منعی برای كاندیدا شدن سرپرستان نیست؛

اسبقیان: انتخابات هیچ فدراسیونی به پس از المپیك موكول نمی‎شود

اسبقیان: انتخابات هیچ فدراسیونی به پس از المپیك موكول نمی‎شود به گزارش اسب من مدیركل دفتر امور مشترك فدراسیون‎ها با تاكید بر بلامانع بودن حضور سرپرستان در انتخابات اظهار داشت كه انتخابات تمام فدراسیون‎های واجد شرایط تا قبل از المپیك برگزار می‎شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، از مجموع فدراسیون هایی كه به علت آخر دوره چهارساله ریاست، اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته ها یا استعفای رئیس با سرپرست اداره می گردند، برنامه انتخاباتی سه فدراسیون مشخص و اعلام شده است.
طبق این برنامه مقرر است انتخابات فدراسیون ورزش های كارگری پنجم اسفندماه برگزار گردد و ۷ و ۱۲ همین ماه هم برای برگزاری انتخابات فدراسیون های قایقرانی و ووشو تعیین شده است.
این در حالی است كه هنوز در ارتباط با فدراسیون های جودو، كاراته، ورزش های ناشنوایان، سه گانه، هاكی، هندبال، چوگان و كونگ فو كه ثبت نام كاندیداهای آنها انجام شده، زمان برگزاری مجمع انتخاباتی مشخص نشده است. تایید صلاحیت كاندیداهای این دسته فدراسیون ها در مرحله بررسی در كمیسیون تطبیق با مراجع ذی صلاح به سر می برد.
از طرفی در فدراسیونی مانند بیماری های خاص روند ثبت نام از كاندیداها در جریان است. این پروسه برای فدراسیون وزنه برداری كه دوره چهارساله ریاست آن ۷ اردیبهشت ماه سال آینده تمام می شود از ۲۳ بهمن ماه آغاز می شود.
والیبال و كشتی اما فدراسیون هایی هستند كه به ترتیب به علت اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته ها برای احمد ضیایی و استعفای رسول خادم با سرپرست اداره می گردند اما هنوز معلوم نیست نام نویسی از كاندیداهای آنها چه زمانی انجام می شود. البته كه گفته شده وزارت ورزش هفته اول اسفندماه در این زمینه تصمیم گیری خواهد نمود.
در هر صورت وزارت ورزش و دفتر امور مشترك فدراسیون های ورزشی با ترافیكی از فدراسیون های در صفِ انتظار برای برگزاری انتخابات مواجه می باشد در صورتی كه معلوم نیست تا آخر سال و به جز فدراسیون های كارگری، قایقرانی و ووشو، انتخابات فدراسیون دیگری هم برگزار می گردد یا نه؟ و اینكه در كل برنامه وزارت ورزش برای مدیریت برگزاری انتخابات فدراسیون ها با عنایت به در پیش بودن المپیك ۲۰۲۰ توكیو چیست؟
سیدمحمد شروین اسبقیان مدیر كل دفتر مشترك فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهار داشت: تعیین زمان انتخابات به مشخص شدن نتیجه تایید صلاحیت كاندیداها بستگی دارد. در مورد بعضی از فدراسیون ها هنوز شرایط احراز مدیریتی و صلاحیت كاندیداها مشخص نشده است. منتظر اعلام نتیجه در این زمینه هستیم تا بر مبنای آن زمان انتخابات را مشخص نماییم.
وی در پاسخ با این پرسش كه «امكان دارد تا آخر سال برگزاری انتخابات فدراسیون های دیگری هم در دستور كار قرار بگیرد؟»، تصریح كرد: خیلی دقیق نمی توان پاسخ داد اما احتمال دارد برای برگزاری مجمع انتخاباتی یكی دو فدراسیون دیگر هم برنامه ریزی نماییم. باید نتیجه تایید صلاحیت كاندیداها را بگیریم سپس زمانِ مجمع را مشخص نماییم.
مدیر كل دفتر مشترك فدراسیون های ورزشی همینطور خاطرنشان كرد: تاكید وزیر ورزش این است كه با عنایت به در پیش بودن بازی های المپیك و ضرورت برقراری ثبات مدیریتی و آرامش لازم در فدراسیون ها باید هر چه سریعتر انتخابات فدراسیون های واجد شرایط برگزار گردد.
اسبقیان تصریح كرد: ازاین رو هیچ دلیلی برای تولید وقفه در برگزاری انتخابات فدراسیون ها نیست. برای تمام فدراسیون هایی كه این روزها با سرپرست اداره می گردند یا طی ماه های آنها دوره ریاست قانونی آنها تمام می شود، در نخستین فرصت مجمع انتخاباتی برگزار خواهیم كرد. در كل اینكه انتخابات تمام فدراسیون های واجد شرایط تا قبل از المپیك برگزار می گردد.
وی با تاكید بر اینكه انتخابات هیچ فدراسیونی به پس از المپیك موكول نمی گردد، در مورد سرپرستان و حضور آنها در انتخابات خاطرنشان كرد: در قانون پیش بینی نشده كه سرپرست ها اجازه شركت در انتخابات را ندارند. البته بنا به برخی علل سرپرستان فدراسیون هایی كه قانون منع به كارگیری بازنشسته ها در آنها اجرا شده نمی توانند كاندیدا شوند و این مورد هم به آنها اعلام شده است اما در كل منعی برای حضور سرپرستان در انتخابات نیست.

1397/11/16
13:29:31
5.0 / 5
4842
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری