معاون وزیر به مهر پاسخ داد؛

دلیل تردد بازنشسته ها در وزارت ورزش، ضیایی و فرجی در انتظار رای

دلیل تردد بازنشسته ها در وزارت ورزش، ضیایی و فرجی در انتظار رای اسب من: معاون توسعه منابع وزارت ورزش ضمن عرضه توضیحاتی در مورد تردد بازنشسته ها در این وزارتخانه به وضعیت دو رئیس فدراسیون اشاره نمود و اظهار داشت: هنوز رایی از دیوانه عدالت اداری صادر نشده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، بیشتر از سه ماه از اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته ها می گذرد. عمل به این قانون در ورزش با كنار گذاشتن ۱۲ رئیس از فدراسیون های ورزشی همراه بود ضمن اینكه در ساختمان وزارت ورزش هم منجر به انتخاب هایی جدید برای معاونت بخش بانوان و مدیریت حراست شد با اینكه آمد و رفت مسئولان قبلی این دو بخش به این ساختمان همچنان ادامه دارد و همین مسئله اجرای قانونمند و یكسان قانون در مورد همه ورزشی ها را با ابهام مواجه كرده است.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه و چرایی حضور فریبا محمدیان و محمدجواد عباباف بعنوان افراد بازنشسته در این وزارتخانه توضیح داد و اظهار داشت: زمانیكه به خاطر تبعیت از قانون منع به كارگیری بازنشسته ها نامه اتمام فعالیت آنها را زدیم، از سازمان اداری و استخدامی كشور و بر مبنای یك سوم زمان خدمت درخواست شناسه خدمت برای آنها كردیم.
به گفته وی و طبق قانون یك سوم زمان خدمت، افراد بازنشسته نمی توانند پست بگیرند اما می توان از خدمات مشاوره ای آنها استفاده نمود. براین اساس همكاری با این افراد در این قالب انجام می شود.
معاون توسعه منابع وزارت ورزش همچنین گزارش خبرگزاری مهر در مورد فریبا محمدیان را تأیید كرد و به این پرسش در خصوص اینكه «با این اوصاف شرایط بازگشت به كار فریبا محمدیان چطور خواهد بود؟» پاسخ داد.
وی در این زمینه اظهار داشت: در صورتی كه دیوان عدالت اداری حكم بازنشستگی فریبا محمدیان را لغو كند، بازنشستگی وی ملغی الاثر خواهد شد و در این صورت بازگشت به كار بلامانع می شود. این مورد در حال پیگیری است اما هنوز هیچ رأی و حكمی در ارتباط با خانم محمدیان به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است.
معاون وزیر ورزش همینطور در مورد احمد ضیایی و محمدصادق فرجی كه پیگیر شكایتشان به دیوان عدالت اداری جهت استفاده از ماده ۶۰ قانون خدمات كشوری جهت بازگشت به كار بودند، اظهار داشت: هنوز در مورد این دو نفر و استعلام انجام شده برای آنها پاسخی به وزارت ورزش اعلام نشده است.
شرایط محمدرضا داورزنی معاون توسعه منابع وزارت ورزش و بازنشستگی وی، موضوعی بود كه فرامرزیان در بخش پایانی این گفتگو به آن اشاره و تصریح كرد: در قانون خدمات كشوری و ماده ۹ این قانون در مورد سنوات و سن افراد برای بازنشستگی به ترتیب ۳۰ سال خدمت و ۶۰ سال و همینطور ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سال قید شده است. آقای داورزنی ۵۸ ساله هستند و طبق این قانون هیچ منعی برای فعالیت وی وجود ندارد. او بازنشسته نیست.

1397/12/14
14:40:04
5.0 / 5
4648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری