با اشاره به نشست ستاد عالی؛

شهنازی: كاراته شرایط خوبی برای مدال‏‎آوری در المپیك دارد

شهنازی: كاراته شرایط خوبی برای مدال‏‎آوری در المپیك دارد اسب من: به قول دبیركل كمیته ملی المپیك و طبق گزارش های نمایش شده از جانب مسئولان كاراته، امید به مدال‎آوری ورزشكاران این رشته در المپیك توكیو زیاد است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، شاهرخ شهنازی درانتها نشست ستاد عالی بازی های المپیك و آسیایی كه امروز برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست در ارتباط با بازی های المپیك توكیو و بازیهای ساحلی جهانی كه مقرر است برای اولین بار برگزار شود، بحث و بررسی كردیم.
وی افزود: در ارتباط با المپیك توكیو و برمبنای تصمیمی كه از قبل گرفتیم، رشته هایی كه شانس كسب مدال دارند، برنامه های آنها در حضور روسایشان پیگیری میگردد. بر این اساس، امروز به بررسی برنامه های فدراسیون كاراته با حضور سرپرست این فدراسیون پرداختیم. البته سرمربیان تیم های بانوان و مردان كاراته هم در نشست امروز حضور داشتند. در این نشست در ارتباط با توزیع سهمیه های المپیكی كاراته، نحوه كسب آنها و شانس هایی كه در دو بخش مردان و بانوان داریم، صحبت شد.
به گفته دبیر كل كمیته ملی المپیك و برمبنای صحبت های مطرح در نشست امروز ستاد عالی، ایران در بخش مردان كاراته شانس زیادی برای كسب سهمیه و مدال دارد. البته در بخش بانوان هم نیم نگاهی به كسب مدال وجود دارد ضمن اینكه درخواست نمایندگان فدراسیون كاراته این بود كه بتوانند در مسابقات بیشتری شركت داشته باشند تا امتیاز المپیكی ورزشكارانشان افزایش پیدا كند. آنها قول های خوبی برای كسب مدال دادند و بر همین مبنا ریاست كمیته هم قول داد با رعایت صرفه جویی های لازم، حمایت های مادی لازم را از كاراته داشته باشد.
شهنازی اشاره كرد: تصورمان این است كه اگر حمایت های لازم برای اعزام ها و پشتیبانی از خود قهرمانان صورت گیرد، كاراته یك فرصت بزرگ برای ورزش ایران بشمار می رود. به هر حال المپیك توكیو آغازین میدانی است كه كاراته در آن حضور خواهد داشت. این رشته در بازی های آسیایی موفقیت های خوبی داشت و در رقابتهای اخیر هم ورزشكارانش مدال آور بوده اند. امیدواریم بتوانیم رشته مدال آور كاراته را حمایت نماییم تا در هر دو بخش مردان و بانوان این رشته شاهد مدال آوری در توكیو باشیم.
شاهرخ شهنازی همین طور در ارتباط با بازی های ساحلی جهانی اظهار داشت: منتظر هستیم ببینیم در چه رشته هایی می توانیم كسب سهمیه نماییم. البته وضعیت برخی رشته ها مشخص شده است. این بازی ها برای نخستین بار برگزار می گردد بنا بر این نظم و ترتیب لازم را ندارد.
وی با یادآوری اینكه بازی های ساحلی جهانی زیر نظر اتحادیه كمیته های ملی المپیك برگزار می شود، اشاره كرد: قبل از این عنوان شده بود كشتی فقط یك مرحله برای توزیع سهمیه دارد اما الان مشخص شده امكان دارد یك میدان توزیع سهمیه دیگر هم برای این رشته لحاظ شود. كشتی ایران میدان اول را به دلایل مختلف از دست داد.
وی اشاره كرد: در ستاد عالی تصویب گردید در صورت كسب سهمیه، رشته های فوتبال، بسكتبال، والیبال، كشتی و كاراته در بازی ها حضور داشته باشند. در بخش كاراته، بسكتبال و والیبال كسب سهمیه هم برای مردان و هم بانوان وجود دارد. در فوتبال و كشتی هم چنانچه بتوانند كسب سهمیه كنند امیدوارم بتوانیم حضور داشته باشیم. سایر رشته ها، رشته هایی نیستند كه امید به كسب مدال برای ما وجود داشته باشد.
این مقام مسئول در كمیته ملی المپیك در ارتباط با سرپرست كاروان ایران در المپیك توكیو باز اظهار داشت: هنوز فرصت زیادی تا بازی ها باقی مانده بنا بر این با لحاظ كردن تراكمی كه برای بحث های دیگر داشتیم، صحبتی در این زمینه مطرح نشد.
شهنازی همین طور با تاكید بر اینكه در این نشست درباره بودجه ورزش برای سال آینده باز هیچ صحبتی مطرح نشد، اظهار داشت: بودجه ورزش در لایحه دولت برای سال آینده مشخص است. احتمال دارد امكان پیگیری برای افزایش آن وجود داشته باشد اما آنچه مسلم است این بودجه فعلاً تصویب شده است.

1397/10/11
13:28:52
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری