در گفتگو با مهر بررسی شد؛

شفاف سازی در مورد بازنشستگی معاون وزیر، داورزنی چه زمانی می رود؟

شفاف سازی در مورد بازنشستگی معاون وزیر، داورزنی چه زمانی می رود؟ اسب من: معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با اینكه ۳۰ سال خدمت را رد كرده است اما هنوز بازنشسته نشده تا ابهاماتی در مورد رفتن او از وزارت ورزش مطرح شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در ارتباط با فدراسیون والیبال و تعیین تكلیف مدیریت آن، صحبت هایی در ارتباط با محمدرضا داورزنی و بازگشت دوباره وی به این فدراسیون مطرح بود هرچند كه شخصا آنرا تكذیب و تاكید كرده كه اصلا چنین قصدی ندارد. این مسئله اما مبحث بازنشستگی وی را دوباره به میان آورد؛ موضوعی كه از زمان ابلاغ قانون منع به كارگیری بازنشسته ها عنوان شد و اینكه این معاون وزیر هم بازنشسته است و باید ترك پست كند.
اگرچه وزارت ورزش در اجرای قانون ابلاغی دولت برای بدنه خود، داورزنی را از معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای كنار نگذاشت و اینگونه نشان داد كه وی مشمول قانون نمی گردد اما همچنان ابهامات در ارتباط با محمدرضا داورزنی و وضعیت بازنشستگی اش مطرح است.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه شفاف سازی و تصریح كرد: با عنایت به شرایطی كه آقای داورزنی دارد و آنچه قانون حكم می كند، دستگاه ورزش می تواند كماكان با وی همكاری داشته باشد و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
این معاون وزیر ورزش در این زمینه ابتدا به تشریح قانون پرداخت و اظهار داشت: قانون خدمات كشوری در ارتباط با سنوات خدمت و سن افراد برای بازنشستگی، ۳۰ سال خدمت و ۶۰ سال سن را عنوان كرده است. در این قانون اعلام نشده ۳۰ سال خدمت یا ۶۰ سال سن.
به گفته وی اگر فردی ۳۰ سال خدمت داشته باشد اما به سن ۶۰ سالگی نرسیده باشد، دستگاه مربوطه می تواند دو تصمیم را در مورد او اتخاذ كند؛ اینكه وی را حفظ كند یا اینكه او را بازنشسته كرده و اعلام پایانِ همكاری كند. البته این را بگویم كه در مورد مشاغل تخصصی با مدرك كارشناسی ارشد به بالا ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سالگی ملاك است.
معاون توسعه وزارت ورزش در این رابطه افزود: آقای داورزنی جزو مدیرانی است كه سنوات خدمت بالایی دارد اما هنوز ۶۰ ساله نشدند، وی ۵۸ ساله هستند. وی در شرایط بازنشستگی نیست. ازاین رو دستگاه مربوطه كه در اینجا وزارت ورزش به حساب می آید، به لحاظ قانونی مشكلی برای حفظ وی ندارد.
فرامرزیان در پاسخ به این پرسش كه «با این اوصاف و روندی كه طی شده، ظاهرا وزارت ورزش قصد و تصمیمی برای بازنشسته كردن داورزنی ندارد؟»، اظهار داشت: من در مورد قانون صحبت می كنم كه بر مبنای آن آقای داورزنی بازنشسته به حساب نمی آید و مشكل قانونی ندارد. گذشته از همه اینها، وی از مدیران توانمند حوزه ورزش است و تجربه و مدیریت او می تواند كماكان كمك حال دستگاه باشد. داورزنی سال ها در ورزش مدیریت داشته و خدمات قابل توجهی هم عرضه كرده است.
فرامرزیان تصریح كرد: وزارت ورزش در هر شرایطی تابع قانون است و آنرا در مورد همه اجرا خواهد نمود.

1397/12/09
15:53:27
5.0 / 5
4110
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری