پایان انتخابات ۹۷؛

گزارش مهر از انتخابات ۹۸ ورزش، ۴بعلاوه۹ فدراسیون در انتظار تصمیم وزارت

گزارش مهر از انتخابات ۹۸ ورزش، ۴بعلاوه۹ فدراسیون در انتظار تصمیم وزارت اسب من: وزارت ورزش طی سال آینده به خاطر بلاتكلیفی فدراسیون‎های مشمول قانون بازنشستگی یا اتمام دوره مدیریت برخی روسا، برگزاری حداقل ۱۳ مجمع انتخاباتی را در دستور كار خواهد داشت.خبرگزاری مهر - گروه ورزش: بااینكه عموماً اختتام دوره ریاست چهار ساله، فدراسیون های ورزشی را وارد فاز انتخاباتی می كند اما بعضاً دلایلی دیگر مانند اجرای قوانین ابلاغی یا كنار رفتن قبل از موعد رؤسا موجب می شود تا برگزاری انتخابات برای فدراسیون ها در برنامه وزارت ورزش قرار بگیرد.
همین سوژه امسال تعداد مجامع انتخاباتی برای فدراسیون ها را از ۱۳ به ۱۷ مجمع افزایش داد چراكه ضرورت عمل به قانون منع به كار گیری بازنشسته ها موجب شد تا در بعضی فدراسیون ها جا به جایی زودهنگام مدیریتی ایجاد شود.
والیبال، جودو، ووشو، كاراته، قایقرانی، هندبال، ناشنوایان، هاكی، سه گانه و چوگان همچون فدراسیون هایی بودند كه رؤسای آنها قبل از اتمام دوره قانونی ریاست و به خاطر بازنشستگی جای خودرا به سرپرست دادند. بر همین مبنا وزارت ورزش برگزاری انتخابات این فدراسیون ها را پیگیری كرد اما هنوز هستند فدراسیون هایی كه مشمول قانون بازنشستگی شده اند اما انتخابات آنها برگزار نشده است.
والیبال و چوگان همچون این فدراسیون ها هستند. علاوه بر این، فدراسیونی مانند كشتی هم ماه ها است در بلاتكلیفی مدیریتی به سر می برد همانطور كه این وضعیت برای فدراسیون كونگ فو وجود دارد.
قاعدتاً انتخابات این فدراسیون ها كه ماه هاست با سرپرست اداره می گردند باید سال آینده اجرا شود. به غیر از این اما هستند فدراسیون های دیگری كه از لحاظ قانونی باید در سال ۹۸ مجمع انتخاباتی برای آنها اجرا شود.
پایان دوره ریاست ۹ فدراسیون در سال ۹۸
مدت زمان ریاست فدراسیون های ورزشی برای هر دوره، چهار سال است. بر این اساس سال آینده عُمر مدیریت آن دسته از روسایی كه سال ۹۴ از مسیر انتخاباتی به صندلی ریاست در فدراسیون خود رسیدند، تمام می شود.
این سوژه شامل حال ۹ فدراسیونِ بیماری های خاص، وزنه برداری، ورزش های رزمی، دوومیدانی، پزشكی ورزشی، تنیس روی میز، موتورسواری، شطرنج و ورزش های دانشگاهی می شود كه طی سال ۹۸ به ترتیب و در ماه های مختلف دوره ریاست آنها تمام می شود.
از میان این فدراسیون ها وزارت ورزش تا به امروز فقط برای فدراسیون وزنه برداری و با نام نویسی از كاندیداهای این فدراسیون، برنامه انتخاباتی خودرا آغاز نموده در حالیكه در فدراسیون های بیماری های خاص و ورزش های رزمی، دوره قانونی رؤسای فعلی به ترتیب فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده تمام می شود و از لحاظ قانونی باید حداقل ثبت نام كاندیداهای آنها انجام شده باشد.

لزوم برگزاری ۱۳ مجمع انتخاباتی برای فدراسیون ها
به گزارش اسب من به نقل از مهر، در مجموع اینكه وزارت ورزش سال آینده باید برای ۹ فدراسیونی كه دوره مدیریت آنها تمام می شود و چهار فدراسیون دیگری كه این روزها به دلیلهای مختلف با سرپرست اداره می گردند، مجمع انتخاباتی برگزار كند. وضعیت مدیریت این ۱۳ فدراسیون ها به این شرح است:
فدراسیون بیماری های خاص
فاطمه هاشمی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۲۵ فروردین ماه ۹۴ با كسب آرای كامل مجمع (۳۲ رأی) بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون وزنه برداری
علی مرادی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۷ اردیبهشت ماه سال ۹۴ با كسب ۲۴ رأی از ۳۷ رأی مأخوذه بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون ورزش های رزمی
محمود رشیدی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۴ با كسب ۲۹ رأی بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون دوومیدانی
مجید كیهانی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۱۵ شهریورماه سال ۹۴ با كسب ۲۴ رأی از ۴۰ رأی مأخوذه بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدر اسیون پزشكی ورزشی
غلامرضا نوروزی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۶ آبان ماه ۹۴ با كسب ۲۹ رأی بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون تنیس روی میز
مهرداد علی قارداشی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۱۶ آبان ماه سال ۹۴ با كسب ۳۵ رأی از ۳۹ رأی مأخوذه بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون موتورسواری
محمود صیدانلو رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۳ بهمن ماه ۹۴ با كسب ۳۴ رأی از ۳۹ رأی مأخوذه بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون شطرنج
مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۲۴ اسفندماه ۹۴ با كسب ۲۴ رأی از ۴۳ رأی مأخوذه بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد.
فدراسیون ورزش های دانشگاهی
محمدرضا دهخدا رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۱۷ اسفندماه ۹۴ كه به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور نماینده وزارت ورزش برگزار شد، با كسب ۳۹ رأی از ۵۲ رأی مأخوذه رئیس شد.
فدراسیون كشتی
آخرین مجمع انتخاباتی فدراسیون كشتی ۲۸ آذرماه سال ۹۶ اجرا شد. در این مجمع كه به خاطر ورود عباس جدیدی و د ر نهایت قهر كردن وی با حاشیه های زیادی همراه بود، رسول خادم با ۴۰ رأی از كل آرای مأخوذه برای دومین دوره متوالی بعنوان رئیس برگزیده شد. وی كه اسفندماه سال قبل استعفایش با مخالفت وزیر مواجه گردید، ۹ آبان ماه امسال به صورت رسمی ترك پست كرد. بدین ترتیب از ۱۵ آبان ماه حمید بنی تمیم سرپرستی این فدراسیون را عهده دار شد. نام نویسی از كاندیداهای كشتی از ۱۵ اسفندماه شروع شد و تا ۲۸ اسفندماه ادامه دارد.
فدراسیون والیبال
احمد ضیایی ۷ دی ماه سال ۹۶ در مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال ۴۳ رأی از مجموع ۴۴ رأی را به خود اختصاص داد و رئیس جدید این فدراسیون شد اما وی به سبب قانون منع به كارگیری بازنشسته ها كمتر از یك سال این مسئولیت را عهده دار بود. ضیایی ۱۶ آذرماه امسال جای خودرا به افشین داوری داد كه با حكم وزیر ورزش بعنوان سرپرست ارائه شد. برای انتخابات والیبال هنوز ثبت نام از كاندیداها انجام نشده است.
فدراسیون چوگان
مجمع انتخاباتی فدراسیون چوگان ۱۰ دی ماه سال قبل انجام شد اما حجت الله دهخدایی كه در آن مجمع با كسب ۱۹ رأی بعنوان رئیس انتخاب شد، به خاطر بازنشستگی خیلی زود ترك پست كرد. یاشار بی غم از ۲۹ مهرماه امسال بعنوان سرپرست جایگزین وی شد. در مهلت قانونی تعیین شده برای نام نویسی از كاندیداهای فدراسیون چوگان هشت نفر ثبت نام كردند اما هنوز نتیجه تأیید صلاحیت نهایی آنها اعلام نشده است.
فدراسیون كونگ فو
یك سال از اتمام دوره ریاست رضا حیدری در فدراسیون كونگ فو می گذرد و او همچنان در این فدراسیون است. حیدری در مجمع انتخاباتی سال ۹۲ فدراسیون كونگ فو رئیس این فدراسیون شد. سال قبل دوره چهارساله او به اختتام رسید اما هنوز بعنوان سرپرست مدیریت دارد. نام نویسی از كاندیداهای تصدی پست ریاست كونگ فو انجام شده اما نه نتیجه تأیید صلاحیت آنها مشخص است و نه زمان برگزاری مجمع.

زمان برگزاری مجمع انتخاباتی ۱۳ فدراسیون در سال ۹۸
به گزارش اسب من به نقل از مهر، وزارت ورزش امسال برای ۱۶ فدراسیون ورزشی مجمع انتخاباتی برگزار كرد. هفدهمین و آخرین مجمع انتخاباتی هم امروز برای فدراسیون ورزش های ناشنوایان انجام می شود. بدین سان پرونده مجامع انتخاباتی امسال بسته می شود.
اینكه سال آینده برگزاری مجامع انتخاباتی با كدام فدراسیون آغاز می شود، هنوز معین نمی باشد اما آنچه مسلم است از میان فدراسیون هایی كه دوره مدیریت آنها تمام می شود، انتخابات ۴ فدراسیون در نیمه نخست سال برگزار می گردد و انتخابات ۵ فدراسیون هم در نیمه دوم سال انجام می شود.
سایر فدراسیون هایی كه بنا به دیگر دلیلهای با سرپرست اداره می گردند هم باید در بازه های زمانی مختلف تعیین تكلیف شوند.

1397/12/27
22:11:49
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تنیس , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری