با هدف واگذاری به بخش خصوصی؛

شوك ابتدای سال به شناگران، استخر آزادی از فدراسیون گرفته می شود!

شوك ابتدای سال به شناگران، استخر آزادی از فدراسیون گرفته می شود! به گزارش اسب من فدراسیون شنا درحالی سال جدید را شروع كرده كه به آنها اعلام شده است تنها پایگاه پرورش استعداد ملی پوشان و محل تمرین تیم ملی بزودی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، سال هاست كه فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از استخر مجموعه ورزشی آزادی به منظور برگزاری تمرینات و اردوهای ملی پوشان استفاده می نماید و آزادی تنها استخر استاندار كشور به حساب می آید. حال زمزمه هایی در خصوص واگذاری این استخر به بخش خصوصی با هدف درآمدزایی به گوش می رسد. تصمیمی كه مدیریت مجموعه ورزشی آزادی در سر دارد و اگر این اتفاق رخ دهد شنا را با مشكل جدی روبرو خواهد نمود.
رشته ورزشی شنا از رشته های پایه و پرمدال به حساب می آید و وزارت ورزش بعنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری در ورزش بارها شعار پشتیبانی از رشته های پایه را سر داده است اما علیرغم نامه نگاری های بسیاری كه در این زمینه از جانب فدراسیون شنا با وزیر ورزش صورت گرفته، تابحال پاسخی از جانب وزارت داده نشده است تا همین مبحث نگرانی های بسیاری را برای جامعه شنا به وجود آورد.
* ابهام در برنامه مدیریت مجموعه برای واگذاری استخر آزادی به بخش خصوصی
استخر آزادی با هدف برگزاری مسابقات رسمی و مهم طراحی و ساخته شده و تصمیم گیری در خصوص درآمدزایی نمی تواند بازخورد خوبی داشته باشد. این استخر دارای عرض حدود ۲۵ متر، طول ۵۰ متر و عمق ۲ متر و ۸۰ سانتیمتر است و تنها شناگران حرفه ای می توانند از آن استفاده كنند، حال این ابهام وجود دارد كه برنامه مدیریت مجموعه ورزشی آزادی در این زمینه چیست و با چه هدفی تصمیم دارد تنها استخر استاندارد كشور را از فدراسیون شنا گرفته و به بخش خصوصی تحویل دهد. تمام این ابهامات زمانی برطرف خواهد شد كه مدیریت آزادی اظهار نظر رسمی در مورد اهدافش از این تصمیم داشته باشد.


* شنا منزوی تر از گذشته
نكته دیگر این است كه فدراسیون شنا با از دست دادن این استخر دیگر محلی برای پرورش قهرمانان خود نخواهد داشت و شنا ایران منزوی تر از گذشته می شود و نباید انتظار مدال آوری از این رشته پرمدال را در مسابقات مهم داشته باشیم. همانطور كه در گذشته حمایت خوبی از این رشته به عمل نیامده و دست شنا ایران از مدال كوتاه بوده است.
* وزیر ورزش باید به مبحث ورود كند
فرشاد كرمی، عضو كمیته فنی شنا در ارتباط با احتمال واگذاری استخر آزادی به بخش خصوصی اظهار داشت: ما نمی توانیم قهرمانان شنا را در جوی، دریا و خشكی پرورش دهیم چون كه به استخر نیاز است. تمام ركورددارهای ملی ایران در استخر آزادی تمرین كرده اند و ما استخری استانداردتر از استخر آزادی در ایران نداریم. با وجود چنین نگاهی، شرایط تغییر نخواهد كرد. حدود ۴۰ سال است كه همیشه از پشتیبانی از رشته های پایه صحبت كرده اند اما آیا تاكنون یك مرتبه تصمیمی درست در این زمینه گرفته شده است؟ خیر، چون نگاه ما نگاه مناسبی نیست. وزیر ورزش وظیفه دارد كه در این زمینه ورود كند. چرا ما می ترسیم از اینكه بگوییم یك مسئول وظیفه دارد كارش را انجام دهد، درحالی كه وزارت ورزش هم وظایفی دارد و اگر نمی تواند چنین اقدامی را انجام دهد، از مجلس خواهش می نماییم تا در این زمینه ورود كند. از مجلس و وزارت ورزش می خواهم كه هویت ملی ما را حفظ كنند و اجازه ندهند كه استخر آزادی نابود شود مانند خیلی از چیزهایی كه در این كشور نابود شد.
* هدف نابودی اماكن ورزشی است
محمد بیداریان، دبیر هیأت شنا تهران هم بیان كرد: هدف، نابودی اماكن ورزشی است. از مدیرانی استفاده می شود كه در زمینه كار عمرانی و فنی فعالیت داشته اند و چیزی از ورزش نمی دانند. خواهش من این است كه شركت توسعه و تجهیز اماكن ورزشی، اولویت خویش را برای انتخاب مدیران بگذارد. ما فارغ التحصیلان زیادی در ورزش داریم كه می توانند بعنوان مشاور از آنها استفاده نمود. شاید آنها در نظر دارند كه از مجموعه ورزشی آزادی، مانند باشگاه انقلاب استفاده كنند اما این را در نظر نگرفته اند كه مجموعه ورزشی آزادی برای برگزاری بازی های آسیایی طراحی شده و هدف آن، ساختار حرفه ای بوده اما باشگاه انقلاب با هدف تفریحی ساخته شده است. امیدوارم این صحبت های ما به گوش مسئولان برسد و فكری به حال سخت افزار ورزش كشور بویژه رشته شنا كرده و در این زمینه تجدیدنظر كنند.

1398/01/17
14:33:30
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: اردو , اسب , استاندارد , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری