با وجود گذشت چند روز از حادثه تلخ؛

سكوت عجیب بعد از مرگ ۲ نفر در دیزین، مسئولان در خواب هستند؟

سكوت عجیب بعد از مرگ ۲ نفر در دیزین، مسئولان در خواب هستند؟ به گزارش اسب من با گذشت چند روز ازحادثه جاده شمشك به دیزین ابعادی تازه از این واقعه تلخ منتشر گردید اما آنهایی كه باید مسئولیت این اتفاق را بپذیرند سكوت كرده اند!به گزارش اسب من به نقل از مهر، چند روز از ریزش بهمن در جاده شمشك به دیزین می گذرد، حادثه ای تلخ كه منجر به فوت یك كارگر (محمد صادقی) زیر آوار سنگین بهمن شد. شنیده می گردد كه این كارگر تنها قربانی بهمن نبود بلكه یك تبعه افغان هم در این حادثه جان خویش را از دست داده است اما در كمال ناباوری نامی از وی شنیده نمی شود!
در این حادثه حسن كیاشمشكی هم به شدت از ناحیه پا گرفتار صدمه دیدگی و به بیمارستان منتقل شد كه تا این لحظه هیچكس مسئولیت پرداخت هزینه مربوط به درمان وی را نپذیرفته است. در حالیكه مسئولان پیست و بهره برداران دیزین می بایست همانطور كه مصرانه در راه بازگشایی جاده شمشك به دیزین خویش را به آب و آتش زدند در پذیرفتن مسئولیت حوادث در این جاده هم در خط مقدم باشند ولی خبری از آنها نیست.
گفته می گردد یكی از مسئولان اصلی پیست با این ادعا كه هیچ حكم رسمی در دیزین دریافت نكرده از پذیرفتن هرگونه مسئولیتی خودداری كرده است. نكته جالب دیگر اینكه خبر از وثیقه ۱۵۰ میلیونی و آزادی بی قید و شرط متهم شماره یك این پرونده در دادسرای رودبار و قصران شنیده می گردد.
برخی از بومیان نگران تلاش مسببان برای وارونه نشان دادن علت مرگ جان باختگان هستند؛ نگرانی كه بعید می رسد منطقی باشد چون كه علت مرگ كاملا روشن است: ریزش بهمن!
اما جای یك سوال اساسی هنوز خالی است. تیم پاكسازی جاده شمشك به دیزین چرا و با مجوز چه فرد یا افرادی درست یك روز پس از بارش برف در جاده مشغول به كار شدند؟ هركس آشنایی هرچند اندك با بارش برف و ریزش بهمن داشته باشد می داند حداقل یك روز بعد از بارش برف سنگین احتمال ریزش بهمن بسیار بالاست، كما اینكه در این جاده در روز واقعه ۹ بهمن ریزش كرده و اگر این جاده همان روز بازگشایی می شد احتمال فاجعه انسانی وسیعتر با قربانیان بیشتری وجود داشت.
آیا از دست رفتن جان دو انسان تا این حد بی ارزش است كه هنوز هیچ فرد یا نهادی حتی یك معذرت خواهی ساده در این خصوص نكرده است؟ هیچ فردی از شركت توسعه و تجهیز اماكن ورزشی و حتی وزارت ورزش و جوانان واكنش هرچند كوچكی نسبت به این مورد نداشته است و ظاهرا كسی هم به دنبال مقصر حادثه نیست. فدراسیون اسكی هم كه مثل همیشه تنها تماشاگر اتفاقات رخ داده است.
اما همه اینها را هم كه فراموش نماییم دردناك ترین مبحث این است كه هنوز مهر نامه های مختلف در مورد عدم ایمنی این جاده خشك نشده است و تكلیف قربانیان مشخص نشده، شنیده می گردد مستاجران جدید پیست قول بازگشایی مجدد جاده ظرف چند روز آینده را داده اند.


1397/10/17
13:20:32
5.0 / 5
4688
تگهای خبر: اسكی , پیست , تیم , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری