موسوی در نشست خبری:

چهار هدف برای ورزش بانوان تعیین شد، اعتبارات كمتر از ۵ درصد بود

چهار هدف برای ورزش بانوان تعیین شد، اعتبارات كمتر از ۵ درصد بود به گزارش اسب من سرپرست معاونت ورزش بانوان ضمن تشریح فعالیت های این بخش اظهار داشت: اعتبارات تخصیص یافته به ورزش زنان پیش از انقلاب كمتر از ۵ درصد بود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، زهرا موسوی سرپرست امور بانوان وزارت ورزش در نشست خبری كه امروز با عنوان بازخوانی چهل سال ورزش بانوان سپس پیروزی انقلاب اسلامی در محل وزارت ورزش برگزار شد، به بررسی وضعیت ورزش بانوان و مسائل در رابطه با آنها طی این مدت پرداخت.
وی در آغاز صحبت های خود با اشاره به اینكه شورای انقلاب اسلامی در آغاز راه توجه به ورزش زنان ۴ هدف برای این حوزه تدوین كرد، اظهار داشت: فراهم كردن شرایط و دستیابی به امكانات، جهت دهی به اوقات فراغت زنان در امتداد سلامت و كسب نشاط، توسعه و تجهیز امكانات و نمایش الگوی شایسته به جوامع اسلامی از اهدافی بود كه برای ورزش بانوان تعیین شد.
به گفته موسوی در سال ۱۳۶۰ كمیته ورزش بانوان تشكیل شد، سال ۶۵ عنوان این كمیته به مدیریت ورزش زنان تغییر نمود، در سال ۶۸ اداره كل ورزش بانوان تشكیل شد و سال ۷۲ عنوان ان به معاون سازمان تربیت بدنی در حوزه بانوان تغییر نمود. عنوان مركز توسعه ورزش زنان برای این حوزه در سال ۸۲ برگزیده شد. در سال ۸۵ دفتر توسعه ورزش قهرمانی شكل گرفت و در سال ۸۹ هم این عنوان باردیگر تغییر و معاونت امور ورزش قهرمانی نام گرفت. در سال ۹۷ هم معاونت توسعه ورزش زنان تشكیل شد.
سرپرست حوزه ورزش بانوان در وزارت ورزش در ادامه به توسعه تعداد ورزشكاران زن و مدالهای انها اشاره نمود و اظهار داشت: سال ۱۹۹۰ توانستیم در رشته تیراندازی مجوز حجاب را برای ورزشكاران مان بگیریم. طی این مدت در زمینه كرسی بین المللی و تعداد انها هم ارتقا داشته این طوریكه تعداد كرسی های بین المللی ما به ۵۲ ارتقاء پیدا كرده است. تعداد مدال های بین المللی، بودجه و اماكن ورزشی باز از دیگر مواردی بود كه پس از انقلاب رشد شایان توجهی داشته است.
موسوی در بخشی دیگر از گزارشات خود در مورد ردیف اعتبارات برای ورزش بانوان اظهار داشت: استان ها بخش مستقلی از دریافت ردیف بودجه دارند. اعتبارات تخصیص یافته به ورزش زنان پیش از انقلاب كمتر از ۵ درصد بود.
اختیارات نواب رئیس بانوان در اساسنانه جدید فدراسیون ها سوژه دیگری بود كه موسوی در ارتباط با آن اظهار داشت: نواب رئیس ما می توانند همان شرح وظایف مردان را داشته باشند. نواب رئیس هم اكنون هم مستقل هستند اما از نظر حقوقی مشكل داشتند كه با تصویب اساسنامه مرتفع خواهد شد.
وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینكه در بحث تربیت مدیریت زنان مانند تربیت داوران و مربیان فعال نبودیم، گفت: با این وجود تلاش مان این بود كه در زمینه تخصصی از افرادی برای پست نواب رئیس استفاده نمائیم. وزیر ورزش هم ورزش زنان را با مردان برابر می بیند اما نمی توان قول داد آیا اداره روند بانوان با تغییر مدیریت همین طور دنبال می شود یا خیر؟ كمیسیون ورزش زنان دوره ای برای نواب رئیس در همه زمینه ها داشته كه امیدواریم به ورزش بانوان كمك نماید.

1397/11/07
07:43:13
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: پیروزی , تخصص , تیراندازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری