به شرط جذب منابع از سوی دولت؛

تلاش وزارت ورزش برای صددرصد كردن بودجه دریافتی همه فدراسیون‎ها

تلاش وزارت ورزش برای صددرصد كردن بودجه دریافتی همه فدراسیون‎ها به گزارش اسب من وزارت ورزش در كوشش برای جذب منابع جدید از جانب دولت و از محل اعتبارات باقی مانده سال جاری است تا به واسطه آن میزان دریافتی همه فدراسیون‎ها را صد درصد كند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، وزارت ورزش تا به امروز و از محل اعتبارات سال جاری ۱۶۳ میلیارد تومان در اختیار فدراسیون های ورزشی قرار داده است. در این میان ۱۶ فدراسیون صد درصد بودجه خویش را دریافت كرده اند اما به دیگر فدراسیون ها درصد متفاوتی از بودجه امسال آنها پرداخت شده است.
فوتبال، كشتی، كاراته، هندبال، وزنه برداری، جانبازان و معلولان، اسكیت، اسكواش، اسكی، بدمینتون، ژیمناستیك، سواركاری، نجات غریق، روستایی و عشایری، هنرهای رزمی و اتومبیلرانی فدراسیون هایی هستند كه بودجه خویش را به صورت كامل دریافت كرده اند. این فدراسیون ها در تخصیص جدیدی كه وزارت ورزش تلاش دارد تا قبل از آخر سال به فدراسیون ها داشته باشد، سهمی از بودجه توزیعی ندارند چراكه اولویت این وزارتخانه این است كه میزان بودجه دریافتی دیگر فدراسیون ها را كامل كند.
ژاله فرامرزیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه مدیریت صحیح منابع سبب شده باوجود مشكلات مالی درصد قابل توجهی از بودجه فدراسیون ها تا به امروز پرداخت گردد، اظهار داشت: وزارت ورزش تا به امروز از ردیف اصلی اعتبارات خود تنها ۶۹ درصد دریافتی داشته اما با این وجود تخصیص قابل قبولی به فدراسیون ها داشته است. ما تا به امروز در مجموع ۱۶۳ میلیارد تومان در اختیار فدراسیون ها گذاشته ایم و در كل جلوتر از برنامه هستیم. به خصوص كه علاوه بر این رقم ۱۰ میلیارد تومان هم بنا به پیشنهاد خودِ فدراسیون ها به هیات های ورزشی كمك كرده ایم.
به گفته وی این رقم از محل ۲۷ صدم درصد و برای كمك به همگانی كردن ورزش انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه سهم فدراسیون های مختلف در میزان پرداختی به آنها متفاوت بوده است، خاطرنشان كرد: اینكه تا آخر سال تخصیص جدیدی به فدراسیون ها داشته باشیم یا نه به تخصیص از جانب دولت بستگی دارد. تلاش مان این است كه این مهم صورت گیرد. یعنی بتوانیم منابع جدیدی جذب نماییم و به واسطه آن تخصیص جدیدی به فدراسیون ها داشته باشیم كه در این صورت اولویت با فدراسیون هایی است كه سهم دریافتی آنها تا به امروز به صد درصد نرسیده است.
معاون توسعه منابع وزارت ورزش خاطرنشان كرد: از میان فدراسیون ها، ۱۶ فدراسیون صد درصد بودجه خویش را دریافت كرده اند. سایر فدراسیون ها هم بیشتر از ۹۰ درصد دریافتی داشته اند. در كل فقط ۱۲ فدراسیون داریم كه كمتر از ۹۰ درصد دریافتی تا به امروز داشته اند. ضمن اینكه شرایط رشته ای مانند كاراته متفاوت می باشد. برای این رشته نسبت به دیگر رشته های المپیكی بودجه كمتری در نظر گرفته شده بود در صورتی كه كاراته باید برای المپیك ۲۰۲۰ آماده شود. ازاین رو در اختصاص بودجه به رشته نگاه متفاوتی داشتیم.
فرامرزیان تصریح كرد: تلاش مان بر این است كه دریافتی همه فدراسیون ها تا آخر سال را به صد درصد برسانیم. البته این مهم به این شرطی انجام می شود كه منابع جدیدی از جانب دولت دریافت نماییم كه در این صورت ۱۶ فدراسیونی كه دریافتی صد درصد داشته اند، سهمی ندارند. اولویتِ تخصیص با فدراسیون هایی است كه بودجه كامل خویش را دریافت نكرده اند.
وی همینطور در ارتباط با بودجه سال آینده ورزش كشور كه برای وزارت ورزش ۱۱۶۶ میلیارد و ۵۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده، اظهار داشت: تلاش مان این است كه شرایط بودجه مطلوب تر شود. واقعیت این است كه در ردیف اصلی بودجه دو درصد افزایش بودجه داریم كه متعلق به حقوق كارمندان است. حتی در بودجه سال آینده در مورد اضافه كار هم پیش بینی لازم انجام نشده است. طوریكه حتی اگر كل بودجه هم محقق شود در بخش اضافه كار كارمندان نسبت به امسال مشكل خواهیم داشت.
این معاون وزیر ورزش با اشاره به اینكه در بودجه سال آینده در بعضی بخش ها مانند محل درآمد اماكن ورزشی (۲۵ درصد رشد) و مالیات بر ارزش افزوده برای وزارت ورزش رشد بودجه پیش بینی شده است، افزود: اما در بسیاری بخش های دیگر با كاهش بودجه مواجه هستیم كه توسعه ورزش همگانی و كمك به آن در حوزه زیر ساخت ها همچون آنها بشمار می رود. در كل ۳۰ درصد افزایش بودجه داشته ایم كه بخشی قابل توجهی از آن برای مالیات بر ارزش افزوده است. بدون حساب این بخش، بودجه وزارت ورزش رشد ۲۰درصدی را نشان داده است.
وی دراین رابطه افزود: مالیات بر ارزش افزوده هم باید محقق شود تا رشد آن تاثیر خویش را برای ورزش داشته باشد. تا به امروز از محل مالیات بر ارزش افزوده و در بخش سرمایه ای ۴۹ درصد و در بخش هزینه ای ۳۳ درصد داشته ایم. در كل بالای ۹۰ درصد تخصیص از این محل می گرفتیم اما ۳۳ درصد دریافتی داشته ایم.
معاون توسعه منابع وزارت ورزش ابراز امیدواری كرد كه با عنایت به رایزنی های انجام شده، بودجه این وزارتخانه برای سال آینده رقم قابل توجهی شود به خصوص اینكه خیلی از میادین توزیع سهمیه های المپیك و پارالمپیك هم سال ۹۸ برگزار می گردد.

1397/12/11
17:35:02
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: اسكی , المپیك , تیم , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری