رفت و آمدهای عجیب به وزارت ورزش؛

بازگشت آقای همیشه گزینه به ورزش، استاندار معزول با سیل نرفت!

بازگشت آقای همیشه گزینه به ورزش، استاندار معزول با سیل نرفت! اسب من: انتظار می‎رفت استاندار معزول گلستان به خاطر غیبت در بحرانی‎ترین روزهای این استان برای همیشه از مدیریت‎های دولتی دور باشد اما پس از یك ماه و نیم، سوژه بازگشت وی به وزارت ورزش مطرح گردیده است.خبرگزاری مهر - گروه ورزش: در ایام ابتدایی سال جاری مهمترین و پُر بازدیدترین نام میان مردم و شبكه های مجازی «مناف هاشمی» بود. كسی كه به خاطر غیبت عجیب و دور از انتظارش در بحرانی ترین روزهای استان گلستان، به جنجالی ترین مدیر تبدیل شد و از این حیث هنوز كسی نتوانسته جای او را بگیرد.
موضوع به سیل ویرانگر در استان گلستان مربوط می شود كه در نخستین روزهای سال جاری این استان را با بحرانی گسترده مواجه كرد. این در حالی بود كه مناف هاشمی استاندار گلستان خارج از كشور به سر می برد. بدتر هم واكنش ها و توجیهاتی بود كه نسبت به این غیبت از جانب خودِ او و برخی مقامات كشوری مطرح می شد آنگونه دستمایه ای برای بالا گرفتن موج اعتراضات و واكنش ها و در نهایت بركناری اش شد.
انتظار می رفت كه مناف هاشمی پس از بركناری پُر سروصدا برای همیشه یا حداقل چندماه از صحنه مدیریت های دولتی دور باشد اما هنوز یك ماه و نیم بیشتر از عزل او نگذشته كه سوژه بازگشتش به ورزش و ساختمان وزارت ورزش مطرح گردیده است. وزارتخانه ای كه به خاطر حضور در انتخابات شورای شهر، عطایش را پس از چهار سال به لقایش بخشید اما حالا باردیگر در ساختمان این وزارتخانه و در بین مدیران آن دیده می شود.
استاندار معزول بجای معاون مستعفی؟!
به گزارش اسب من به نقل از مهر، مناف هاشمی قبل از حضور در استانداری گلستان در وزارت ورزش بود و پست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی این وزارتخانه را بر عهده داشت.
هاشمی سال ۱۳۹۲ و در دوره محمود گودرزی مدیریت در این معاونت را قبول كرد. پس از كنار رفتن گودرزی، وی در وزارت ورزش ماند و كار با مسعود سلطانی فر را هم ادامه داد تا اینكه فروردین ماه سال ۹۶ برای ورود به انتخابات شورای شهر اعلام استعفا كرد و ۶ ماه پس از آن هم استاندار گلستان شد.
طی یك سال و نیم گذشته بااینكه مدیریت مناف هاشمی در دولت كاملاً گرایش سیاسی داشت اما حالا كه سوژه خارج از كشور بودن او همزمان با روزهایی كه كلِ ایران درگیر سیل و تبعاتش بود، تا حدی از تب و تاب افتاده، وی در ساختمان وزارت ورزش آمد و رفت دارد و در برنامه های برگزارشده از جانب این وزارتخانه هم حاضر می شود.
چهارشنبه هفته گذشته مراسم سی و هشتمین سالگرد شهادت سرلشكر شیرودی و در امتداد تجلیل از مقام شامخ شهدای دفاع مقدس در مجموعه ورزشی شیرودی اجرا شد. مسئولان وزارت ورزش، مدیریت شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی و رؤسای فدراسیون ها از شركت كنندگان در این مراسم بودند. مناف هاشمی هم كنار این مدیران ورزشی حضور داشت و حتی با آنها عكس یادگاری گرفت.
این در حالی است كه زمزمه هایی هم در خصوص حضور مناف هاشمی در معاونت پارلمانی و امور حقوقی وزارت ورزش مطرح شده و حضور هفته گذشته وی در مراسم برگزار شده از جانب وزارت ورزش هم حقیقتِ این مساله را پُررنگ تر می كند.

معاونت پارلمانی و امور مجلس تنها معاونت بدون مسئول در وزارت ورزش است. مدیریت این معاونت در سال های گذشته با امیررضا خادم بود اما وی اسفندماه سال قبل به خاطر ثبت نام در انتخابات فدراسیون كشتی از آن استعفا داد. تا به امروز هم هیچ سرپرستی برای این معاونت انتخاب نشده است.
البته در دو ماه گذشته از سیدهادی حسینی بعنوان گزینه اصلی برای معاونت پارلمانی و امور مجلس یاد می شد اما برنامه وی برای ورود به انتخابات مجلس و فعالیت در حوزه قائمشهر، سوادكوه و جویبار احتمال این انتصاب را كاهش داد به خصوص كه وی قبل از این هم نماینده همین حوزه های انتخابیه در مجلس بوده است.
بازگشت آقای «گزینه» به ورزش
به گزارش اسب من به نقل از مهر، اینكه با وجود جو به وجود آمده مقابل مناف هاشمی بازهم نام وی برای تصدی یك پست كلیدی مطرح شده عجیب است هرچند او جزو مدیرانی است كه همیشه برای تصدی پستی غیر از پستِ در اختیارش، گزینه بوده است.
در یكی دو ماه پایانی سال قبل كه مناف هاشمی استاندار گلستان بود، در عرصه ورزش از او بعنوان یكی از گزینه های مورد حمایت وزارت ورزش برای ورود به انتخابات فدراسیون كشتی نام برده می شد و تقریباً همزمان در عرصه سیاسی هم وی به پست ریاست سازمان امور مالیاتی نزدیك شده بود.
در مقطعی هم كه نام سیدعلی آقازاده - جایگزین مناف هاشمی در معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی - برای حضور در استانداری مركزی عنوان شد، صحبت هایی در خصوص بازگشت هاشمی عنوان شد درحالیكه خود گزینه استانداری گلستان هم بود.
استانداری تهران و شهرداری تهران هم جزو نهادهایی بودند كه این مدیر ورزشی - سیاسی برای تصدی پست در آنها گزینه بوده است.


منبع:

1398/02/16
14:37:46
5.0 / 5
4453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری