تعیین اعداد بر اساس تناسب و میانگین؛

واكنش معاون وزیر به گزارش مهر، نگران نباشید، از همه تجلیل می شود

واكنش معاون وزیر به گزارش مهر، نگران نباشید، از همه تجلیل می شود به گزارش اسب من معاون توسعه منابع وزارت ورزش ضمن تایید پیش‎بینی بودجه ۱۸ میلیاردی برای تجلیل از مدال‎آوران سال جاری، در مورد چرایی آن توضیح داد و اظهار داشت كه نگران نباشید، از همه تجلیل می‎شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، وزارت ورزش و جوانان در برنامه پیشنهادی خود برای سال آینده و در بخش توسعه ورزش قهرمانی، ۱۸ میلیارد تومان برای تجلیل از ورزشكاران مدال آور در نظر گرفته ضمن اینكه اجرای این بخش از برنامه های خویش را برای ۱۰۰ نفر عنوان كرده است.
خبرگزاری مهر امروز در گزارشی با عنوان «پاداش مدال آوران و «دو - دوتایی» كه چهار نیست/ وزارت ورزش روی پل!» به این مورد پرداخت و اینكه با عنایت به برگزاری بازی های آسیایی و پاراآسیایی، بودجه پیش بینی شده و تعداد ورزشكاران تعیین شده با آنچه برای برگزاری مراسم تجلیل باید لحاظ شود، همخوانی ندارد.
به هر حال مراسم تجلیلی كه سال آینده برگزار می گردد ویژه مدال آوران سال جاری خواهد بود. امسال هم فقط در میادین آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۹ ورزشكار مدال آور شدند. پرداخت پاداش آنها مستلزم تامین ۲۷ هزار سكه است كه بودجه ای سرسام آور را می طلبد. ازاین رو و با عنایت به اینكه در دیگر میادین آسیایی و جهانی هم ورزشكاران ایران مدال آور بوده اند، تعداد مدال آوران خیلی بیشتر از ۱۰۰ نفر خواهد بود و بودجه لازم برای تجلیلِ آنها هم خیلی بیشتر از ۱۸ میلیارد تومان است.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر و در واكنش به این گزارش، مبحث مطرح شده را تایید و در مورد چرایی آن توضیحاتی عرضه كرد.
تعیین بودجه ۱۸ میلیاردی بر مبنای تناسب و با رشد ۳۲درصدی انجام شده است
این معاون وزیر ورزش با اشاره به اینكه تعیین بودجه برای هر یك از فعالیت ها و برنامه های وزارت ورزش بر مبنای یك تناسب انجام می شود، اظهار داشت: این تناسب برای تامین بودجه تجلیل از مدال آوران هم باید حفظ شود. سال ۹۶ بودجه پیش بینی شده برای تجلیل از مدال آوران ۹ میلیارد تومان بود. این بودجه برای امسال به ۱۱ میلیارد تومان افزایش یافت و برای سال آینده ۱۸ میلیارد تومان شده است. ۱۸ میلیارد تومان سال آینده با رشد ۳۲ درصدی تعیین شده كه نسبت به دو سال پیش بیشتر هم بوده است.
وی افزود: در مجموع رقم بودجه سالیانه وزارت ورزش آنقدر افزایش پیدا نمی كند كه ما مثلا از ۴۰۰ میلیارد تومان فقط ۱۰۰ میلیارد تومان را به تجلیل از مدال آوران اختصاص دهیم.
تعیین ۱۰۰ ورزشكار به صورت میانگین بوده است
«تعیین ۱۰۰ نفر برای تجلیل در مراسم ویژه مدال آوران بر چه اساسی انجام شده است؟»، فرامرزیان در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: در زمان عرضه برنامه پیشنهادی برای سال آینده، آمار دقیقی از تعداد مدال آوران امسال در دست نبود. این تعداد در واقع به صورت میانگین عنوان شده است.
به تعهدات خود عمل می كنیم
وی در واكنش به این مورد كه «فقط در بازی های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۹ ورزشكار مدال آور شدند. چطور در رقم میانگین به ۱۰۰ رسیدید؟»، اظهار داشت: ما باید یك رقمی را بعنوان میانگین ورزشكاران مدال آور عرضه می كردیم و با عنایت به بودجه پیش بینی شده این تعداد را در نظر گرفتیم. در كل نگران نباشید، هر زمان اعتبارات لازم تامین گردد بطور قطع از همه مدال آوران تجلیل خواهد شد. تلاش مان این است به تعهدات خود عمل نماییم.

1397/12/06
14:06:43
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اسب , بازی , تیم , قهرمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری