با شركت ۴۶ راس اسب؛

هفته نهم كورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید

هفته نهم كورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید به گزارش اسب من هفته نهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شركت ۴۶ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته نهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۴۶ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری در مجموعه سواركاری این شهرستان با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۸۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن دو ساله در كلاس میدن به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه طاهر گوگ نژاد با اسب گدرسن سجادی زودتر از خط آخر گذشت و رضا فهیمی با اسب جواهر میر و یاسر جرجانی با اسب یكه نور به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون سه ساله در كلاس میدن به مسافت هزار متر بود كه آق اویلی بشگرد با اسب كهربا اعمادی عنوان اول را به دست آورد و رامین قهرمانی با اسب لیندا و علی محمد غراوی با اسب گلدن چنس به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه ساله در هندیكپ كلاس دو به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر رقابت كردند كه امین محمدی با اسب ماكان موفق به كسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب بابوی و رامین قهرمانی با اسب شمیم به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون دو ساله در كلاس میدن به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شكل گرفت كه ستار مهرانی با اسب داشقین زودتر از خط آخر عبور كرد و بنیامین جرجانی با اسب بوا بوا و امین محمدی با اسب ویندا به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله در هندیكپ كلاس چهار به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر رقابت كردند كه بنیامین جرجانی با اسب سویلای اولین نفر از خط آخر عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب اریس و آق اویلی بشگرد با اسب یاشار (۲) نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های تروبرد سه ساله در هندیكپ كلاس پنج به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آق اویلی بشگرد با اسب مستر واندرفول موفق به كسب مقام اول شد و قربان محمد اودك با اسب ویلسون و رامین قهرمانی با اسب تاوانتیا به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
آق اویلی بشگرد بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته نهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد، آق اویلی بشگرد با كسب دو مقام نخست، یك مقام دوم و یك مقام سوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، بنیامین جرجانی یك مقام نخست و یك مقام دوم به دست آورد، امین محمدی موفق به كسب یك مقام نخست و یك مقام سوم شد و ستار مهرانی و طاهر گوگ نژاد هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته دهم رقابت های كورس اسبدوانی زمستانه گنبد، بعدازظهر جمعه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.

1397/10/21
21:41:58
5.0 / 5
5082
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , قهرمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری