضعیت ۶ سهمیه در تفنگ بادی و خفیف مشخص شده است. امیدوارم در مسابقات باقی مانده، ایران در بخش تفنگ خفیف هم بتواند صاحب سهمیه شود.
خدمتی تصریح كرد: در مسابقات جهانی چین با اختلاف بسیار كم نتوانستم به فینال تفنگ خفیف راه پیدا كنم. البته با سهمیه ای كه در تفنگ بادی به دست آوردم، می توانم در المپیك در بخش تفنگ خفیف هم شركت داشته باشیم فقط در صورتیكه نماینده ای از ایران در این بخش سهمیه نگرفته باشد. امیدوارم اینگونه نشود یعنی در بخش تفنگ خفیف بتوانیم سهمیه بگیریم.
تیرانداز المپیكی ایران كه در المپیك ریو هم حضور داشت، اظهار داشت: برای المپیك ریو هم من در بخش تفنگ بادی سهمیه گرفتم اما در بخش تفنگ خفیف هم مسابقه دادم و حتی به فینال هم رسیدم. در كل شرایط مسابقه دادن در هر دو بخش را دارم اما امیدوارم برای تفنگ خفیف، سهمیه خاص خودرا بگیریم.
وی همین طور در مورد شرایط تمرینی اش اظهار داشت: مشكل تیراندازی بیشتر در بخش تفنگ خفیف است كه با مشكل كمبود فشنگ مواجه می باشد. شرایط برای تفنگ بادی و به لحاظ موجودی ساچمه بهتر است. به خاطر تحریم ها امكانات تیراندازی در كشور خیلی مطلوب نمی باشد. این مشكل همیشگی ما است كه به آن عادت كرده ایم. شرایط تمرینی ما با حریفان اصلاً قابل قیاس نیست. آنها روزانه با ۳۰۰ - ۲۰۰ فشنگ تمرین می كنند اما ما با ۵۰ فشنگ؛ تفاوت شرایط تمرینی ما با حریفان فقط در همین است وگرنه ما هم به اندازه آنها انگیزه داریم.
تیرانداز كشورمان اضافه كرد: یاد گرفته ایم كه با كمبود امكانات هم خوب تمرین نماییم و نتیجه بگیریم اما امیدوارم برای المپیك توكیو مسئولان نگاه ویژه تری داشته باشند.
خدمتی درانتها اظهار داشت: قاعدتاً همه ورزشكارانی كه برای المپیك كسب سهمیه می كنند، جزو بهترین ها هستند اما در تفنگ بادی نمایندگان آسیا و به خصوص كشورهایی مانند چین و كره جنوبی خیلی جدی تر و مدعی تر هستند.


منبع:

1398/02/25
13:25:19
5.0 / 5
4427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری