درخواست نعمتی بررسی می‎شود؛

شعبانی‎بهار: كسب سهمیه المپیك توكیو در تیروكمان كار راحتی نیست

شعبانی‎بهار: كسب سهمیه المپیك توكیو در تیروكمان كار راحتی نیست اسب من: رئیس فدراسیون تیروكمان با اشاره به در پیش بودن میادین انتخابی المپیك برای این رشته اظهار داشت: برخلاف پارالمپیك، در بخش المپیك كمانداران كار راحتی برای كسب سهمیه ندارند.



غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه بودجه فدراسیون تیروكمان برای سال آینده هنوز مشخص نشده اما آنچه مسلم است با عنایت به رویدادهای پیش رو، هزینه های زیادی خواهیم داشت، اظهار داشت: از اسفندماه رقابت های برون مرزی كه اعزام تیم های ملی رویكرو و كامپوند در آنها تصویب شده، آغاز میگردد و تا اختتام شهریورماه ادامه دارد. طبیعی است كه حضور در این رقابت ها به منابع مالی نیاز دارد. وزارت ورزش تا به امروز كمك حال فدراسیون در تامین هزینه ها بوده و اساسا از این پس باز چنین خواهد بود.
وی با یادآوری اینكه بودجه ابلاغی فدراسیون تیروكمان برای سال جاری ۵ میلیارد و بود و مبلغ مصوب برای كمك به هیات های استانی هم ۵۰۰ میلیون تومان بود، افزود: هنوز سه ماه تا آخر سال باقی مانده اما تا به امروز حدود ۸۰ درصد بودجه خودرا از وزارت ورزش دریافت كرده ایم. از جانب كمیته ملی المپیك هم تابحال مبلغ ۷۲۰ میلیون تومان در اختیارمان گذاشته شده است.
به گفته شعبانی بهار، اگر فدراسیون تیروكمان برای سال آینده كه سال المپیكی است حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش بودجه داشته باشد، مشكلی برای اعزام ها و اجرای برنامه های مصوب ندارد.
رئیس فدراسیون تیروكمان همین طور در مورد كسب سهمیه بازی های المپیك و پارالمپیك كه حضور در میادین توزیع آنها زیر نظر این فدراسیون انجام می شود، اشاره كرد: در بخش پارالمپیك مشكلی برای كسب سهمیه نداریم اما در بخش المپیك كار راحتی نخواهیم داشت. در بخش پارالمپیك توزیع سهمیه، هم برای ریكرو و هم برای كامپوند انجام میگردد اما در بخش المپیك رقابت ها فقط در بخش ریكرو برگزار می گردد. زهرا نعمتی تنها كماندار ایران بود كه برای المپیك ۲۰۱۶ كسب سهمیه كرد اما اینكه برای المپیك آتی چه اتفاقی می افتد را نمی دانم. قاعدتا با حمایت وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك، تمام تلاش مان برای حضور موفق در میادین انتخابی المپیك خواهیم داشت اما اینكه چه نتیجه ای حاصل شود اصلا قابل پیش بینی نیست. كار زهرا نعمتی و دیگر كمانداران ریكرو برای كسب سهمیه المپیك راحت نیست.
وی با ابراز امیدواری از اینكه كمانداران ایران در بخش تیمی ریكرو بتوانند كسب سهمیه كنند در مورد زهرا نعمتی و درخواستی كه از جانب وی برای در اختیار داشتن مربی واحد در هر دو بخش المپیك تیروكمان و پاراتیروكمان مطرح گردیده است، اظهار داشت: درخواست خانم نعمتی كاملا درست و منطقی است. واقعا اینكه یك ورزشكار همزمان با دو مربی كار كند، شدنی نیست اما باید هماهنگی لازم در این زمینه صورت گیرد. تا آخر سال كه مسئولیت این ورزشكار در بخش پاراتیروكمان با ما نیست اما پیگیری های لازم را خواهیم داشت تا هماهنگی های لازم به عمل بیاید تا زهرا نعمتی بتواند در بهترین شرایط ممكن تمرینات خودرا دنبال كند.
شعبانی بهار با یادآوری اینكه طبق تقویم فدراسیون تیروكمان، اسفندماه تیم ملی ریكرو به مسابقات سولیداریتی در بنگلادش اعزام میگردد و تیم كامپوند هم اوایل فروردین ماه به رقابت های كاپ آسیا درتایلند اعزام خواهد شد، اظهار داشت كه زهرا نعمتی در تركیب تیم اعزامی به بنگلادش حضور ندارد.
رئیس فدراسیون تیروكمان در بخش دیگری از صحبت های خود با یادآوری اینكه رقابت های جام جهانی داخل سالن آمریكا ۱۹ تا ۲۲ بهمن ماه برگزارمی شود، اشاره كرد: حضور در این رقابت ها در تقویم فدراسیون برای ملی پوشان نیست اما بعضی از باشگاه ها جهت شركت در آن اعلام آمادگی كرده اند. فدراسیون هم هماهنگی لازم از جهت ثبت نام و اقدام برای ویزا را برای این باشگاه ها انجام داده اما هزینه های اعزام با ما نیست. رقابت های داخل سالن جزو رویدادهای آزاد است كه هزینه حضور در آن در هیچ مقطعی با فدراسیون نبوده است.

1397/10/09
14:10:05
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری