اعزام تنها در سه رشته؛

شرایط حضور بانوان ایران در بازی های ساحلی جهانی چگونه است؟

شرایط حضور بانوان ایران در بازی های ساحلی جهانی چگونه است؟ اسب من: اعزام كاروان به بازی‎های ساحلی جهانی در حالی به تصویب مسئولان ورزش رسیده كه در بخش بانوان، فقط شرایط برای اعزام نماینده در سه رشته مهیا است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، اولین دوره بازی های ساحلی جهان مهرماه سال آینده در سن دیگو آمریكا برگزار می گردد.
این بازی ها در ۱۶ رشته ورزش های سه گانه، بسكتبال، كوهنوردی، هندبال، كاراته، بادبانی، والیبال ساحلی، كشتی، اسكی روی آب، اسكی روی آب با تخته همراه با فوتبال ساحلی، موج سواری، شنا، تنیس، دوچرخه سواری و اسكیت برد برگزار می گردد و ورزشكاران كشورهای مختلف هم با استفاده از رنكینگ جهانی یا حضور در میادین انتخابی می توانند سهمیه لازم برای حضور در این بازی ها را كسب كنند.
كمیته ملی المپیك با لحاظ كردن اینكه ایران در بعضی از این رشته ها اصلا فعالیتی ندارد یا شرایط اعزام مهیا نیست، تشكیل كاروان در رشته های كشتی، والیبال، بسكتبال، كاراته و فوتبال را تصویب نهایی كرده است. البته قبل از این تنیس و بازی های آبی هم در لیست رشته های اعزامی قرار داشتند اما بر مبنای آخرین بررسی های انجام شده، این دو رشته حذف شده اند.
رقابت ورزشكاران در این رشته ها یعنی كشتی، والیبال، بسكتبال، كاراته و فوتبال مانند دیگر رشته های حاضر در بازی های ساحلی جهانی، همزمان در هر دو بخش مردان و زنان برگزار می گردد با این وجود اینگونه مصوب شده كه بانوان كشورمان تنها در صورت كسب سهمیه برای رشته های والیبال، كاراته و بسكتبال مجوز اعزام بگیرند.
در واقع كاروان ایران برای بازی های ساحلی جهانی در هر دو بخش مردان و بانوان رشته های بسكتبال، كاراته و والیبال همراه با بخش مردان كشتی و فوتبال تشكیل خواهد شد؛ البته به شرط كسب سهمیه در هر یك از این رشته ها.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، تا به امروز بسكتبال بانوان سهمیه بازی های ساحلی جهانی را كسب كرده و این سهمیه هم توسط برگزاركنندگان بازی ها تائید شده است. در كاراته و بخش كاتای انفرادی مردان و زنان هم دو سهمیه به دست آمده كه هنوز مصوبه نهایی نگرفته است.
همچنین بر مبنای چگونگی توزیع سهمیه در فوتبال و اینكه قهرمانان قاره ای مجوز لازم را می گیرند، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران بعنوان قهرمان آخرین دوره رقابت های قهرمانی آسیا صاحب سهمیه بازی های ساحلی جهانی است اما این سهمیه هم هنوز تائید نهایی نشده است.

1397/10/11
22:36:42
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: اسكی , المپیك , بازی , تنیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری