صالحی امیری:

جانشین دبیركل هنوز مشخص نمی باشد، تایید اعضای مجمع را نیاز داشتیم

جانشین دبیركل هنوز مشخص نمی باشد، تایید اعضای مجمع را نیاز داشتیم به گزارش اسب من رئیس كمیته ملی المپیك با اشاره به تغییراتی كه در اساسنامه این كمیته صورت گرفته است اظهار داشت: هنوز برای انتخاب جانشین دبیركل با كسی صحبتی نشده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری در آغاز مجمع عمومی و سالیانه كمیته ملی المپیك ضمن خیر مقدم به ۶۳ عضو این مجمع اظهار داشت: یك سال از حضور هیات اجرایی فعلی گذشته و تلاش كردم طی این مدت پاسخ اعتمادی كه شما به من كرده بودید را با اعتماد بدهم.
رئیس كمیته ملی المپیك با تاكید بر اینكه همه باید از حاشیه ها دوری كنند اظهار داشت: حاشیه یعنی تخریب و انگ زنی و شایعه پردازی و در یك جمله سقوط از ارتفاع و بلندی.
وی افزود: امروز كه كنار شما هستم افتخار می كنم عضوی از جامعه ورزش هستم. در این مدت تلاش كردیم منیت ها را كنار گذاشته و ما شویم.
رئیس كمیته ملی المپیك با اشاره به اینكه ما یعنی ملت، یعنی مردم، یعنی ایران و ارزش ایرانی اسلامی، تصریح كرد: از نگاه فردگرایی دور شده ایم. ما در همه تلخی ها شریك هستیم.
وی خاطرنشان كرد: در این نگاه موفقیت وزارت ورزش و وزیر یعنی موفقیت ما، موفقیت و پیروزی هر تیمی یعنی موفقیت ما. در صورتی كه ما جای من را بگیرد، همگان احساس امنیت می كنند و كار سبب آبرو می گردد. طی یكسال گذشته تلاش مان این بود این نگاه را در كمیته داشته باشیم و همواره كنار وزارت باشیم نه مقابل آن.
صالحی امیری با تاكید بر اینكه چنین نگاهی نسبت به فدراسیون ها هم وجود داشت، تصریح كرد: با همین گفتمان نشست های ستاد عالی را هم برگزار می نماییم وقتی كنار هم هستیم احساس امنیت وجود دارد وقتی از دموكراسی دور شویم ناخودآگاه به متن توجه بیشتری می نماییم.
رئیس كمیته ملی المپیك تصریح كرد: نخستین اقدانی كه در سرلوحه كارمان قرار گرفت تولید انسجام در اركان چهارگانه زیر چتر حمایتی وزارت بود. اقدام دیگر فعالیت حداكثری در دیپلماسی ورزش بود. بیشتر از ۳۰ ملاقات با مقامات جهانی داشتیم، توجه جدی به حوزه آموزش و سنجش داشتیم و تلاش كردیم از ظرفیت های آكادمی حداكثر استفاده را داشته باشیم ضمن اینكه به ظرفیت ورزش بانوان هم توجه بیشتری داشتیم.
وی با اشاره به شفاف سازی و توجه به آن اظهار داشت: امیدواریم سال پیش رو را با كارنامه بهتر و مسیر شفاف تر طی نماییم. این ممكن نیست مگر با كمك و حمایت شما، از تك تك شما به خاطر حمایت هایی كه طی یك سال قبل داشتید تشكر می كنم.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری همینطور پس از آخر این مجمع در جمع خبرنگاران به مواردی اشاره نمود.چهار ضلعی و نقشه راه
رئیس كمیته ملی المپیك در مورد برنامه های تدوین شده برای این كمیته اظهار داشت: ما نقشه راهی تعیین كردیم تا از این پس بر مبنای استراتژی حركت نماییم. در این برنامه با همكاری و تعامل چهارضلعی وزارت ورزش و جوانان، كمیته ملی المپیك، فدراسیون های ورزشی و رسانه ها كار را جلو می بریم. ما باور داریم كه رسانه ركن ورزش ایران است و از همه رسانه ها برای حمایت ها و همكاری ها تشكر می كنم.وضعیت فدراسیون های المپیكی بررسی می شود
وی در مورد ارزیابی از وضعیت فدراسیون های المپیك اظهار داشت: كارشناسان ما ظرفیت های فدراسیون های المپیكی را بررسی می كنند و ستاد عالی با ریاست وزیر ورزش و جوانان تشكیل می گردد تا ببینیم چه اقداماتی برای كسب سهمیه المپیك لازم است. این چیزی كه امروز به ورزشكاران ما در جام ملتهای آسیا انگیزه می دهد دعای خیر مردم و پشتیبانی رسانه هاست.در مورد بودجه صحبت می كنیم
ان شاالله گفتگوی مستقلی برگزار خواهیم كرد تا راجع به بودجه كمیته ملی المپیك در آن صحبت كنم. دولت در مجموع حمایت بسیار خوبی از ورزش دارد. هفته پیش جلسه خوبی با مدیر كل دفتر برنامه ریزی و بودجه داشتیم كه این جلسات ادامه دارد.جانشین دبیركل هنوز مشخص نیست
وی در مورد دییر كل اظهار داشت: در فضای فعلی هدف گذاری ما راجع به اساسنامه بود و در شرایط فعلی شخصی تصمیم نگرفتیم و هرگاه ضرورتی حس گردد اقدام می نماییم. هیچ گونه تصمیم و مذاكره ای راحع به جایگزین دبیر كل نداشتیم.فقط یك فدراسیون نظر داد!
صالحی امیری در مورد تغییرات بوجود آمده در اساسنامه اظهار داشت: ما از یك ماه قبل در جلسه روسای فدراسیون ها راجع به اساسنامه صحبت كردیم و مكتوب از روسای فدراسیون ها خواستیم تا نظرات خویش را اعلام كنند. به جز یك مورد هیچ نظر دیگری اعلام نشد. به تازگی در سفری كه در كرواسی بودم از نحوه انتخاب اعضای هیات اجرایی پرسیدم كه گفتند فقط رئیس انتخاب می گردد و تنفیذ تیم كاری را خودش بر عهده می گیرد.به رای مجمع نیاز داشتیم
وی در مورد تایید اصلاح اساسنامه اظهار داشت: به صورت طبیعی پس از مجمع كسب نظر Ioc و تایید نظر هیات دولت را برای اساسنامه نیاز داریم. به رای امروز مجمع برای این كار نیاز داشتیم. اساس اساسنامه ای كه امروز از مجمع رای گرفت مورد مذاكره با IOC و دولت قرار می گیرد و این را به اطلاع رسانه ها می رسانیم.

1397/10/25
16:03:36
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: آموزش , المپیك , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری