در گزارش اسب من مطرح شد:

موزه ورزش متعلق به هیچ فرد و دستگاهی نیست

موزه ورزش متعلق به هیچ فرد و دستگاهی نیست به گزارش اسب من مدیر روابط عمومی كمیته ملی المپیك در واكنش به گزارش خبرگزاری مهر در ارتباط با ثبت موزه ملی ورزش به نام وزارت ورزش اظهار داشت: موزه متعلق به هیچ دستگاهی نیست.به گزارش اسب من به نقل از مهر، «موزه ملی ورزش، المپیك و پارالمپیك» دوازدهم اسفندماه سال قبل توسط سازمان میراث فرهنگی به نام وزارت ورزش به ثبت رسید. این در شرایطی است كه طرح اولیه شكل گیری موزه برای جمع آوری و نمایش یادبودهای المپیكی ورزشكاران دو دهه پیش در كمیته ملی المپیك مطرح و مورد پیگیری قرار گرفت.
در همین رابطه خبرگزاری مهر روز گذشته در گزارشی با عنوان «لقمه آماده كمیته ملی المپیك در دهان وزارت ورزش» به این مورد پرداخت و اینكه موزه ای كه ابعاد المپیكی آن برجسته تر است و در محل كمیته ملی المپیك هم افتتاح می گردد (فاز اول) چرا باید به نام نهاد دیگری ثبت رسمی شود.
محمود عبداللهی مدیر روابط عمومی كمیته ملی المپیك در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد توضیح داد و اظهار داشت: موزه ای كه ساخت و افتتاح آن از چند ماه پیش به صورت جدی آغاز شد، یك موزه ملی است و این یعنی اینكه متعلق به همه ملت است.
وی با تاكید بر اینكه موزه ملی ورزش دارای هیأت امنا است و توسط این هیأت اداره خواهد شد، افزود: موزه ملی ورزش متعلق به هیچ فرد و دستگاهی نیست بلكه همه اركان نظام و نخبگان و قهرمانان ورزش در آن عضویت دارند.
مدیر روابط عمومی كمیته ملی المپیك با اشاره به ثبت موزه ملی ورزش به نام وزارت ورزش اظهار داشت: برای مردم كه مخاطب ما هستند چه تفاوتی دارد كه چه كسانی موزه را ساختند. مهم داشتن موزه ای با این محتوا بود كه بزودی افتتاح رسمی هم خواهد شد.
وی در مورد «محتوای موزه و اینكه ابعاد آن بیشتر المپیكی است با این وجود به نام وزارت ورزش ثبت شده است» تصریح كرد: موزه در دو فاز افتتاح می گردد. طبق توافقات صورت گرفته در فاز یك المپیك و پارالمپیك در موزه برجسته خواهد شد و در فاز دوم كه در ساختمان جدیدی افتتاح می شود، موزه همه ابعاد ورزش را در بر خواهد گرفت.
مدیر روابط عمومی كمیته ملی المپیك همینطور در پاسخ مطرح شده در ارتباط با چگونگی تأمین هزینه های ساخت و افتتاح موزه به خبرنگار مهر اظهار داشت: در این زمینه هم توافقات لازم حاصل شده است. وزارت ورزش تأمین ۵۰ درصد هزینه موزه را متقبل شده است. ۵۰ درصد دیگر هم به صورت مشترك توسط كمیته های ملی المپیك و پارالمپیك تأمین خواهد شد.

1398/01/19
14:12:28
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: المپیك , دستگاه , رسمی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری