با شركت ۶۲ راس اسب؛

هفته پانزدهم كورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید

هفته پانزدهم كورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید به گزارش اسب من هفته پانزدهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شركت ۶۲ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته پانزدهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر جمعه ۶۲ راس اسب از نژادهای تركمن و دوخون در هفت دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری در مجموعه سواركاری این شهرستان با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های هفت گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن دو ساله در كلاس برنده به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه علی رجال با اسب سردار سخاوی زودتر از خط آخر گذشت و رامین قهرمانی با اسب گل یار جاهد و طاهر گوگ نژاد با اسب گدر سن سجادی به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های تروبرد دو ساله در كلاس میدن به مسافت هزار متر بود كه قربان محمد اودك با اسب راسپینا عنوان اول را به دست آورد و امین محمدی با اسب نوتلا و رامین قهرمانی با اسب پرنسس لاكی به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های تروبرد سه ساله در هندیكپ كلاس دو به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه محمد خوجملی با اسب گلدن استیت موفق به كسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب لاكی بویز و ستار مهرانی با اسب اكسل هج به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون دو ساله در كلاس میدن به مسافت هزار و ۵۵۰ متر شكل گرفت كه علی محمد غراوی با اسب مدن لای زودتر از خط آخر عبور كرد و مهران عطا با اسب توقای و آرمین آق آتابای با اسب نهیر به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله در هندیكپ كلاس پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر رقابت كردند كه كمال صالح پور با اسب كروم اولین نفر از خط آخر عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب گلسا و كمال دلیجه عطا با اسب ایلیا نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم اسب های دوخون سه ساله در هندیكپ كلاس ۶ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه عید محمد غراوی با اسب گل آی نور موفق به كسب مقام اول شد و بینیامین جرجانی با اسب اوكتای قرق و محمد خوجملی با اسب روجیك به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور هفتم و پایانی اسب های تروبرد سه ساله در كلاس میدن به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه ستار مهرانی با اسب دنسر هج موفق به كسب عنوان نخست شد و نادر صالح پور با اسب عقاب و رضا ایمری با اسب كرولا به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.
ستار مهرانی و محمد خوجملی بهترین چابكسواران هفته
در آخر هفته پانزدهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد، ستار مهرانی و محمد خوجملی هر كدام با كسب یك مقام نخست و یك مقام سوم بهترین چابكسواران هفته لقب گرفتند و عید محمد غراوی، كمال صالح پور، علی محمد غراوی، قربان محمد اودك و علی رجال هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته های شانزدهم و هفدهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد، ۱۸ و ۱۹ بهمن در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.

1397/11/13
14:33:51
5.0 / 5
4998
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , قهرمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری