ارجاع به كمیسیون تلفیق؛

نشست مسئولان ورزش با مجلسی ها برای افزایش بودجه سال ۹۸

نشست مسئولان ورزش با مجلسی ها برای افزایش بودجه سال ۹۸ به گزارش اسب من هشت نفر از مدیران ورزش از چهار دستگاه در جهت رایزنی‎های لازم برای تقویت بودجه ورزش در سال ۹۸، نشستی مشترك با مسئولان كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار كردند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، باآنكه در لایحه بودجه پیشنهادی رئیس جمهور برای سال ۱۳۹۸، سه نهاد اصلی ورزش یعنی وزارت ورزش، كمیته ملی المپیك و كمیته ملی پارالمپیك افزایش بودجه داشته اند اما با عنایت به حساسیت سال آینده برای ورزش و اینكه علاوه بر بازی های ساحلی جهان خیلی از میادین انتخابی و توزیع سهمیه ها برای دو رویداد بزرگ المپیك و پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو هم در این سال برگزار می شود، مدیران مربوطه در این نهادها پیگیری برای تقویت بودجه مصوب را در دستور كار قرار داده اند.
در همین راستا شامگاه سه شنبه نمایندگان وزارت ورزش، كمیته ملی المپیك، كمیته ملی پارالمپیك و شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی نشستی مشترك با كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار كردند تا درخواست خود برای افزایش حداكثری بودجه ۹۸ ورزش را به صورت رسمی مطرح و پیگیری كنند.
البته هماهنگی برای برگزاری این نشست از سوی مسئولان وزارت ورزش كه اتفاقا نسبت به دیگر نهادهای ورزشی بیشترین سهم را از افزایش بودجه سال ۹۸ ورزش داشته، انجام شد با این وجود از نمایندگان دیگر نهادهای مرتبط هم دعوت شده بود تا در جلسه موردنظر شركت داشته باشند.
ژاله فرامرزیان و امیررضا خادم معاونان وزارت ورزش در امور مالی و مجلس همراه عزیزی مدیركل امور مجلس این وزارتخانه، كیكاووس سعیدی خزانه دار و ذی حساب و احمد بابایی مدیر مالی كمیته ملی المپیك، مسعود اشرفی و شهرام منكرسی سرپرست دبیركلی و خزانه دار كمیته ملی پارالمپیك همراه با حسن كریمی مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی نمایندگان چهار نهاد ورزشی بودند كه در نشست با كمیسیون فرهنگی مجلس شركت داشتند.
این نشست در محل مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و طی آن مدیران ورزشی حاضر در نشست با تاكید بر اهمیت سال ۹۸ برای ورزش، خواهان توجه بیشتر به بودجه ورزش و تقویت حداكثری آن شدند. در انتها این نشست مقرر شد مبحث افزایش بودجه ورزش در كمیسیون تلفیق مطرح و بررسی شود.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، لایحه بودجه سال آینده، ۴ دی ماه در اختیار مجلس گذاشته شد. بر مبنای لایحه تقدیمی رئیس جمهور، ودجه جاری و عمرانی وزارت ورزش كه در سال ۹۷ رقمی معادل ۱۱۲۳ میلیارد و ۷۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود به رقم ۱۱۶۶ میلیارد و ۵۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. رقم افزایش بودجه ورزش در سال جدید ۴۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.
همچنین بودجه جاری و عمرانی كمیته ملی المپیك از ۶۸ میلیارد و ۶۹۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال ۹۷ به رقم ۷۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است. بودجه كمیته ملی المپیك ۵ میلیارد و ۸۰۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش داشته است.
كمیته ملی پارالمپیك هم كه در سال ۹۷ بودجه ای معادل ۲۸ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان داشت، با ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان افزایش در سال ۹۸ به رقم ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.
در این لایحه بودجه، برای شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی كه شركت زیر مجموع وزارت ورزش بشمار می رود افزایش بودجه قابل توجهی لحاظ نشده است.

1397/10/14
14:46:26
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: المپیك , بازی , دستگاه , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری